První ETF na bitcoiny šponuje cenu BTC

Očekávání, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) podepíše dlouho očekávaný bitcoinový futures fond obchodovaný na burze (ETF), dosáhla vrcholu poté, co agentura Bloomberg oznámila, že regulátor je „připraven“ schválit alespoň jednu žádost o tento investiční nástroj, což popisuje jako „přelomový okamžik pro odvětví kryptoměn“.

Cena bitcoinu zamířila nahoru.

 

První ETF na bitcoiny?

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v současné době přezkoumává přibližně 40 žádostí bitcoinových ETF, přičemž příští týden má být vydáno několik rozhodnutí o termínech pro produkty spojené s futures.

Podle agentury Bloomberg, která se odvolává na nejmenované zdroje „obeznámené se záležitostí“, se očekává, že regulátor schválí několik z nich – přičemž žádosti společností ProShares a Invesco jsou jmenovány jako dva návrhy, které mohou dostat zelenou.

Komise pro cenné papíry a burzy však posunula termíny pro čtyři žádosti o bitcoinové spotové ETF na listopad a prosinec.

Proč je to důležité?

ETF na bitcoin, které umožní mnohem většímu okruhu investorů získat expozici vůči bitcoinu, je konkrétním znamením, že trh s bitcoinem a kryptoměnami dozrává.

Zároveň podpoří, aby tradiční a institucionální investoři brali třídu kryptoaktiv vážněji a je také prvním krokem k „regulační jasnosti“, po které mnozí v kryptografickém průmyslu již dlouho volají.

Předseda SEC Gary Gensler již dříve uvedl, že bitcoinový futures ETF poskytuje „významnou ochranu investorů“.

 

Není ETF jako ETF

Bitcoin futures ETF není totéž co standardní ETF.

Pokud bude schválen, bude se bitcoinový futures ETF řídit přísnějšími pravidly pro podílové fondy a nebude obchodovat se samotnými bitcoiny ani vypořádávat fyzické kontrakty.

 

Vnímání kryptoměn se mění

Hype kolem bitcoinových ETF a toho, jak ovlivní trh, je součástí krypto-spekulantů už téměř deset let.

Cameron a Tyler Winklevossovi, kteří se proslavili jako zakladatelé Facebooku a nyní provozují newyorskou kryptoburzu Gemini, podali první žádost o bitcoinový ETF v roce 2013.

 

Cena BTC míří nahoru

Cena bitcoinu po této zprávě vyskočila o 2 000 dolarů a na některých burzách se dotkla 60 000 dolarů za bitcoin, než mírně klesla.

Rally pozvedla širší trh s kryptoměnami, který se blíží ke svému historickému maximu v celkové hodnotě necelých 2,5 bilionu dolarů.

Někteří však tento týden varovali, že trh může po schválení ETF korigovat, stejně jako tomu bylo po spuštění obchodování s bitcoinovými futures na konci roku 2017 společností CME.

Neexistuje tedy žádná záruka, že tento případný krok bude pro cenu bitcoinu znamenat nové historické maximum.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]