Tim Cook (Apple) vlastní kryptoměny

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook v úterý na konferenci DealBook uvedl, že osobně vlastní kryptoměny.

Cook uvedl, že jeho zájem je z „osobního hlediska“, a odmítl návrhy, že by Apple mohl kryptoměnu přijímat výměnou za produkty jako platidlo nebo ji nakupovat za firemní prostředky.

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook v úterý prohlásil, že osobně vlastní kryptoměnu poté, co byl na konferenci The New York Times DealBook dotázán, zda vlastní bitcoin nebo ethereum.

„Mám. Myslím, že je rozumné je vlastnit jako součást diverzifikovaného portfolia,“ řekl Cook. „Mimochodem, nikomu neposkytuji investiční rady.“

Cook uvedl, že se o kryptoměny zajímá „už nějakou dobu“ a že toto téma zkoumal.

Dodal, že jeho zájem je z „osobního hlediska“, a odmítl návrhy, že by společnost Apple mohla přijímat kryptoměny výměnou za produkty jako platidlo.

Cook také odmítl možnost, že by Apple nakupoval kryptoměny za firemní prostředky jako investici.

„Nešel bych investovat do kryptoměn, ne proto, že bych neinvestoval své vlastní peníze, ale protože si nemyslím, že lidé kupují akcie společnosti Apple, aby se vystavili kryptoměnám,“ řekl.

Apple v současné době nemá žádné produkty ani služby v oblasti kryptoměn. Ve svém obchodě iPhone App Store sice povoluje aplikace pro kryptopeněženky, ale zároveň zakazuje těžební aplikace.

Apple uvolnil finanční služby prostřednictvím své aplikace Wallet, která zahrnuje bezkontaktní Apple Pay, peer-to-peer platby a kreditní kartu Apple Card.

Cook v úterý uvedl, že ačkoli se společnost Apple technologií kryptoměn zabývá, „není to něco, co bychom měli v nejbližší době v plánu“.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]