Salvador chce vybudovat bitcoinové město

Salvadorský prezident Nayib Bukele na závěrečném ceremoniálu konference Latin Bitcoin (LaBitConf), která se konala o víkendu na pláži Mizata, chce bitcoinové město.

Středoamerická země Salvador, která se zapsala do historie, když v září přijala bitcoin jako jednu ze svých národních měn, plánuje vybudovat „bitcoinové město“ poháněné sopkou.

To by mělo být částečně financované prostřednictvím bitcoinových dluhopisů v hodnotě 1 miliardy dolarů.

Skutečná „bitcoinová citadela“ bude mít kruhový půdorys a bude se pyšnit letištěm, obytnými a obchodními oblastmi a centrálním náměstím navrženým ve tvaru bitcoinu ₿.

Salvador zvyšuje svou sázku na využití bitcoinu, aby podpořil investice v zemi v době, kdy vlivní politici a světoví lídři stále více kritizují dopad neregulovaných a nekontrolovatelných kryptoměn.

Minulý týden Hillary Clintonová, bývalá uchazečka o prezidentský úřad v USA a ministryně zahraničí za prezidenta Baracka Obamy, varovala, že vzestup bitcoinu a kryptoměn by mohl ohrozit status rezervní měny amerického dolaru.

Ne všichni ostatní jsou však proti bitcoinu a kryptoměnám, dva američtí starostové, Eric Adams v New Yorku a Francis Suarez v Miami, se zasazují o přijetí bitcoinu.

Prezident Salvadoru Nayib Bukele, odhalil plán na pódiu na vyvrcholení týdne propagace bitcoinu v Salvadoru a přirovnal plán k městům založeným Alexandrem Velikým.

K financování projektu Salvador vydá 1 miliardu dolarů ve formě bitcoinových dluhopisů začátkem roku 2022.

Bukele řekl, že město nebude mít žádné daně z nemovitostí, příjmů nebo kapitálových výnosů, ale bude financována z daně z prodeje a peněz získaných z dluhopisů.

„Investujte zde a vydělejte si, kolik chcete,“ řekl Bukele, oblečený celý v bílém a s baseballovou čepicí obrácenou dozadu, v plážovém letovisku Mizata.

„Tohle je plně ekologické město, které funguje a kterému dodává energii sopka.“

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]