Dočkáme se jasnějších pravidel pro kryptoměny?

Kryptoměnové odvětví v již dlouho tvrdí, že chce jasnější pravidla pro své fungování. Nyní se jich možná dočká.

Americká senátorka Elizabeth Warrenová, dlouholetá skeptička kryptoměn a otevřená kritička energetické náročnosti bitcoinu, dala Komisi pro cenné papíry (SEC) čas do 28. července, aby vyřešila svou roli v regulaci kryptoměn.

V dopise předsedovi SEC Garymu Genslerovi Warrenová napsala, že „nedostatek regulací zdravého rozumu ponechává běžné investory napospas manipulátorům a podvodníkům“.

Vyzvala SEC, aby „využila všech svých pravomocí k řešení těchto rizik“, a uvedla, že „Kongres musí rovněž zakročit, aby tyto mezery v regulaci odstranil“.

Warrenová dále varovala před rostoucím rizikem pro spotřebitele i finanční trhy ze strany „vysoce neprůhledného a volatilního“ trhu s kryptoměnami.

Warrenová s odkazem na údaje Federální obchodní komise z května poukázala na přibližně 7 000 lidí, kteří v důsledku podvodů s kryptoměnami přišli během šesti měsíců dohromady o 80 milionů dolarů.

Gary Gensler, veterán z Washingtonu a Wall Street, který v posledních letech pozorně sledoval vývoj kryptoměn, označil v roce 2019 v článku pro Coindesk bitcoinovou blockchain technologii za katalyzátor změn.

V dubnu byl jmenován předsedou Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a prohlásil, že kryptoměny by měly být začleněny do systému finanční regulace (ale zatím neřekl jak).

„Absence regulace, která by poskytovala základní ochranu investorů, je neudržitelná.“, napsala Warrrenová.

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]