Konec těžařů bitcoinu v Číně?   

Rozruch kolem těžby bitcoinů, který již v posledních měsících silně zahýbal kurzy kryptoměn, se zřejmě bude ještě stupňovat.

Těžaři bitcoinů, tedy ti, kteří zabezpečují bitcoinovou síť a ověřují transakce pomocí procesorů náročných na elektrickou energii výměnou za čerstvě vyražené bitcoinové tokeny, jsou v pohybu.

Od dubna opakované zprávy o tom, že se Čína připravuje na omezení těžby a obchodování s bitcoiny v zemi, vyvolávají mezi investory paniku.

Čínský region Sečuán, který je díky dostatečné vodní energii centrem těžby bitcoinů, nařídil místním těžařům bitcoinů, aby ukončili svou činnost.

Na sociálních sítích se objevilo toto video, na kterém těžaři bitcoinů vypínají své stroje.

Zpravodajský server Washington Post píše o tom, že čínští bitcoinoví magnáti přicházejí do Ameriky a jako zvažované státy pro těžbu kryptoměn uvádí Texas a Tennessee.

Starosta Miami mezitím prohlásil, že pracuje na snížení ceny elektřiny, aby přilákal těžaře bitcoinů k přesunu na Floridu.

„Chceme se ujistit, že naše město má možnost konkurovat,“ řekl pro CNBC starosta, který si na začátku tohoto měsíce potřásal rukama a navazoval přátelství na konferenci Miami Bitcoin 2021.

Neočekávejte však, že toto stěhování proběhne hladce. Mnozí američtí regulátoři a zákonodárci nebudou nadšeni, pokud se bitcoinová těžba objeví v okolí jižních států.

 

 

Comments (No)

Leave a Reply