Binance Coin (BNB): Vše, co potřebujete vědět

Binance Coin (BNB) je kryptoměna vyvinutá společností, která stojí za platformou pro výměnu kryptoměn – Binance.

Tato digitální měna byla původně vyvinuta na blockchainu Ethereum, nicméně posléze migrovala na vlastní síť.

Na jakém principu Binance Coin funguje a je tato kryptoměna dobrou investicí?

Vše se dozvíte níže!

 

Co je to Binance Coin (BNB)?

Binance Coin (BNB) je kryptoměna distribuovaná krypto burzou Binance. Tato platforma je podle průměrného denního objemu obchodovaných aktiv (kolem 3 miliard USD) vůbec největším trhem pro výměnu virtuálních měn.

binance coin znak

Byla vytvořena v roce 2017 a velmi rychle se vyvíjela. V současnosti Binance zpracovává tisíce transakcí každou sekundu.

Ve srovnání s konkurencí jsou poplatky na burze nízké (řádově 0,1 % z obchodované částky).

Kromě toho je uživatelům nabízena kvalitní zákaznická podpora, přičemž uživatelé získají přístup k více než 500 kryptoměnám. Mezi nabízené digitální měny patří i nativní měna – Binance Coin (BNB).

 

Čím je kryptoměna Binance Coin (BNB) výjimečná?

Nákup Binance Coin (BNB) umožňuje členům registrovaným na Binance ušetřit na platformě peníze.

Díky použití tohoto pro platformu specifického tokenu mají uživatelé možnost čerpat slevy nejen na transakční poplatky, ale i na poplatky za výběr a další.

Binance Coin se stalo významné aktivum pro drobné investory, kteří chtějí pečlivě sledovat poplatky spojené s tímto typem obchodování na krypto trhu!

Existence Binance Coin také umožňuje uživatelům platformy převést své drobné v kryptoměnách na BNB.

Uživatelé tak mohou bez poplatků zpětně získat drobné z virtuálních měn, jejichž částky jsou tak malé, že by nepokryly ani provizní poplatky.

BNB se také používá v nové verzi burzovní platformy Binance DEX jako jediný platební prostředek k pokrytí poplatku za transakci (0,1 BNB za transakci).

 

Proč zvolit Binance Coin?

Úspěch platformy Binance poháněl hodnotu BNB nahoru stejným tempem jako aktivita burzovní platformy, která ji vytvořila. Výsledkem je, že se podle tržní kapitalizace token BNB pevně umístil v top 10 kryptoměn.

Binance Coin není pouze kryptoměna ke snížení poplatků na obchodní platformě!

Pro tuto digitální měnu existuje více než 100 případů použití. Mezi hlavními partnerstvími, která byla vytvořena, patří například TravelbyBit.

Tato australská společnost nyní umožňuje držitelům Binance Coin rezervovat si hotelové pobyty a lety prostřednictvím BNB.

Bitcoin Rewards je dalším příkladem šíření BNB. Tato platforma nabízí kryptoměny jako cashback na nákupy provedené pomocí jejich prohlížeče.

Svůj BNB můžete dokonce darovat společnosti Binance Charity.

binance charity

Díky svému multifunkčnímu využití se tak Binance Coin nyní stala plnohodnotnou virtuální měnou, která může směle konkurovat ostatním hráčům na krypto trhu.

Způsoby využití se podrobněji shrneme níže.

 

Použití Binance Coin

Stejně jako ostatní rozvíjející se kryptoměny, i Binance Coin nabízí několik využití, která jdou nad rámec burzy Binance, jako například:

  • Obchodování: Binance Coin lze obchodovat za jiné kryptoměny na různých burzách a platformách, v závislosti na omezeních stanovených burzou.
  • Transakční poplatky na burze Binance: BNB lze použít k úhradě transakcí na burze Binance a uživatelé za to dostanou také slevu.
  • Zpracování plateb: Obchodníci mohou nabídnout BNB jako platební prostředek pro zákazníky, což nabízí větší flexibilitu v platebních metodách.
  • Cestovní rezervace: BNB lze použít k rezervaci hotelů a letů na vybraných webových stránkách.
  • Zábava: Od placení virtuálních dárků až po nákup loterijních losů, BNB slouží v zábavním prostoru několika účelům.
  • Investice: Několik platforem umožňuje uživatelům investovat do akcií, ETF a dalších aktiv pomocí Binance Coin.
  • Půjčky a převody: BNB lze použít jako kolaterál pro půjčky na určitých platformách. Existují také aplikace, které uživatelům umožňují rozdělit účty a platit přátelům nebo rodinným příslušníkům prostřednictvím Binance Coin.

 

TIP: Ověření krypto brokeři
Pro obchodování s kryptoměnami můžete využít prověřené brokery Plus500 (CFD broker-více informací zde) nebo eToro (velká recenze zde)

 

Jaká rizika jsou spojena s Binance Coin?

Stejně jako u všech kryptoměn musí mít investoři jasně definovanou strategii investování – a to hned od začátku. Chcete-li si účinnou strategii vytvořit, musíte znát související rizika a specifika každé virtuální měny.

 

Jaké jsou důsledky omezeného počtu BNB tokenů?

Počet BNB je omezen na 200 milionů tokenů. Po tomto čísle již nebude vytvořen žádný nový BNB. Kromě toho je sleva nabízená na poplatcích na platformě Binance každý rok snížena na polovinu.

Při prvním členství tedy zákazník získal 50% slevu, ve druhém roce 25% slevu atd.

Logicky, s tím, jak se každý rok sleva snižuje, by i hodnota tokenu měla sledovat klesající trend. V rámci boje proti tomuto znehodnocení se Binance rozhodl zničit tokeny BNB, z plánované konečné zásoby 200 milionů tokenů na 100 milionů.

Binance tedy každé čtvrtletí používá 20 % svých zisků ke zničení ekvivalentního množství BNB, které má společnost v rezervě.

Prostřednictvím tohoto mechanismu buy-and-burn (kup-a-znič) se platforma snaží stabilizovat hodnotu BNB v průběhu času přidáním tlaku na straně nabídky k vyrovnání dopadu snížení slevy.

 

Jaká je historie ceny Binance Coin (BNB)?

Stojí za zmínku, že během prasknutí kryptoměnové bubliny odolával binance Coin obzvláště dobře, když oproti lednu 2018 poklesl „pouze“ o 67,5 %. Pro srovnání například hodnota bitcoinu klesla o 83 %.

Tato schopnost je dána silou platformy Binance, ve které působí. Mnoho lidí ve skutečnosti určuje jeho hodnotu podle činnosti burzy, podobně jako byste to dělali s akciemi.

 

Vyplatí se investovat do Binance Coin?

Investoři by měli mít na paměti, že BNB odvozuje svou hodnotu od celého ekosystému burzy Binance a tato závislost mu může jak pomoci, tak uškodit.

Vše závisí na aktivitě burzy a její schopnosti přilákat zákazníky a dlouhodobě generovat zisky z transakcí.

Budoucnost Binance Coin také závisí na jejím dalším šíření a použití jako platebního prostředku v elektronickém obchodování.

Pro investory je zajímavé sledovat zprávy o rostoucí hodnotě BNB a porovnávat ji s aktivitou platformy Binance pro známky korelace.

Prozatím má kryptoměna BNB nepopiratelné výhody, jako je rychlost jejích transakcí, nízké náklady a celosvětová dostupnost. Tým Binance je uznáván pro schopnost vyvíjet fungující technologická řešení.

Úspěch Binance Coin týmu vývojářů umožňuje implementovat stále více programů.

Binance dokázal v roce 2018 vykázat zisky ve výši téměř 500 milionů USD, a to navzdory nestálému prostředí virtuálních měn, což dokazuje pevnost jejího ekonomického modelu.

Pokud jde o kryptoměnu, vzhledem k tomu, že Binance je jednou z nejlepších krypto platforem, jeví je její nativní měna jako relativně dobrá investice.

Zda bude BNB nadále přitahovat investory, se uvidí od července 2021, kdy končí snižování poplatků.

Nicméně burza pokračuje v nasazování nových služeb, jako je její úvěrová funkce přidaná na konci léta 2019 – potenciální lákadla pro nové investory tak stále existují.

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]