Podvod: Kryptoměna Squid Game spadla o 100 %

Virální kryptoměna Squid Game se zhroutila o 100 % během několika minut poté, co zakladatelé údajně utekli s 2,5 milionem dolarů.

Cena virální kryptoměny inspirované hitem Netflixu Squid Game se v pondělí ráno zhroutila po zprávě, že anonymní zakladatelé projektu stáhli token ze hry a utekli s výnosy investorů.

Cena tokenu Squid Game ztratila prakticky veškerou svou hodnotu poté, kdy se z ceny více než 2 861 dolarů zhroutila na méně než půl centu.

Podle údajů z CoinMarketCap tak během 15 minut vymazala tržní hodnotu ve výši 2 miliard dolarů.

Squid game cena graf

Pád začal poté, co si uživatelé všimli aktivity v peněžence, která naznačovala, že údajní vývojáři tokenu ukončili projekt ještě před jeho spuštěním.

Vyplatili si tokeny v hodnotě přibližně 2,5 milionu dolarů a podrobnosti o transakcích skryli pomocí protokolu zvaného Tornado Cash.

Webové stránky a účty na sociálních sítích tokenu Squid jsou nedostupné.

Po raketovém vzestupu tokenu, o kterém jsme informovali zde, začalo rychle přibývat varovných signálů.

CoinMarketCap v pátek upozornil, že někteří uživatelé nemohou prodat své tokeny na decentralizované burze PancakeSwap.

CoinMarketCap dále varoval, že projekt je sice inspirován stejnojmenným seriálem Netflixu, ale pravděpodobně není spojen s oficiálním duševním vlastnictvím Netflixu.

Zároveň vyzýval zájemce, aby si provedli svůj vlastní průzkum a byli při obchodování opatrní.

Přestože o projektu a jeho zakladatelích bylo uvedeno málo informací, token Squid vystoupal od svého uvedení na trh z minulého týdne až o 310 000 %.

Webové stránky kryptoměny tvrdily, že její online hra založená na Squid Game bude spuštěna tento měsíc, ale uživatelé si rychle všimli, že whitepaper projektu (dokument popisující specifikace tokenu) obsahoval několik gramatických a pravopisných chyb.

Údajní zakladatelé rovněž neměli žádné profily na sociálních sítích.

Token se dostal do předprodeje na začátku minulého měsíce a byl vyprodán „během vteřiny“, tvrdil whitepaper.

Nejnovější příběh tak budiž varováním pro všechny obchodníky, kteří se snaží honit za rychlými krypto zisky.