Jak investovat do dogecoin DOGE

Dogecoin je digitální měna, kterou založili dva softwaroví inženýři v roce 2013.

Ačkoli byla tato kryptoměna původně vytvořena jako vtip, v roce 2021 si získala velkou oblibu a zaznamenala pozoruhodné zvýšení své hodnoty.

Před investováním do dogecoinu nebo jiné kryptoměny je důležité plně porozumět, co to je kryptoměna a jakým způsobem se liší od konvenčních měn, jako je dolar či euro.

V tomto článku se dozvíte vše nejen o historii dogecoinu, ale také o tom, na jakém principu dogecoin funguje a jakým způsobem se měna těží.

V neposlední řadě nechybí ani informace o investování do této alternativní měny a o způsobech jejího uchovávání.

 

Co je to dogecoin?

Dogecoin je otevřená peer-to-peer kryptoměna založená v roce 2013 softwarovými inženýry Billy Markusem a Jacksonem Palmerem.

Podobně jako jiné kryptoměny – například známější bitcoin, také dogecoin funguje na blockchainové technologii.

Tato digitální měna byla inspirována populárním internetovým memem. Meme obsahuje obrázek psa Shiba Inu, který se označuje jako „doge“. Stejný obrázek se objevuje i na samotných dogecoinech.

Dogecoin logo

Dogecoin vlastně začal jako vtip a existoval mnoho let jen s malou pozorností veřejnosti. Mezi lety 2015 až 2020 se cena dogecoinu v průměru blížila k pětině centu (0,05 USD).

Nárůst popularity v posledních měsících je úměrný nárůstu drobných investic do dogecoinu během pandemie a také častou pozorností, které se dogecoinu dostává na Twitteru – například  od známého podnikatele Elona Muska.

Cena dogecoinu 8. května 2021 vzrostla na své maximum, a to na 74 centů za minci (0,74 USD), což je nárůst o více než 15 700 % oproti úrovním, kterých kryptoměna dosahovala ještě na začátku téhož roku.

 

 

Speciální povaha dogecoinu

Dogecoin má několik důležitých znaků, které ho odlišují od ostatních digitálních měn. Za prvé neexistuje žádný konečný počet dogecoinů, které by bylo možné vytěžit.

V tomto se dogecoin zásadně liší od bitcoinu, dosud nejpopulárnější kryptoměny, u které je stanovený finální limit, a to 21 milionů mincí.

Druhým znakem, který odlišuje dogecoiny od ostatních populárních kryptoměn, jako je bitcoin, je způsob těžby.

Vzhledem k tomu, že se dogecoiny těží pomocí technologie Scrypt, lze těžbu provádět výrazně rychleji než u jiných digitálních měn.

 

Shrnutí základních znaků:

  • Již vytěžená/celková nabídka dogecoinu (k 14. červnu 2021): 130 021 683 983
  • Nekonečná zásoba, rychlejší proces těžby

 

Těžba dogecoinů

Na těžbě kryptoměny se podílejí jednotlivci, kteří dokončují matematické a algebraické vzorce. Těžbu lze provést buď jednotlivě, nebo ve skupině (známé jako těžba fondu).

Vzhledem k požadovanému vybavení může být těžba dogecoinů docela drahá.

 

Celková nabídka dogecoinů

V době, kdy byl dogecoin vytvořen, kolovala zpráva, že maximální množství mincí bude omezeno na 100 miliard. Nicméně se zakladatelé rozhodli zrušit tento limit, a tím pádem je potenciální počet dogecoinu nekonečný.

K červnu 2021 byly v oběhu dogecoiny v hodnotě něco přes 130 miliard dolarů.

 

Jak nakupovat dogecoiny?

Dogecoiny si můžete koupit na jakémkoli brokerském webu, který s nimi aktuálně obchoduje. Mezi nejoblíbenější možnosti patří kryptoměnové burzy, jako je např. Binance a Kraken, a tradiční brokerské společnosti, jako je eToro.

TIP: Kde můžete obchodovat s kryptoměnou DOGE?
Obchodujte s Dogecoin prostřednictvím prověřeného brokera eToro (velká recenze zde)

jak investovat do dogecoin

{etoroCFDrisk} % maloobchodních účtů CFD přichází o peníze.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU velmi volatilní a neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

 

Dogecoiny můžete zakoupit pomocí kreditní nebo debetní karty či prostřednictvím bankovního převodu. V závislosti na tom, kde si své dogecoiny zakoupíte, můžete za investici zaplatit určité obchodní poplatky.

eToro nabízí obchodování s kryptoměnami s provizí, Binance a Kraken mají rovněž zavedený systém obchodních poplatků.

Zpracování transakcí obvykle trvá 40 až 60 minut, ale čas se bude lišit v závislosti na obchodní platformě, kde digitální mince kupujete a také na zvolené platební metodě.

 

Jak uchovávat dogecoiny

Jakmile si koupíte dogecoiny, nebo jakoukoliv jinou  kryptoměnu, pak si také budete muset zaopatřit krypto peněženku, ve které můžete vaše mince bezpečně uchovávat.

Krypto peněženka funguje na soukromý klíč pro přístup k vašim měnám v blockchainu.

Na trhu existuje velký výběr digitálních krypto peněženek, ale můžete také použít externí pevný disk.

Tyto externí pevné disky jsou často považovány za bezpečnější než digitální peněženky, protože ukládají vaše klíče offline a zabraňují hackerským útokům i dalšímu neoprávněnému přístupu.

Mezi další oblíbené digitální a fyzické peněženky, které jsou kompatibilní s dogecoinem, patří:

trezor krypto peněženka

 

Vyplatí se investovat do dogecoinu?

Rok 2021 byl pro dogecoin rekordním. Digitální měna začala rok s obchodní cenou pouhých 0,05 USD. Na začátku května se jeho cena vyšplhala na 0,72 USD. Cena začala v průběhu měsíce května klesat, ale stále zůstávala na přibližně 30 centech za minci.

Cenový nárůst dogecoinu v roce 2021 lze připsat řadě faktorů. Zaprvé, drobné investice mezi rokem 2020 a 2021 významně vzrostly. Toto zvýšení přímo nesouvisí se samotným dogecoinem, ale určitě mohlo přispět k nárůstu zájmu o tuto alternativní měnu.

Mnozí připisují nárůst popularity dogecoinu zájmu Elona Muska. Podnikatel o této digitální měně často zveřejňuje tweety.

Zvláštní pozornost dogecoinu věnoval 11. května 2021, když publikoval tweet s otázkou, zda by společnost Tesla měla začít přijímat dogecoiny jako možný způsob plateb.

Později v téže měsíci Musk sdělil, že spolupracuje s vývojáři dogecoinů na vylepšeních a zvyšování efektivity a vyzval jednotlivce, aby s ním a vývojáři sdíleli své názory na tuto kryptoměnu.

Vzhledem k tomu, že Musk dokázal zamávat i s cenou bitcoinu – v tomto případě směrem dolů, není důvod, aby se mu totéž nepodařilo i v případě dogecoinu – avšak směrem nahoru! Nechme se překvapit!

 

Oblíbené kryptoměny na obchodování

(pro více informací klikněte do tabulky)

 

3 možnosti, jak investovat do kryptoměn

1) Aktivně – využijte služeb tohoto brokera

2) Pasivně – kopírujte jiné obchodníky na základě jejích úspěchů

3) Použijte ucelené řešení pro krypto služby