Binance odchází z Evropy?

Kryptoměnová burza Binance, která je pod intenzivním dohledem regulačních orgánů po celém světě, oznámila, že ukončí obchodování s virtuálními futures a deriváty v Německu, Itálii a Nizozemsku.

„S okamžitou platností nebudou moci uživatelé z těchto zemí otevírat nové účty pro futures nebo derivátové produkty,“ uvedla burza na svých internetových stránkách dne 30.7.2021.

„S účinností od pozdějšího data, které bude oznámeno v dalším oznámení, budou mít uživatelé z těchto zemí 90 dní na uzavření svých otevřených pozic.“

Toto oznámení následuje po několika těžkých týdnech pro Binance, kdy mnoho velkých britských bank zablokovalo platby a vysoce postavený šéf burzy známý jako CZ řekl, že by byl ochoten odejít ze společnosti, kterou založil, aby vyhověl regulátorům.

Binance, která dráždí vlády po celém světě svou neprůhlednou firemní strukturou a pokusy fungovat bez oficiálního sídla, pracuje na plánu otevřít regionální centrály, které budou udržovat prostředky uživatelů v zemi jejich původu.

„Chápeme, že mnoho regulačních orgánů na místních úrovních může mít ke kryptoměnám vlastní postoje, a vítáme možnost zapojit se do konstruktivního dialogu o místních požadavcích,“ uvedla Binance prostřednictvím Twitteru.

TIP: Obchodovat s kryptoměnami můžete začít zde