Velcí BTC investoři přikupují na maximum

Zdá se, že velcí bitcoinoví investoři s dostatečnou zásobou kapitálu opět nakupují. Obavy z inflace posilují důvody pro investování do aktiv uchovávajících hodnotu.

Velcí investoři, kteří drží alespoň 1 000 BTC, minulý týden přikoupili 142 000 mincí, čímž se jejich kumulativní součet zvýšil na téměř 200 000 BTC.

To je nejvíce za rok 2021, uvádí zpráva o tržních informacích blockchainové analytické společnosti Chainalysis zveřejněná v úterý.

Obnovené nákupy na pozadí rostoucích inflačních očekávání po celém světě naznačují, že hlavním případem využití bitcoinu jsou investice.

„Je to potvrzení názoru, že bitcoin je vnímán jako digitální zlato, nebo možná instituce jen provádějí dlouhodobější obchod s cenou bitcoinu,“ uvedla Chainalysis.

Desetiletá zlomová sazba v USA, která představuje, jak trh předvídá dlouhodobé cenové tlaky, nedávno podle Federální rezervní banky v St. Louis vzrostla na desetileté maximum 2,64 %.

Bitcoin v říjnu vzrostl o téměř 40 % a dosáhl rekordní hodnoty 66 975 USD.

Analytici banky JPMorgan přičítají tuto rally vnímání bitcoinu jako zajištění proti inflaci. Toto vnímání pramení ze snížení odměny za těžbu bitcoinu na polovinu.

Naprogramovaný kód snižuje tempo rozšiřování nabídky o 50 % každé čtyři roky, čímž se měnová politika kryptoměny dostává do rozporu s desetiletími tisku peněz Federálního rezervního systému.

Podle Chainalysis však bitcoin potřebuje rozšířit svou stopu do kryptografických subsektorů, jako je web3 a decentralizované finance, aby si v dlouhodobém horizontu udržel relevanci vůči etheru.

„Využití bitcoinu nedosáhlo sofistikovanosti etherea nebo jiných aktiv 1. vrstvy,“ uvedla Chainalysis. „K uvolnění využití bitcoinu jako vysoce kvalitního kapitálu v DeFi je zapotřebí decentralizovaný způsob zabalení bitcoinu.“

„Pokud bude možné bitcoin používat jako kapitál ve Webu 3.0, pak bude mít budoucnost jako vzácné zastupitelné aktivum i jako užitečné aktivum v inovativnější části kryptografie,“ dodal Chainalysis.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]