Twitter a jeho kryptografický tým

Twitter, vedený příznivcem bitcoinu a šéfem společnosti Square Jackem Dorseym, uvedl, že sestavuje specializovaný tým pro kryptografii „Twitter Crypto“.

Ten bude zkoumat, jak může tvůrcům na své sociální síti pomoci vydělávat peníze nebo přijímat k platbám kryptoměny, jako je bitcoin, a další způsoby využití technologie blockchain.

Twitter uvedl, že nový tým bude „určovat strategii pro budoucnost kryptoměn na Twitteru (a v něm)“.

Dorsey, jeden z nejvýraznějších zastánců bitcoinu a decentralizovaných technologií v Silicon Valley, opakovaně prohlásil, že bitcoin považuje za budoucnost a „nativní měnu“ internetu. Dorsey stále častěji vkládá své peníze (a peníze Twitteru) právě do kryptoměn.

Nový tým Twitteru vede softwarová inženýrka Tess Rinearsonová, která bude podléhat technologickému řediteli Twitteru.

Mluvčí Twitteru však na dotaz listu Wall Street Journal odmítl uvést konkrétní příklady toho, co by společnost mohla vytvořit, ale dodal, že vidí „příležitost pomoci tvůrcům podílet se na příslibu rozvíjejícího se decentralizovaného internetu přímo na Twitteru“.

Twitter již začal umožňovat svým uživatelům dávat spropitné pomocí bitcoinů a nedávno oznámil, že zařadí NFT jako způsob, jak umožnit uživatelům ověřit jejich profilový obrázek.

Rinearsonová řekla listu Financial Times: „Twitter chápe krypto a jeho brzká integrace Bitcoin Tips a ověřování NFT to dokazuje. „Je toho mnohem více, co je třeba prozkoumat, aby se lidé mohli podílet na příslibu rozvíjejícího se decentralizovaného internetu přímo na Twitteru.“

Dorsey se mezitím věnoval tomu, aby svůj platební disruptor Square umístil do pozice kryptografické společnosti.

Před dvěma lety Square spustil službu nákupu bitcoinů, přičemž jeho obrovské příjmy založené na bitcoinech podnítily širší trend podpory kryptoměn u společností jako PayPal, obchodní aplikace a banky.

Stejně jako řada videoherních společností, sázkových kanceláří a sportovních týmů vidí Twitter v kryptoměnách a aktivech založených na blockchainu velký potenciál.

Jen si není jistý, jak přesně se do této budoucnosti ze své současnosti dostane.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]