4 metody, jak investovat do kryptoměny (+5 strategií)

Jak investovat do kryptoměny?

Trh s kryptoměnou je funguje jen několik málo let, ale za tu krátkou dobu udělal obrovský pokrok. Jeho tržní kapitalizace v roce 2021 překročila hranici 2 bilionů dolarů a zdá se, že to je teprve začátek.

Tato inovativní technologie slibuje revoluci v tradičních finančních systémech, pomalu se o ně kromě jednotlivců a krypto nadšenců začínají zajímat i významné finanční instituce.

Jak do tohoto atraktivního digitálního aktiva investovat?

Kryptoměny jsou decentralizované, což dává jednotlivci sílu a samostatnost. Mnoho z nich lze použít jako platební metodu, nebo jako obchodovatelná aktiva, jejichž návratnost investic se s ostatními třídami aktiv nedá srovnávat.

Přečtěte si o způsobech, jakými dnes můžete investovat do kryptoměny, a o dalších podstatných aspektech krypto investic, kterým je třeba věnovat pozornost před vstupem na trh kryptoměn.

V následujícím článku se dozvíte čtyři metody investování a pět klíčových strategií, které můžete použít pro vstup na trh kryptoměn.

Přečtěte si tipy, jak postupovat při jednotlivých investičních metodách, i čemu je třeba věnovat pozornost, abyste se pokusili zvýšit vaši ziskovost a zajistili bezpečnost vašich aktiv.

Postupováním podle pokynů uvedených v tomto článku byste měli být schopni snadno vstoupit do kryptoměnových investic a maximálně využít příležitostí, které dnes tento trh nabízí.

 

4 způsoby, jak investovat do kryptoměny

Dnes můžete do kryptoměny investovat čtyřmi hlavními způsoby.

Všechny z nich jsou více než snadné, a tudíž by vám nic nemělo bránit v tom použít kteroukoli z níže uvedených metod k potencionálně úspěšnému investování do kryptoměny podle vašeho výběru.

 

1) Nakupujte kryptoměnu prostřednictvím burzy

První a nejběžnější metodou nákupu kryptoměn je využití krypto burzy či směnárny. Dnes na krypto trhu existuje více než 8 900 různých digitálních mincí, které můžete nakupovat u renomovaných platforem, které kryptoměny nabízí.

Před nákupem kryptoměny na burze budete potřebovat speciální krypto peněženku k uchování našich digitálních mincí a jejich zabezpečení pomocí soukromých klíčů.

Existují dva typy peněženek: softwarové a hardwarové peněženky.

 • Softwarové peněženky naleznete ve formě webů, nebo desktopových a mobilních aplikací. Jsou snadno dostupné a pohodlné pro obchodníky a jednotlivce, kteří provádějí pravidelné převody svých mincí.
  Mezi oblíbené příklady softwarových peněženek patří GuardaBitGoMetaMaskExodusAtomic Wallet a mnoho dalších.
  Další zajímavou možností, která kombinuje úschovu s možností obchodování kryptoměn v rámci jednoho systému je peněženka eToro Wallet (o té jsme psali zde).
  TIP: Kryptoměnová peněženka + obchodování

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU velmi volatilní a neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

 

 • Hardwarové peněženky jsou fyzická zařízení, která se podobají USB flash diskům. Hostují aplikace, které lze použít k ukládání soukromých klíčů pro různé kryptoměny offline.
  Jsou odolné vůči hackerům a je těžké je infikovat viry a malwarem, které by mohly ohrozit jejich bezpečnost.
  Jsou vhodné pro dlouhodobé investory, kteří kupují digitální mince a roky je uchovávají.
  Mezi oblíbené příklady hardwarových peněženek patří LedgerTrezor (koupit zde)Corazon a KeepKey.

trezor peněženka

Po získání peněženky si zaregistrujte účet na renomované burze a dokončete proces ověření vaší totožnosti. K tomu budete muset předložit fotografii vašeho průkazu totožnosti/pasu, dokladu o pobytu a vaší fotografie.

Zabezpečte účet aktivací dvoufaktorového ověřování (U2F). Poté zafinancujte účet a pokračujte v nákupu kryptoměny podle vašeho výběru a digitální mince přesuňte do vaší soukromé peněženky.

 

2) Nakupujte frakce kryptoměny prostřednictvím burzy

Investování do kryptoměn je spojeno s mnoha mylnými představami – například že je vždy zapotřebí koupit celou minci. Není tomu tak – ostatně některé mince, jako jsou bitcoiny, stojí hodně.

Nicméně tyto digitální mince jsou dělitelné až o osm desetinných míst. To umožňuje nakupovat malé zlomky (france) kryptoměn a hromadit je v průběhu času, aby se tak vaše portfolio rozšířilo.

Většina burz vám umožní koupit kryptoměnu za pouhých 10 USD. To je nejlepší způsob, jak vstoupit na trh a postupem času – jak budete zlepšovat vaše znalosti digitálních aktiv – také zvyšovat vaše investice.

 

3) Obchodujte s kryptoměnou prostřednictvím brokera

Dalším populárním způsobem, jak se dostat do světa krypto investic, je online broker. Ten je ideální pro jednotlivce, kteří nechtějí řešit komplikace s nákupem a úschovou aktiv.

Zprostředkovatelé také umožňují uživatelům spekulovat o cenových pohybech na trhu za účelem možného zisku pomocí derivátových produktů, jako jsou kontrakty pro vyrovnání rozdílů (CFD).

CFD jsou spolu s dalšími deriváty, jako jsou futures, velmi oblíbené u obchodníků. Umožňují uživatelům přístup ke spekulativním možnostem a lze je kombinovat s pákovým efektem, se kterým se můžete pokusit významně zvýšit potencionální zisky.

Pamatujte však, že stejně jako pákovým efektem můžete značně znásobit zisky – totéž platí i v případě ztrátového obchodu, kdy se násobí vaše ztráta. Využití pákového efektu si tak předem dobře promyslete.

 

TIP: KOPÍRUJTE ÚSPĚŠNÉ KRYPTO INVESTORY
S touto službou si můžete vybrat investory podle jejich úspěšnosti a kopírovat jejich obchody.

 

4) Investujte do krypto ETF

Dalším způsobem, jak investovat do kryptoměny, je fond obchodovaný na burze. ETF (Exchange Traded Fund = veřejně obchodovaný fond) se obvykle používá ke sledování indexů, sektorů, komodit a dalších aktiv.

Je možné investovat do kryptoměny pomocí ETF prostřednictvím burzy cenných papírů.

Vzhledem k tomu, že ETF jsou kótovány na burzách cenných papírů, podléhají přísným regulačním požadavkům, což z nich činí jeden z nejbezpečnějších investičních nástrojů v prostoru kryptoměny.

Manažeři ETF musí regulačním orgánům prokázat bezpečnost fondů, takže si můžete být jisti, že nebudete podvedeni a vaše mince budou dobře chráněny.

Některé ETF se skládají z více aktiv, což se vztahuje i na sektor kryptoměn. Můžete použít pečlivě spravovaný ETF k získání přístupu do odborně spravovaného portfolia digitálních aktiv, aniž byste se museli sami starat o výběr správných mincí.

 

5 strategií investování do kryptoměny

Teď, když jste se seznámili s různými způsoby, jak investovat do kryptoměny, je načase projít si účinné a ověřené strategie, které vám pomohou maximálně využít investice do různých digitálních aktiv.

 

1) Koupit a držet (tzv. Buy and hold)

V čem spočívá tato strategie?

První strategie je jednou z nejjednodušších, jak ostatně vzápětí zjistíte. Tato strategie zahrnuje nákup a držení vašich digitálních mincí po velmi dlouhou dobu.

Jedná se o populární investiční strategii, která v průběhu let štědře odměnila ty, kteří ji dlouhodobě aplikovali.

Tato strategie je vhodná pro investory, kteří očekávají, že bude daný krypto projekt v budoucnu široce přijat.

Klíčem zde je výběr projektů se skutečnými případy použití: pokud je projekt dobře promyšlený a spravovaný dobrým týmem, pak bude pravděpodobně s časem růst, v takovém případě se hodnota digitální měny zvýší.

Můžete porovnat cenové grafy různých mincí a zjistit, jak tato strategie funguje v delších časových rámcích.

Vše, co musíte udělat, je zaregistrovat se na burze kryptoměn, kde si zakoupíte minci nebo mince podle vašeho výběru, poté je převést do vaší soukromé peněženky a počkat.

Můžete si najednou koupit jen malé množství mincí a posléze v průběhu času neustále rozšiřovat vaše portfolio.

 

Jaké jsou výhody této strategie?

Pokud se rozhodnete pro tuto strategii, nemusíte se bát denní volatility cen. Trh s kryptoměnami je vysoce nestálý a není divu, že se ceny přes noc dramaticky mění.

Při této strategii věříte v projekt a shromažďujete jeho nativní digitální mince, dokud nejsou přijaty širší veřejnosti a jejich cena nevzroste. Tato strategie nevyžaduje mnoho technického know-how, a je tudíž vhodná i pro nově začínající investory.

 

2) Denní obchodování

V čem spočívá tato strategie?

Denní obchodování je opakem předchozí strategie „buy and hold“. Tato strategie zahrnuje nákup a prodej kryptoměn během několika hodin nebo dokonce minut.

Je to skvělý způsob, jak využít nekontrolovatelnou volatilitu, která na kryptotrhu existuje.

Denní obchodník se často zaměří na mince, které se během dne nebo týdne zdály utrpět značné cenové ztráty, ale je pravděpodobné, že jejich cena opět vzroste.

Na základě vaší analýzy koupíte nebo prodáte kryptoměnu za danou cenu a očekáváte cenový pohyb určitým směrem. Budete se muset naučit číst grafy provedením základní a technické analýzy.

Pomáhá také sledovat nejaktuálnější situaci na širším trhu a také u jednotlivých projektů. To vám pomůže činit informovaná rozhodnutí a správně načasovat váš nákup a prodej.

 

Jaké jsou výhody této strategie?

Ve srovnání s dlouhodobými investory utržíte zisk častěji, protože pozice jsou otevírány a zavírány během několika hodin, nikoli let.

Také si nebudete muset dělat starosti s ochranou mincí v soukromých peněženkách a s dalšími riziky spojenými s vlastním držením digitální měny, protože to za vás udělá vámi zvolená obchodní platforma.

Navíc můžete využít pákový efekt, který vám dává více možností, pokud máte omezený kapitál.

 

3) Krátký prodej (shorting)

V čem spočívá tato strategie?

Krátký prodej neboli shorting je strategie, která vám umožní využít očekávaného poklesu ceny dané kryptoměny. Řekněme, že očekáváte, že cena mince X, která se obchoduje na hodnotě 600 USD, v blízké budoucnosti poklesne.

Mince si můžete půjčit od brokera a vzápětí ji prodat za tržní cenu.

Po několika týdnech cena klesne na 400 USD. Mince můžete odkoupit a vrátit ji brokerovi, smazat váš dluh a ponechat si rozdíl ve výši 200 USD jako váš zisk.

Abyste tuto strategii využili na maximum, musíte se naučit číst grafy a udržovat si přehled o nejnovějším vývoji, který pravděpodobně ovlivní cenu kryptoměny, protože pokud nesprávně předpovíte směr pohybu ceny, přijdete o peníze.

Více se dozvíte v článku zde.

 

Jaké jsou výhody této strategie?

Krátký prodej vám umožňuje generovat zisky, i když cena vybrané mince klesá. Díky tomu je skvělým nástrojem ke snížení vašeho finančního rizika.

Stejně jako u denního obchodování se navíc nemusíte starat o úschovu digitálních mincí a dalších souvisejících rizik, která bude řešit vámi vybraný broker.

Někteří brokeři nabídnou páku pro krátké obchodování, což může maximalizovat vaše zisky, pokud provedete obchod úspěšně.

 

4) Použití obchodního robota

V čem spočívá tato strategie?

Obchodní roboti jsou části počítačového softwaru naprogramovaného tak, aby prováděli obchodování jménem uživatelů.

K doplnění svých obchodních algoritmů roboti používají umělou inteligenci (AI) a strojové učení (ML), což jim pomáhá shromažďovat a interpretovat obrovské množství údajů o trhu s kryptoměnou.

Robot pak může předpovídat pohyby cen mincí, a pokud to uživatel dovolí, může za ně obchodovat.

AI pomáhá robotovi předvídat cenové pohyby a ML robotovi pomáhá se učit a zlepšovat jeho výkon v průběhu času.

Obchodní roboti jsou nejjednodušší volbou pro investory se zájmem o kryptoměny, kterým ale chybí obchodní znalosti, aby se mohli obchodovat se ziskem.

Vše, co musíte udělat, je zaregistrovat se na renomované platformě, která poskytuje službu obchodního robota.

Mnoho platforem nabízí demo účet, který vás naučí používat robota před tím, než se zaváže k vkladu skutečných peněz.

 

Jaké jsou výhody této strategie?

Obchodní roboti umožňují obchodníkům s omezenou znalostí krypto trhu investovat do digitálních aktiv. Robot za vás zvládne tvrdou práci s analýzou a obchodováním.

Zkušení obchodníci mohou pomocí těchto robotů delegovat část své práce, což zmírňuje jejich obchodní zátěž.

Roboti jsou skvělí pro nastavení stálého proudu pasivního příjmu a umožňují obchodování nenáročné na čas, znalosti i úsilí.

 

Jak investovat do BTC?
Zjistěte (ZDE) více o investování do bitcoinu.

{etoroCFDrisk}% retailových účtů ztrácí peníze

 

5) Zajištění kryptoměny

V čem spočívá tato strategie?

Zajištění zahrnuje přijímání nových pozic na trhu k pokrytí potenciálních ztrát z již otevřených pozic a je u obezřetných investorů oblíbenou strategií.

Zajištění lze dosáhnout kombinací obchodování s CFD a futures, aby byla zajištěna vaše investice do kryptoměny.

Pokud očekáváte, že hodnota mince, kterou držíte, klesne, můžete se zajistit otevřením krátké pozice. Tímto způsobem, bez ohledu na to, jakým směrem se cena pohne, získáte výhodu.

Kromě toho můžete pomocí termínových kontraktů (CFD a futures) dnes dohodnout budoucí prodejní cenu, což znamená, že si můžete předem zaručit zisk. To zvyšuje jistotu na často nestabilním trhu.

 

Jaké jsou výhody této strategie?

Zajištění kryptoměn pomáhá investorům chránit jejich kapitál – jedná se o strategii, která vám pomůže efektivně řídit riziko a minimalizovat ztráty.

 

 

Co je třeba zvážit před investováním do kryptoměny

Nyní, když rozumíte metodám a strategiím investování do kryptoměn, je čas zaměřit se na tři klíčové oblasti, kterým je třeba věnovat pozornost při vstupu na trh s kryptoměnou.

Mohou totiž výrazně ovlivnit vaši potencionální ziskovost a spolehlivost výběru brokera.

Na co si tedy dát pozor při investování do kryptoměny?

Poplatky

Poplatky jsou běžné u všech poskytovatelů služeb, neboť tak vydělávají peníze. Různé platformy si budou účtovat různé poplatky.

Některé z poplatků, které můžete očekávat, zahrnují obchodní poplatky za nákup a prodej vašich mincí. Některé burzy budou poskytovat slevy, pokud držíte jejich nativní tokeny a používáte je k obchodování.

S mincemi samotnými jsou spojeny také síťové poplatky. Používají se k odměňování nezávislých provozovatelů uzlů, kteří ověřují transakce na blockchainu, a liší se v závislosti na dané minci.

Síťové poplatky za nejpoužívanější sítě, jako je Ethereum a Bitcoin, mohou drasticky vzrůst, zvláště když jsou sítě velmi „ucpané“. Poplatky za „etheretový GAS“ může být 5 USD a více, a to i pro jednoduché transakce.

Brokeři si však nebudou účtovat žádné síťové poplatky, protože nemáte co do činění se skutečným aktivem, nicméně za obchodování se platí provize.

Také počítejte s tím, že je pravděpodobné, že vám budou účtovány poplatky spojené se zpracováním žádosti o vklad a výběr finančních prostředků z vašeho obchodního účtu.

 

Rizika

Trh s kryptoměnami je relativně mladý a má mnoho rizik. Především je zapotřebí, aby regulační orgány zavedly odpovídající pravidla, která by jasně určovala, jak krypto svět funguje.

Skutečnost, že tato digitální aktiva jsou decentralizovaná a mohou být anonymní, nepomáhá. Existuje tedy riziko zákazu těchto aktiv nebo platforem s nimi spojených.

Je to něco, o čem často mluví vlády například v USA, Indii nebo Číně.

Nedostatek adekvátní regulace a informací kolem těchto aktiv také zaznamenal časté podvody zaměřené na méně pozorné investory, takže před připojením k jakékoli platformě je nutná náležitá ostražitost.

Rovněž se vyhněte investičním schématům spojeným s různými digitálními aktivy, zejména těm, které dávají sliby, jež se zdají být příliš dobré na to, aby byly pravdivé.

Dalším rizikem spojeným s kryptoměnami je značná volatilita trhu, která však může být při obchodování využita ve váš prospěch nebo zmírněna zajištěním.

 

Platební metody

Platformy, které uživatelům umožňují investovat do kryptoměn, podporují různé platební metody. Dobrá investiční platforma by měla podporovat některé z nejběžnějších platebních metod přístupných většině lidí.

Patří mezi ně bankovní převody, kreditní nebo debetní karty, používání jiných kryptoměn, elektronické peněženky, procesory plateb třetích stran a nákupy typu peer-to-peer (P2P), kde můžete používat místní měnu nebo dokonce hotovost.

 

Proč investovat do kryptoměny?

Trh s kryptoměnou, jak existuje dnes, je starý méně než deset let. Nicméně je až k nevíře, jak rychle tento trh rostl. Lidé začínají věřit, že kryptoměna je budoucnost peněz.

Technologie kryptoměn –  blockchain – se také používá k řešení nesčetných problémů mimo finance. Jak povědomí o technologii roste, růst ceny kryptoměn a nativních tokenů bude pravděpodobně následovat.

Jako třída aktiv kryptoměny mohou přinášet zajímavé potenciální výnosy z investic, které jiné třídy aktiv nemohou nabídnout. Zdá se, že si to velcí institucionální investoři – například banky – uvědomují a již vstoupili na trh.

Nenechte si proto ani vy ujít tuto příležitost.

 

Nejvíce obchodované kryptoměny

Obchodujte s vybranými kryptoměnami: klikněte na kryptoměnu v tabulce níže, založte si účet a začněte obchodovat.