Jak obchodovat kryptoměny během vysoké volatility [2022]

Volatilita – tedy cenová nestálost neodmyslitelně patří k povaze digitálních měn.

Obchodování s kryptoměnami během extrémně vysoké volatility může být opravdu výnosné, ale zároveň rovněž velmi riskantní, neboť obchodováním kryptoměny, jejíž hodnota by mohla velmi rychle klesnout, vystavujete váš kapitál velkému riziku.

Jak tedy k obchodování digitálních mincí přistupovat a jaké strategické kroky podniknout v období extrémní volatility?

Podíváte-li se na cenový vývoj v podstatě jakékoliv kryptoměny, pak zjistíte, že u nich můžete během poměrně krátké doby vysledovat velké cenové výkyvy.

Volatilita se nejvíce projevuje u velkých kryptoměn, jako je bitcoin, které jsou extrémně náchylné k velkým změnám ceny.

Jakou kryptoměnu koupit?

Nestálost může být způsobena různými proměnnými, jako jsou spekulace, ekonomické krize, velké transakce a různá vládní rozhodnutí.

Nicméně je to právě volatility, která mnoho krypto obchodníků tolik láká – díky ní mohou totiž obchody být vysoce výnosné, ačkoliv každý obchod s sebou nese i velké riziko ztrát.

Úspěšní účastníci krypto trhu umějí tuto vysokou volatilitu proměnit v ziskové obchody – a to aplikováním předem promyšlených obchodních strategií.

Na druhou stranu také existují různé způsoby, jak se vypořádat s vysokým rizikem.

V tomto článku se podíváme na to, jak lze volatilitu krypto aktiv využít ve váš obchod a vykazovat zisky.

 

Výhody obchodování s kryptoměnami během vysoké volatility

Kromě skutečnosti, že může být obchodování s kryptoměnou díky její volatilitě velmi výnosné, existují i ​​jiné způsoby, jak může vysoká volatilita kryptoměn obchodníkům prospět.

 

Mezi největší výhody patří například:

Likvidita

Jednou z hlavních výhod obchodování s kryptoměnami na vysoce volatilních trzích je jejich likvidita. V současné době celková tržní kapitalizace kryptoměn dosahuje 1,8 bilionu USD.

Kryptoměny lze snadno nakupovat nebo prodávat, takže pokud jste ochotni riskovat pro potenciálně lukrativní investice, likvidita kryptoměn vám to umožní.

 

Obchodní hodiny

Na rozdíl od akcií, dluhopisů nebo jiných druhů investic trh s kryptoměnami nikdy nespí – digitální aktiva tak můžete obchodovat, kdykoliv se vám zachce – a to 24 hodin denně po 7 dní v týdnu.

Díky této výhodě se navíc nemusíte obávat stagnace obchodu kvůli přerušení fungování trhu, což oceníte právě zejména na nestálých trzích, kdy se měna aktiva cení každou minutu.

Neomezená pracovní doba fungování kryptotrhu je proto důležitou výhodou.

 

Obousměrný trh

V neposlední řadě je jednou z největších výhod, které kryptoměny v období vysoké volatility mají, jejich obousměrný trh.

Obchodníci mohou snadno nakupovat a prodávat kryptoměny, kdykoli chtějí, a dosahovat zisků na býčích (rostoucích) i medvědích (klesajících) trzích.

 

Strategie řízení rizik pro krypto obchodování během vysoké volatility

Existuje několik způsobů, jak můžete zvládnout vysoké riziko, které s sebou přináší obchodování s kryptoměnami v době vysoké volatility.

Níže naleznete ty nejdůležitější z nich:

 

Prozkoumejte kryptoměnu, do které budete investovat

Měli byste znát základní informace o tom, do čeho investujete. V případě nestálých aktiv, jako jsou kryptoměny, to platí dvojnásob.

Měli byste být dobře informováni o historii a budoucích vizích krypto projektu, jehož nativní digitální měnu se rozhodnete koupit.

Kromě toho byste měli neustále sledovat veškeré změny v ceně kryptoměny, abyste porozuměli vzorci a trendu, které cena sleduje.

Investice by vždy měly být racionálně podloženy a jejich vývoj průběžně sledován.

 

Nastavte ochranný příkaz „Stop Loss“

Kdykoli investujete do kryptoměn, máte možnost použít příkazy „Stop Loss“ neboli příkaz „zastavení ztrát“, což znamená, že můžete nastavit cenu, za kterou vaše aktivum prodáte, abyste minimalizovali ztráty.

Tento příkaz je extrémně důležitý v případě vysoké volatility aktiva, protože kvůli rychle se měnící ceně mohou být u kryptoměny zobrazeny nesprávné cenové nabídky.

Nenastavení tržních příkazů „Stop Loss“ může způsobit tzv. skluz, což je obchod s kryptoměnou za původně nesjednanou cenu. Tím byste zbytečně přišli o vložený kapitál.

 

Připravte se na jakýkoli výsledek

Měli byste být připraveni na možnost drastického snížení cen. Zkušení investoři doporučují investovat jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit, abyste se s potenciálními ztrátami snadno vypořádali.

Navíc, i když cena kryptoměny, do které jste investovali, drasticky klesá, neměli byste propadat panice, protože cena může v dlouhodobém horizontu opět vystoupat.

Likvidita, neomezené obchodní hodiny fungování kryptotrhu a obousměrná povaha kryptoměn jsou tím, co tato digitální aktiva činí tolik atraktivní v očích mnoha obchodníků.

Kryptoměny jsou na vzestupu a nabízejí obchodníkům mnoho příležitostí k zisku.

 

Sečteno a podtrženo – aneb co si odnést z tohoto článku?

  • Kryptoměny se vyznačují vysokou volatilitou.
  • Nestálost může být způsobena různými proměnnými, jako jsou spekulace, ekonomické krize, velké transakce a různá vládní opatření.
  • Jednou z největších výhod obchodování s kryptoměnami v době jejich extrémní volatility je jejich likvidita, obchodní doba, po kterou trh s kryptoměnami funguje (24 hodin/7), a snadnost nákupu i prodeje kryptoměn.
  • Obchodování s volatilními aktivy, jako jsou právě kryptoměny, je riskantní, ale existuje několik způsobů, jak toto riziko zmírnit.
  • Některé ze strategií řízení rizik, které můžete použít, je pečlivé prozkoumání kryptoměny, do které chcete investovat, nastavení příkazu Stop Loss, a připravenost na jakýkoli možný výsledek vaší investice.
TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]