Největší australská banka nabízí zákazníkům služby v bitcoinech

Commonwealth Bank of Australia (CBA) je první australskou bankou, která umožní klientům využívat možnosti kryptoměn.

Banka uvedla, že svým klientům umožní nakupovat, prodávat a držet kryptoměny, včetně těch hlavních – bitcoinu a etheru.

Finanční instituce se tak stane první v zemi, která tyto možnosti nabídne.

Podle oficiálního oznámení lze tuto iniciativu uskutečnit díky spolupráci australské banky, kryptoměnové burzy Gemini a společnosti Chainalysis, která se zabývá analýzou blockchainu.

CBA přidá novou funkci, v rámci které budou moci uživatelé operovat až s deseti vybranými digitálními aktivy, včetně bitcoinů, etherů, bitcoinů cash a litecoinů.

Pilotní provoz bude zahájen v následujících týdnech, přičemž banka přislíbila, že v roce 2022 zavede ještě více kryptoměnových služeb.

Anylytikové banky zjistili, že stále více zákazníků je ochotno tato aktiva využívat jako investiční nástroj a již s nimi začali obchodovat prostřednictvím mnoha obchodních míst.

Poznamenal to generální ředitel banky – Matt Comyn:

„Vznik a rostoucí poptávka po digitálních měnách ze strany zákazníků vytváří výzvy i příležitosti pro sektor finančních služeb, který v této oblasti zaznamenal značný počet nových hráčů a obchodních modelů inovujících tuto oblast.“

Australané však vyjádřili obavy ohledně některých služeb digitálních aktiv na trhu, jako je „tření při používání burz třetích stran, riziko podvodů a nedostatek důvěry v některé nové poskytovatele,“ dodal Comyn.

Jako přední australská banka se CBA domnívá, že musí zasáhnout a poskytnout „důvěryhodnou a bezpečnou zkušenost“ svým zákazníkům, kteří touží po kryptoměnách.

Commonwealth Bank of Australia je se svými téměř 1 bilionem dolarů spravovaných aktiv největší místní bankou na území Austrálie, Nového Zélandu, Asie, Spojených států a Velké Británie.

Poskytuje různé finanční služby, včetně retailového, podnikového a institucionálního bankovnictví, správy fondů, pojištění, investic a makléřských služeb.

 

Austrálie chce být zemí přátelskou ke kryptoměnám

Minulý měsíc doporučil výbor australského Senátu, aby země zavedla příznivé předpisy týkající se kryptoměn, jako jsou daňové slevy pro obchodování s digitálními aktivy, a podpořila tak rozvoj tohoto odvětví.

Senátor Andrew Bragg – šéf výboru – vyslovil názor, že vytvoření komplexního regulačního rámce by mohlo místním obchodníkům s kryptoměnami poskytnout větší nezávislost namísto nekonečného spoléhání se na zbytečné zprostředkovatele.

Na makroúrovni bude navíc Austrálie schopna konkurovat předním zemím, jako jsou USA, Singapur a Velká Británie.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]