JPMorgan: bitcoin za 146000 USD? (nebo taky ne)

Podle poznámky pro klienty, o níž jako první informoval Business Insider, gigant z Wall Street JPMorgan poté, co na začátku tohoto roku stanovil dlouhodobý cíl ceny bitcoinu na 146 000 dolarů, neví, zda se bitcoin půjde níže nebo vzroste.

Analytici banky dali bitcoinu v současné době kvůli jeho extrémní volatilitě reálnou hodnotu pouze 35 000 USD, ale domnívají se, že v roce 2022 by se mohl obchodovat za 73 000 USD.

Uvedli také, že by se mohl vyšplhat nad 146 000 dolarů nebo se propadnout pod 30 000 dolarů.

Takže kdo ví.

Banka si však myslí, že bitcoin může vytlačit zlato jako zajištění proti inflaci.

„Zdá se, že opětovný nárůst obav z inflace mezi investory během září/října 2021 obnovil zájem o využití bitcoinu jako zajištění proti inflaci,“ napsal stratég JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglou.

„Přitažlivost bitcoinu jako zajištění proti inflaci byla možná posílena tím, že zlato v posledních týdnech nereagovalo na zvýšené obavy z inflace.“

Americký Federální rezervní systém včera uvedl, že brzy začne omezovat své obrovské pandemické nákupy dluhopisů za 120 miliard dolarů měsíčně, částečně v reakci na rostoucí inflační tlaky.

„Pokud Fed zůstane v kurzu a přikloní se k jestřábímu postoji k inflaci, může se bitcoin jevit jako postupně méně atraktivní zajištění proti znehodnocení dolaru a cena kryptoměny by se mohla dostat pod tlak na pokles podobně jako předpovědi pro akciový trh,“ píše Bradley Keoun ze společnosti Coindesk.

Dokonce ani profesionálové nevědí, jakým směrem se bitcoin vydá, ale jeho reakce na aktivity Fedu by mohla rozhýbat kryptotrh.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]