Bitcoin má potenciál dosáhnout 500 000 dolarů [zde je proč]

Bitcoin má potenciál dosáhnout 500 000 dolarů, říká Anthony Scaramucci a domnívá se, že největší výhodou BTC je jeho omezená nabídka.

„Jeden bitcoin se bude snadno obchodovat za 500 000 dolarů,“ řekl Anthony Scaramucci, bývalý výkonný ředitel společnosti Goldman Sachs, v rozhovoru pro CNBC.

Tento americký podnikatel a generální ředitel společnosti SkyBridge uvedl, že popularita BTC roste a milionáři chtějí získat nejdominantnější kryptoaktivum na světě.

Poté, co se 9. listopadu Bitcoin dotkl historického maxima 68 600 USD, se v pondělí držel na cenové úrovni 63 000 USD.

Se skokem o více než 130 % v roce 2021 je BTC jedním z nejvýkonnějších finančních aktiv.

Podle Scaramucciho jsou bitcoin a další digitální měny stále v rané fázi přijetí. Uvedl, že se ze všech sil snaží, aby se lidé dozvěděli o významu Bitcoinu a jeho potenciálu.

„Domnívám se, že jsme teprve na začátku. Pokud má Cathie Woodová pravdu, do konce roku 2024 a do poloviny roku 2025 byste měli miliardu peněženek.

Bitcoin se bude snadno obchodovat za 500 000 dolarů.

Nezapomeňte, že nemáte ani tolik Bitcoinů, aby každý milionář v naší společnosti vlastnil jednu minci. Podle banky JPMorgan je milionářů 49. Ani vy jich nemáte dost. Takže za sebe se snažím lidem co nejlépe vysvětlit, proč musí vlastnit právě teď,“ řekl Scaramucci pro CNBC.

 

Volatilita bitcoinu

Kritici Bitcoinu tvrdí, že i přes exponenciální růst jeho ceny je volatilita ceny BTC jedním z jeho negativních aspektů. V posledních několika měsících se však volatilita snížila.

Michael Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, jednoho z největších institucionálních držitelů bitcoinů, se domnívá, že volatilita BTC se v budoucnu sníží v souvislosti se skokovým přijetím jeho institucionálními držiteli.

„Volatilita bitcoinu se bude snižovat s tím, jak bude pokračovat jeho institucionální přijetí. Současná volatilita je funkcí úzké distribuce, nadměrného pákového efektu, expozice vůči jiným kryptoaktivům a asymetrických daňových, účetních, bankovních a směnných standardů oproti zlatu a akciovým indexům,“ uvedl Saylor.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]