Gemini získala 400 milionů dolarů na vybudování metavesmíru

Společnost Gemini získala 400 milionů dolarů na vybudování svého metaverza neboli metavesmíru. Vybudování podobného projektu již dříve oznámila také společnost Facebook (Meta).

Kryptoměnové impérium Gemini získává v prvnímu kole financování investici 400 milionů dolarů, která Gemini oceňuje na 7,1 miliardy dolarů, uvádí Forbes.

Majitelé Gemini, bratři Winklevossové si po investici ponechají 75% podíl a jejich společný čistý majetek bude oceněn na 10 miliard dolarů.

„V současné době existují tyto dvě paralelní cesty, pokud jde o technologie,“ říká Cameron Winklevoss.

„Existuje centralizovaná cesta, jako je Facebook nebo Fortnite, která je jen krůček od metaverze, a to je naprosto v pořádku. Ale existuje i jiná cesta, kterou je decentralizovaný metaverze, a to je metaverze, kde, jak věříme, je větší možnost volby, nezávislost a příležitosti a kde existuje technologie, která chrání práva a důstojnost jednotlivců.“

 

Gemini vs. Facebook

Jedná se o přímý boj s Facebookem, který chce také vybudovat svůj metavesmír. Spor bratrů Winklevossových a Zuckerberga zachycuje film Davida Finchera The Social Network (Sociální síť).

Ten je o tom, jak si bratři najali spolužáka Marka Zuckerberga, aby vybudoval sociální síť pro univerzitní studenty.

Po vleklé právní bitvě, která se z velké části soustředila na otázku, kdo Facebook založil, se bratři s Zuckerbergem v roce 2011 dohodli na vyrovnání ve výši 65 milionů dolarů v akciích Facebooku a hotovosti.

V roce 2013 utratili asi 11 milionů dolarů za nákup cca 1 % všech existujících bitcoinů v té době.

Svou nově objevenou vášeň přetavili v licencovanou burzu Gemini, která má nyní 600 zaměstnanců.

V roce 2019 bratři koupili burzu non-fungible tokenů (NFT) Nifty Gateway. Podíl mají také např. v pražském startupu Somnium Space.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]