Obtížnost těžby bitcoinů stoupla o 8 %

Obtížnost těžby bitcoinů stoupla o 8 %. Nejnovější nárůst představuje osmý po sobě jdoucí nárůst obtížnosti od zákazu těžby kryptoměn v Číně.

Těžba bitcoinu (BTC) je postupem času stále obtížnější. Nejnovější zpráva zveřejněná společností Glassnode upozorňuje na prudký nárůst obtížnosti těžby BTC.

Podle čísel dosáhla obtížnost těžby BTC nejvyšší úrovně od června 2021.

Každý blok Bitcoinu vyžaduje k vyřešení 930 tisíc Exahashe při průměrné době bloku 10 minut.

Od oznámení Číny o zákazu těžebních aktivit v oblasti kryptoměn se hlavní těžební společnosti přesunuly do jiných zemí včetně USA, Kanady a Ruska.

Zatímco příjmy z těžby za posledních 12 týdnů výrazně poskočily, skokový nárůst obtížnosti způsobil těžařům BTC několik problémů.

„Obtížnost těžby bitcoinů se obnovila na 93e22 hashů. To znamená, že každý blok BTC vyžaduje k vyřešení 930k Exahashe při průměrné době bloku 10minut.

Těžební obtížnost byla vyšší pouze během 5 předchozích oken pro úpravu obtížnosti,“ zdůraznil Glassnode.

Těžební obtížnost se během posledního týdne zvýšila o téměř 8 %. Od června 2021 se těžební obtížnost zvyšovala konzistentně.

Příznivá úroveň ceny bitcoinu však těžební aktivity BTC podporuje i přes nejnovější výzvy.

Poté, co se v říjnu dotkla historického maxima přes 66 000 dolarů, se cena BTC během posledního týdne konsolidovala. V říjnu 2021 se cena BTC zvýšila o téměř 40 %.

V komentáři k nedávným aktivitám Bitcoinu na řetězci se Glassnode zmínil: „Po vzrušujícím týdnu, který stanovil nové historické maximum Bitcoinu, došlo v závěrečných dnech října ke stažení a konsolidaci ceny s týdenním minimem 58 208 USD a maximem 63 698 USD.

Navzdory tomu, že trh z maximálních hodnot slevil a cena se na chvíli ponořila pod 60 tisíc dolarů, Bitcoin v měsíci říjnu stále vzrostl o závratných 40 %, což bylo částečně motivováno nadšením ze spuštění ETF ProShares Bitcoin Strategy (BITO).“

Bitcoin za posledních 7 dní stoupl o více než 6 %. S tržní kapitalizací ve výši 1,2 bilionu dolarů činí dominance BTC na kryptotrhu přibližně 43,3 %.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]