Jak investovat do ethereum & ether [2022]

Jak investovat do ethereum & ether? Ethereum je po bitcoinech často označováno jako druhá nejoblíbenější kryptoměna. Ale na rozdíl od bitcoinu – a většiny ostatních virtuálních měn – je ethereum mnohem víc než jen prostředek směny nebo uchovávání hodnoty.

Ethereum je decentralizovaná výpočetní síť postavená na technologii blockchain. Přečtěte si, co přesně ethereum znamená.

 

Jak funguje ethereum?

Stejně jako všechny kryptoměny funguje ethereum na základě blockchainové sítě. Blockchain je decentralizovaná, distribuovaná veřejná kniha, ve které jsou ověřovány a zaznamenávány všechny transakce.

Síť je distribuována, neboť každý, kdo se účastní sítě ethereum, má identickou kopii této účetní knihy, která mu umožňuje zobrazit všechny minulé transakce.

Dále je síť decentralizovaná, protože není provozována ani spravována žádným centrálním subjektem – místo toho je spravována všemi držiteli distribuované hlavní knihy.

Transakce blockchainu používají kryptografii k zabezpečení sítě a ověření transakcí.

Lidé používají počítače k ​​„těžbě“ nebo řešení složitých matematických rovnic, které potvrzují každou transakci v síti a přidávají nové bloky do blockchainu, který je základem systému.

Účastníci jsou odměněni tokeny kryptoměny. V systému ethereum se tyto tokeny nazývají ether (ETH).

Ether lze použít k nákupu a prodeji zboží a služeb, stejně jako je tomu například u bitcoinu. Ether za poslední roky rovněž zaznamenal rychlý nárůst cen, což z něj nyní činí spekulativní investici.

Co je však na ethereu jedinečné, je to, že uživatelé mohou vytvářet aplikace, které „běží“ na blockchainu, jako software „běží“ na počítači.

Tyto aplikace mohou ukládat a přenášet tak osobní údaje nebo zpracovávat složité finanční transakce.

Ethereum se liší od bitcoinu v tom, že síť může provádět výpočty jako součást procesu těžby.

Tato základní výpočetní schopnost proměňuje úložiště hodnoty a média směny na decentralizovaný globální výpočetní stroj a otevřeně ověřitelné úložiště dat.

 

Ether a ether: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Ether můžete použít jako digitální měnu při provádění finančních transakcí, jako investici nebo jako úložiště hodnoty.

Ethereum je blockchainová síť, na které je ether držen a vyměňován. Jak bylo uvedeno výše, tato síť však mimo ETH nabízí řadu dalších funkcí.

Může se jednat o jednoduché pohyby finančních prostředků, ale mohou to být také složité transakce, od směny aktiv přes přijímání půjček až po získání digitálního umění.

Jednotlivé transakce jsou zpracovány a uloženy v síti ethereum.

Síť ethereum lze také použít k ukládání dat a spouštění decentralizovaných aplikací.

Místo hostování softwaru na serveru vlastněném a provozovaném společností Google nebo Amazon, kde tato data kontroluje jedna společnost, mohou lidé hostovat aplikace v síti ethereum.

Uživatelé tak získají kontrolu nad svými daty a aplikaci mohou používat otevřeně, neboť neexistuje žádný centrální orgán, který by vše řídil.

Snad jedním z nejzajímavějších případů použití zahrnujících ether a ethereum jsou samo-prováděcí smlouvy nebo takzvané inteligentní smlouvy (z anglického smart contracts).

Jako každá jiná smlouva uzavírají dvě strany dohodu o dodání zboží nebo poskytnutí služeb v budoucnu.

Na rozdíl od konvenčních smluv nejsou právníci nutní: Strany kódují smlouvu na blockchainu ethereum a jakmile jsou podmínky smlouvy splněny, provede se sama a doručí ether příslušné straně.

 

Ethereum aktuální cena a graf

 

Ethereum vs. bitcoin

Bitcoiny se primárně používají jako virtuální měna a úložiště hodnot.

Ether funguje také jako virtuální měna a úložiště hodnot, ale decentralizovaná síť Ethereum umožňuje vytvářet a spouštět aplikace, inteligentní smlouvy a další transakce v síti.

Bitcoin tyto funkce nenabízí. Používá se pouze jako měna a úložiště hodnoty.

Ethereum také zpracovává transakce rychleji. Nové bloky se v síti bitcoinů ověřují každých 10 minut, zatímco nové bloky se v síti ethereum ověřují každých 12 sekund.

Navíc není počet potenciálních etherových tokenů nijak omezen, zatímco konečné množství bitcoinů je stanoveno na 21 milionů mincí.

 

Jaké jsou výhody etherea?

Výhodou etherea je osvědčená síť, která byla testována během mnoha let při obchodování uskutečněným miliardami obchodníků.

Ethereum disponuje velkou a angažovanou globální komunitu a největším ekosystém v blockchainu a kryptoměně.

Široká škála funkcí. Kromě toho, že se ethereum používá jako digitální měna, lze jej použít také ke zpracování jiných typů finančních transakcí, provádění inteligentních smluv a ukládání dat pro aplikace třetích stran.

Neustálé inovace. Široká komunita vývojářů etherea neustále hledá nové způsoby, jak síť zlepšit a vyvíjet nové aplikace. Vzhledem k popularitě sítě má ethereum tendenci stát se preferovanou blockchainovou sítí pro nové a vzrušující (a někdy i riskantní) decentralizované aplikace.

Vyhýbá se zprostředkovatelům. Decentralizovaná síť slibuje, že umožní uživatelům, aby se nemuseli uchylovat k využití zprostředkovatele třetích stran, jako jsou právníci nebo banky.

 

Jaké jsou nevýhody etherea?

Rostoucí transakční náklady. Rostoucí popularita etherea vedla k vyšším transakčním nákladům. Poplatky za transakce provádění prostřednictvím etherea dosáhly v únoru 2021 rekordních 23 USD za transakci.

Potenciál pro kryptoinflaci. Třebaže je roční limit pro vydávání etheru omezen na 18 milionů ročně, potenciální celkový počet mincí nemá žádné finální omezení – na rozdíl od bitcoinů, jejichž celkové množství je předem jasně dáno.

Neznámá budoucnost. Ethereum se nadále vyvíjí a slibuje nové funkce a vyšší efektivitu. Plánuje se aktualizace sítě – v podobě ethereum 2.0, aktualizace nicméně vytváří nejistotu pro aktuálně používané aplikace a dohody. Aby ethereum 2.0 fungovalo, bude zapotřebí mnoho nových ověřovatelů a otázkou zůstává, zda bude migrace fungovat.

 

Jak nakupovat a investovat do ethereum?

Toto je běžná mylná představa lidí, kteří se v síti ethereum příliš nevyznají. Samotné ethereum si nekoupíte – jedná se o síť. Místo toho si koupíte ether a poté ho použijete v síti ethereum.

Vzhledem k popularitě etherea je však velmi snadné koupit digitální měnu ether. Jak tedy do ether investovat?

 • Vyberte si krypto burzu
  Kryptoburzy a obchodní platformy se používají k nákupu a prodeji různých kryptoměn.
  Binance, Coinbase a Kraken jsou jen některé z větších burz.
  Máte-li zájem o obchodování kryptoměn (jako je ether nebo bitcoin) bez burz a peněženek, můžete také použít CFD online brokera Plus500.
  Nicméně připravte se na poplatky za zprostředkování obchodu.
 • Vložte konvenční měnu
  K financování nákupu ethera budete muset na váš obchodní účet vložit hotovost, například koruny, dolary, nebo propojit váš bankovní účet či použít debetní kartu.
 • Kupte ether
  Jakmile váš účet zafinancujete, můžete peníze použít k nákupu etheru za jeho aktuální cenu.
  V momentě, kdy mince dorazí na váš účet, můžete je uchovat, prodat nebo vyměnit za jiné kryptoměny.
  Pamatujte, že při prodeji nebo obchodování s kryptoměnami vám mohou být účtovány poplatky.
 • Použijte peněženku
  Ether můžete uložit do digitální peněženky na vaší obchodní platformě, ačkoliv tento způsob uchovávání kryptoměny může představovat bezpečnostní riziko.
  Pokud někdo hackne burzu, mohl by snadno ukrást vaše mince.
  Další možností je převést mince, které neplánujete brzy prodat nebo obchodovat, do jiné digitální peněženky nebo offline peněženky, která není z bezpečnostních důvodů připojena k internetu.

 

2 tipy, jak snadněji investovat do ethereum a ether

1) Jedním z nejsnadnějších způsobů, jak investovat do ethereum je přes tohoto brokera.

2) Pokud však dáváte přednost pasivnější roli, můžete vyzkoušet kopírování obchodů úspěšných obchodníků s kryptoměnami.

Oba způsoby jsou umožňují obchodování s dalšími kryptoměnami.

 

Vyplatí se investovat do etherea?

Zvážit investování do sítě ethereum byste měli zvážit hned z několika důvodů.

Za prvé, ethereum má hodnotu a použití jako virtuální měna, zadruhé by se síť ethereum mohla stát atraktivnější, když jakmile migruje na nový protokol.

A za třetí, protože více lidí využívá distribuované aplikace ethereum, může se poptávka po ETH ještě zvýšit.

Kromě přímého nákupu etheru můžete také zkusit investovat do společností, které vytvářejí aplikace pomocí sítě ethereum.

Pokud byste chtěli pomoci se správou vaší investice, můžete také koupit profesionální investiční fond, jako je Bitwise Ethereum Fund nebo Grayscale Ethereum Trust, i když v současné době jsou otevřené pouze pro akreditované investory.

Před provedením jakékoli významné investice do etheru nebo jiných kryptoměn zvažte nejprve možná rizika.

Vzhledem k vysokému riziku a volatilitě na krypto trhu se ujistěte, že investujete finance, které si můžete dovolit ztratit, třebaže v potenciál etherea pevně věříte.