Do jakých 3 kryptoměn investovat [právě teď]?

Do jakých kryptoměn se může vyplatit investovat právě teď?

Současná doba kryptoměnám svědčí. Většina z nich – v čele s bitcoinem – je nyní opět velmi blízko svých historických maxim.

Právě teď může nastat vhodná doba začít aktivně hledat perspektivní kryptoměny, jež vykazují potenciál růstu v krátkodobém i dlouhodobějším horizontu.

Třebaže je kryptoměnový trh velmi volatilní, a tudíž lze jen stěží předpovídat jejich cenový růst, přesto lze na trhu digitálních aktiv identifikovat kryptoměny, kterým aktuální zprávy předpovídají lepší vyhlídky na růst než ostatním digitálním mincím.

V následujícím článku se zblízka podíváme na tři perspektivní kryptoměny, do kterých se v současné době může vyplatit investovat.

Konkrétně se v odstavcích níže zaměříme na:

  • Solana (SOL)
  • Ethereum (ETH)
  • Cardano (ADA)

 

Do jakých kryptoměn investovat nyní?

 

Solana (SOL)

Jako první digitální mincí, jež se umístila na tomto seznamu, je SOL. Jedná se o nativní kryptoměnu inovativního blockchainu Solana.

Třebaže se jedná o relativně mladý krypto projekt, v současné době se Solana nachází mezi top 10 kryptoměnami.

Není pochyb o tom, že je Solana v centru pozornosti a zdá se, že poptávka po SOL, nativní minci v ekosystému Solana, bude i nadále růst.

Nebývalý zájem o Solanu je dán hned několika důvody.

Síť Solana zavádí inovativní a jedinečné technologie, které jejím uživatelům poskytují bezkonkurenční rychlost prováděných transakcí při zachování velmi nízkých transakčních poplatků.

Solana se na trhu začala prodávat za cenu těsně pod 1 USD, nicméně od té doby hodnota tohoto digitálního aktiva prudce roste. V současnosti se prodává okolo 150 – 180 USD.

Nynější tržní kapitalizace Solany se pohybuje okolo 8 miliard dolarů, což ji mezi ostatními kryptoměnami staví na první příčky.

Blockchain Solana zvládne více než 50 000 transakcí za sekundu. Zároveň si účtuje jedny z nejnižších transakčních nákladů. Jeho průměrné transakční náklady jsou nižší než 0,01 USD.

Exponenciální růst je dán i neustále se rozvíjejícím sektoru decentralizovaného financování (DeFi) a decentralizovaných aplikací (dApps).

Právě v těchto oblastech totiž Solana vyniká. Solana je pravděpodobně nejvíce škálovatelný blockchain na současném trhu.

 

Ethereum (ETH)

Rovněž kryptoměna sítě Ethereum – ether (ETH) již nějakou dobu dynamicky roste.

Vzhledem k celkovému vzestupu kryptoměnového trhu se i v případě Etherea předpokládá atakování historických maxim.

Kromě celkově příznivého sentimentu na krypto trhu oplývá blockchain Ethereum dalšími vlastnostmi, které jej staví do dominantní pozice – především do se oblasti decentralizovaného financování DeFi týče.

Nyní například probíhá přechod na účinnější verzi Ethereum 2.0, a prozatím to vše probíhá hladce.

Jak roste poptávka po etheru v DeFi, roste i hodnota ETH. Zdá se, že tento trend bude dlouhodobě pokračovat.

 

Cardano (ADA)

Také Cardanu (ADA) se již delší dobu daří růst. Cardano zůstává v tuto chvíli jedním z býčích (rostoucích) kryptoměn na trhu.

Další rychlý růst hodnoty Cardana se očekává po zavedení chytrých kontraktů, které budou nově do blockchainu Cardano vloženy.

Po této inovativní změně bude Cardano ještě škálovatelnějším – nicméně již teď se jedná o jeden z nejvíce škálovatelných blockchainů.

Po spuštění chytrých kontraktů však dojde k další pozitivní změně blockchainu Cardano – pro mnoho uživatelů se díky možnosti DeFi, dApps nebo NFT stane ještě lákavější.

Blockchain je tedy v hledáčku nejen krypto investorů, ale také vývojářů v oblasti DeFi a dApps. To vše díky svému recenzovanému algoritmu Proof-of-Stake s názvem Ouroboros.

On-chain, Cardano zvládne až 200 transakcí za sekundu, zatímco jeho off-chain schopnosti jsou do značné míry neomezené.

Vzhledem k tomu, že vzestup NFT a DeFi znamená vyšší poptávku po nativní měně ADA, předpokládá se, že se jeho cena bude i nadále zvyšovat a atakovat historická maxima.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]