Starosta New Yorku: výplatu chci v bitcoinech

Poté, co se starosta Miami Francis Suarez tento týden dostal na titulní stránky novin, když prohlásil, že po svém znovuzvolení přijme první výplatu v bitcoinech, Eric Adams, zvolený starosta New Yorku, prohlásil, že své první tři výplaty přijme v bitcoinech.

Adams, bývalý policejní kapitán, který v lednu převezme funkci na konci funkčního období starosty Billa de Blasia, napsal ve svém příspěvku na Twitteru:

„V New Yorku vždycky jedeme ve velkém, takže až se stanu starostou, vezmu si své první tři výplaty v bitcoinech.“

„NYC se stane centrem kryptoměnového průmyslu a dalších rychle rostoucích inovativních odvětví! Jen počkejte!“

Není to poprvé, co Adams vyzval Suareze na souboj o korunu kryptografického města.

Poté, co Adams v červnu vyhrál demokratickou nominaci na starostu, prohlásil, že New York se stane „centrem bitcoinů“ a „centrem všech technologií“ – a dodal: „Miami, už jsi to měl za sebou.“

Adams však má co dohánět, pokud má být New York vnímán jako americký domov bitcoinu a kryptoměn.

Společnost Blockchain.com začátkem letošního roku přesunula své americké aktivity z New Yorku do Miami a domov basketbalového týmu Miami Heat byl v červnu přejmenován na FTX Arenu poté, co kryptoměnová burza podepsala s městem sponzorskou smlouvu v hodnotě 135 milionů dolarů.

Mezitím poté, co Miami začátkem letošního roku hostilo mimořádně úspěšnou konferenci Bitcoin 2021 (kde prezident Salvadoru oznámil, že země přijme bitcoin jako oficiální měnu), podpořil Suarez projekt MiamiCoin, který umožňuje lidem investovat do kryptoměn ve městě.

Suarez také řekl, že doufá, že mzdy a daně města by mohly být jednoho dne vyplaceny v bitcoinech. Adams řekl agentuře Bloomberg, že by něco podobného rád udělal i v New Yorku.

Adams by mohl doma čelit těžkému boji, protože newyorská generální prokurátorka Letitia Jamesová nedávno zahájila zátah proti neregistrovaným kryptoměnovým společnostem.

Minulý týden Jamesová oznámila svou kandidaturu na guvernérku státu New York.

 

Co na to pracovní pozice v krypto odvětví?

Podle studie provedené společností LinkedIn pro agenturu Bloomberg přitahují New York a San Francisco nejvíce talentů v oblasti kryptoměn a blockchainu ze všech amerických měst.

Na třetím místě se umístilo Los Angeles, následované Miami a Chicagem.

(foto: CNBC)

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]