Barbados jako první na světě otevře velvyslanectví v metaverzi

Barbadoské ministerstvo zahraničních věcí a zahraničního obchodu nedávno podepsalo dohodu se společností Decentraland a otevře první velvyslanectví v metavesmíru na světě

Metaverze neboli metavesmír už není jen nápad, stává se realitou.

Prostřednictvím dohody podepsané se společností Decentraland chce Barbados zřídit digitální velvyslanectví.

Podle zprávy zveřejněné serverem CoinDesk vláda Barbadosu dokončuje partnerství s několika předními platformami zabývajícími se metaverzí.

Metavesmírná ambasáda není jediným cílem Barbadosu, národ také plánuje nákup pozemků v široké škále virtuálních světů.

„Nejde o to vybrat vítěze. Metaverze je stále velmi mladá a nová a my se chceme ujistit, že to, co vybudujeme, je přenositelné napříč metavesmíry,“ uvedl v rozhovoru pro CoinDesk velvyslanec Barbadosu ve Spojených arabských emirátech Gabriel Abed.

Koncept metavesmíru si získává oblibu mezi státy přátelskými ke kryptoměnám. Barbados se postupně stává kryptocentrem v regionu.

Podrobnosti o nedávné digitální ambasádě sice nebyly zveřejněny, ale přítomnost země na platformách by byla důležitá pro celkové přijetí virtuálního světa.

 

Metavesmír a kryptosvět

Abed se i nadále vyjadřoval k významu kryptoměn a virtuálních světů v dnešní společnosti. Podle něj Barbados přijal digitální přístup k přijímání kryptoaktiv a metavesmíru.

„Po uvolnění ambasády, které je předběžně naplánováno na leden, se Barbados stane první zemí na světě, která uzná digitální suverénní zemi. Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo pro vědu a technologie a mnoho dalších vládních orgánů přezkoumalo plány v průběhu několika, několika měsíců,“ řekl Abed.

Kromě Barbadosu vstupuje do světa kryptoměn i několik dalších zemí. Salvador, země ve Střední Americe, přijal bitcoin jako zákonné platidlo v zemi v září 2021.

Kromě toho Salvador drží digitální aktivum. Během říjnové kryptoměnové korekce Salvador rozšířil své portfolio BTC o 420 Bitcoinů.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]