2 hlavní příčiny, proč bitcoin roste

Proč bitcoin roste? Co je skutečnou hnací silou stoupajícího trendu BTC ceny?

Na otázku proč bitcoin stoupá, existují 2 odpovědi. Pojďme se na ně podívat.

 

Proč bitcoin roste aneb vliv trhu a inflace

 

1) Vliv tržních sil na cenu BTC

Růst bitcoinu v tomto týdnu byl z velké části způsoben tím, že na newyorské burze začal fungovat první americký futures fond obchodovaný na bitcoin (ETF).

Předpokládá se, že humbuk spojený s historickým uvedením na burzu vyvolal dostatečnou pozornost na to, aby cena bitcoinu překonala své předchozí historické maximum a dostala se do nového teritoria.

Ne všichni však s tímto tvrzením souhlasí.

 

2) Inflace jako příčina růstu kurzu BTC

Podle analytiků z banky JPMorgan na Wall Street jsou hnací silou růstu ceny bitcoinu spíše obavy z inflace než nadšení z bitcoinového ETF, uvedla jako první agentura Bloomberg.

„Samo o sobě je nepravděpodobné, že by spuštění BITO [bitcoinového ETF společnosti ProShare] spustilo novou fázi vstupu výrazně většího množství čerstvého kapitálu do bitcoinu,“ napsali ve své poznámce analytici JPMorgan pod vedením Nikolaose Panigirtzogloua.

„Místo toho se domníváme, že hlavním důvodem současného vzestupu je vnímání bitcoinu jako lepšího zajištění proti inflaci než zlata, které od září vyvolalo přesun od zlatých ETF do bitcoinových fondů.“

Investoři do bitcoinu již mají „množství investičních možností“, tvrdí JPMorgan, která varovala, že humbuk kolem spuštění bitcoinového ETF se sídlem v Kanadě nakonec vyprchal.

„Počáteční humbuk s BITO by mohl po týdnu vyprchat,“ uvedli.

Předevčírem, když cena bitcoinu překonala své dosavadní historické maximum, řekl miliardář a manažer hedgeového fondu Paul Tudor Jones, že si myslí, že prudká inflace, která byla v posledních měsících pozorována po celém světě, je zde a představuje velkou hrozbu pro americké trhy a ekonomiku.

Podle zápisu ze zasedání Federálního výboru pro volný trh z minulého měsíce ekonomové Federálního rezervního systému předpovídají, že inflace bude v roce 2022 opět pod 2 %.

„Pohybujeme se ve stále více digitalizovaném světě,“ řekl Tudor Jones v rozhovoru pro CNBC. „Je jasné, že pro krypto je tu místo, a je jasné, že v současné době vyhrává závod se zlatem.“

Jones loni jako jeden z prvních v tradičním světě financí označil bitcoin za pojistku proti rostoucí inflaci, čímž bitcoin a kryptografii posunul do hlavního proudu.

 

Proč bitcoin roste?

Nedávná rallye bitcoinu a kryptoměn přichází v době, kdy světové akciové trhy opět zaznamenávají historická maxima, vrátily se obavy z inflace a bitcoin je na Wall Street vřele vítán.

Přičítat prudký vzestup pouze jedné z těchto věcí by bylo přílišné zjednodušení.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]