ECB varuje před „bujením“ v kryptoměnách

Evropská centrální banka (ECB) varovala, že zvýšené „bujení“ na trzích včetně trhu s bydlením, dluhopisy a kryptoměnami vytvořila zranitelná místa.

Ta se prý projeví, pokud vyšší než očekávaná inflace povede k prudkému růstu úrokových sazeb. Píše o tom Financial Times.

„Exotičtější segmenty trhu, jako jsou trhy s kryptoaktiva, jsou také nadále vystaveny spekulativním záchvatům volatility,“ napsala ECB ve svém přezkumu finanční stability, který se provádí dvakrát ročně.

Po celém světě sílí volání po tom, aby centrální banky jednaly v souvislosti s prudce rostoucí inflací, která se prudce zvýšila po uvolnění koronavirových opatření a injekci bilionů dolarů do ekonomického systému.

Americký Federální rezervní systém a britská Bank of England se zatím zdržely zvyšování sazeb, ale pokud budou ceny i nadále stoupat, bude pro ně nemožné volání ignorovat.

Ekonomové ECB se také obávají rostoucího propojení mezi konvenčními finančními trhy a tradičními stablecoiny vázanými na měnu.

Tether, největší taková kryptoměna, se za poslední rok nafoukl na 73 miliard dolarů a vyvolal otázky ohledně způsobu financování společnosti Tether Limited, která tethery vydává.

Rychlý růst velikosti a používání stablecoinů „vyžaduje naléhavé zavedení regulačních a dohledových rámců a rámců dohledu“, uvedla ECB.

„V současné době je třeba se zabývat otázkou, zda je možné, aby se na trhu objevilo něco, co by se dalo označit za „stable“: Obavy z rostoucí inflace byly v posledním roce jedním z hlavních motorů růstu ceny bitcoinu, ale nyní by opatření k omezení této inflace mohla způsobit otřesy na trzích kryptoměn.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]