George Soros a bitcoin (BTC)

George Soros zkouší bitcioin. Rodinný podnik miliardáře George Sorose, který se od roku 2018 pohybuje na okraji trhu s kryptoměnami, začal obchodovat s bitcoiny.

Agentura Bloomberg informovala, že Dawn Fitzpatricková, která dohlíží na Soros Fund Management, v minulých týdnech schválila obchodníkům, aby začali s pozicováním v bitcoinu.

Fitzpatricková v březnu uvedla, že bitcoin se nachází v „inflexním bodě“, a varovala, že hrozí, že se inflace vymkne kontrole.

„Pokud jde o kryptoměny obecně, myslím, že se nacházíme v opravdu důležitém časovém okamžiku. Něco jako bitcoin by možná zůstalo okrajovým aktivem, nebýt toho, že jsme v USA zvýšili peněžní zásobu o 25 %,“ řekla tehdy Fitzpatricková „Existuje skutečný strach z fiat měn.“

Začátkem tohoto roku společnost Soros Fund Management investovala do poskytovatele kryptografických dat Lukka a do společnosti NYDIG, která poskytuje bitcoinové finanční služby.

Soros, který si v posledních letech vybudoval pověst člena globální elity, je na finančních trzích známý jako muž, který znovu vsadil na Bank of England a vyhrál.

V roce 1992 začali obchodníci s měnami včetně Sorose silně shortovat britskou libru poté, co se Bank of England pustila do osudného pokusu uměle si zachovat své místo v Evropském mechanismu směnných kurzů (ERM).

Soros si přišel na 1 miliardu dolarů a nechal Spojené království bojovat s rostoucí inflací.

(Foto Reuters)

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]