Lze zbohatnout pomocí kryptoměn? 5 znaků pro koupi

Nejznámější kryptoměna na světě – bitcoin udělal z několika investorů miliardáře již v roce 2017, kdy jeho cena dosáhla téměř 20 000 USD.

Lidé z celého světa se najednou začali zajímat o investice do kryptoměn nebo o jejich obchodování.

Otázkou už tak není zda, ale spíše jakým způsobem můžete zbohatnout pomocí kryptoměny. Poradíme vám, kde začít!

Malá investice do bitcoinu ve výši 1 000 USD učiněná před deseti lety, se v roce 2017 vrátila se ziskem kolem 15 milionů USD.

Mohou z vás bitcoin a jiné altcoiny (alternativní digitální mince k bitcoinu) učinit milionáře i v současnosti? Pojďme se podívat, jak vydělat peníze pomocí kryptoměny i v roce 2021.

 

Kryptoměna – to není jen bitcoin!

Na kryptoměnovém trhu v současnosti existuje více než 10 000 kryptoměn, přičemž na pomyslném prvním místě žebříčku z hlediska tržní kapitalizace i rozšířenosti stále stojí bitcoin.

Nicméně pro průměrného člověka není nákup bitcoinu dostupný. Současná cena v hodnotě okolo 40 000 (srpen 2021) není zrovna výhodná.

Otázkou tak zůstává, zda z vás bitcoin stále může udělat milionáře? Popravdě, není to pravděpodobné – tedy nejste-li investorem s neomezeným množstvím kapitálu.

Dobrou zprávou je, že abyste se stali milionáři, nemusíte investovat do bitcoinu.

Na kryptoměnovém trhu, který nabízí více než 10 000 digitálních mincí a tokenů, ze kterých si můžete vybrat, existují příležitosti, jak vydělat peníze z kryptoměn, jejichž nákup vás nezruinuje.

Víme, že je možné stát se milionářem pomocí kryptoměny. Bohužel ne všichni investoři budou mít takové štěstí.

Jak tedy zajistit, že zbohatnete na kryptoměnách?

V tomto článku si můžete přečíst o rizicích a potenciálních přínosech investování do kryptoměn.

Dále vám představíme čtyři kryptoměny, které mohou mít potenciál významného budoucího růstu.

 

Rizika versus přínosy investice do kryptoměny

Za poslední rok se zisk sítě Ethereum navýšil o 1 500 %. V případě bitcoinu to bylo kolem 400 %. Dogecoin, kryptoměna, která začala jako internetový vtip, dosáhla navýšení zisků přes 15 000 %.

Před rokem se cena etheru pohybovala okolo 85 USD. V květnu 2021 byla cena 4 300 USD a dnes činí něco přes 2 800 USD. Mnoho dalších kryptoměn také přineslo významné zisky.

Stát se milionářem pomocí kryptoměn tedy není tak úplně nepředstavitelné.

Průvodce kryptoměnou

Vraťte se ale zpět k cenám a podívejme se na tvrdá fakta.

Ether se ještě nedávno obchodoval za 4 300 USD a nyní je jeho cena něco málo přes 2800 USD Co by se tedy stalo, kdybyste koupili ether za 4 000 USD? Utrpěli byste velkou ztrátu.

Dogecoin dosáhl hodnot 0,64 USD, ale dnes je cena pouhých 0,20 USD.

Jak vidíte, investováním do kryptoměn také můžete o peníze velmi snadno přijít! Investice do kryptoměny je totiž vysoce riziková.

Nejdůležitějším faktorem pro vydělávání peněz pomocí kryptoměn je tedy nákup za správnou cenu.

 

Jak poznáte správnou cenu pro nákup kryptoměny?

Kryptoměny jsou volatilní. Nikdo doopravdy nezná jejich budoucnost, ačkoliv se krypto odborníci předhání ve spekulacích o jejich budoucím vývoji. Jedná se však o čisté spekulace.

Měli byste investovat do kryptoměny?

Mnoho investorů věří v budoucnost kryptoměn. Jak se společnost vyvíjí, nekryté měny se stávají méně atraktivními.

Z tradičních spořicích účtů jejich majitelé mají jen omezené zisky a nově vznikající technologie kryptoměn je tak velmi lákavá.

Rychlost a náklady transakcí digitálních měn se v současné době nesrovnávají s platebními giganty, jako je Mastercard nebo Visa. Je to však jen otázka času, a až ten den přijde, budou fiat (konvenční) měny čelit velké konkurenci.

Investice do kryptoměn je riskantní. Mohli byste vydělat spoustu peněz nebo jich hodně ztratit. Chcete-li investovat do kryptoměn, musíte posoudit vaši expozici vůči riziku.

Také byste mohli držet digitální mince po delší dobu, možná roky. Pokud máte volný kapitál, který si můžete dovolit ztratit a máte trpělivost, může pro vás být investice do kryptoměny lukrativní.

Kryptoměny jsou velmi snadno ovlivnitelné světem médií a sociálních sítí.

Po jednom jediném tweetu Elona Muska na Twitteru cena bitcoinu přes noc poklesla o téměř 10 %. Za méně než dva měsíce klesla většina kryptoměn o 50 %.

 

Před investicí do kryptoměny si tak položte následující otázky:

  • Mohu si dovolit investovat peníze do kryptoměn?
  • Jsem dost trpělivý na to, abych svá digitální aktiva držel roky?
  • Dokážu zůstat v klidu, když ceny mých kryptoměn klesnou?
  • Jsem připraven provést počáteční výzkum, než začnu investovat do kryptoměny?

 

Vyplatí se investovat do několika kryptoměn najednou?

Všichni investiční odborníci navrhují diverzifikaci portfolií a ani kryptoměny nejsou výjimkou – spíše naopak, vzhledem k tomu, že se jedná o extrémně nestálé aktivum, diverzifikace je namístě.

Bohužel ne všechny krypto projekty přežijí. Investice do digitálních aktiv představuje velké riziko.

Při vytváření investičního portfolia je méně riskantní investovat do kryptoměn s delší historií fungování a do těch s nejvyšší tržní kapitalizací.

Diverzifikujte kryptoměny s různými nástroji a věnujte čas výzkumu kryptoměn.

Navštivte oficiální webové stránky daného krypto projektu a čtěte online recenze, abyste mohli posoudit růstový potenciál a inovace dané kryptoměny.

 

5 znaků, jak poznat nejlepší kryptoměnu ke koupi

Při výběru nejlepších kryptoměn, do kterých se vyplatí investovat váš kapitál, byste měli zvážit základní kritéria pro posouzení investičního potenciálu.

 

Níže vám přinášíme stručný přehled těch stěžejních:

 

1) Škálovatelnost

Pokud se jedné o kryptoměnu tzv. „první generace“, přichází se mnoha problémy. Protokol Proof of Work (PoW) je náročný na pracovní sílu, energii, navíc je pomalý a těžkopádný a není šetrný k životnímu prostředí.

 

2) Silná komunita

Pokud má kryptoměna silnou sledovanost, znamená to, že v jeho technologii existuje důvěra. Například bitcoin, ether, cardano, dogecoin jsou všechno kryptoměny se silnou komunitou.

I když je zásadní nedělat rozhodnutí na základě názorů ostatních, vyplatí se být v krypto komunitě, abyste mohli sledovat nákupní trendy.

 

3) Základní analýza

Kdo stojí za krypto projektem? Jaká jsou prohlášení o vize společnosti? Kdo je zakladatel a je transparentní ve svých krocích?

Má projekt zkušený vývojářský tým? Jaký byl dosavadní cenový rekord?

Začínající kryptoměnoví investoři si myslí, že nákup kryptoměny s nejnižší cenou je dobrý způsob, jak investovat. Nicméně to nemusí být nutně pravda.

Kontrola základních pilířů krypto společnosti vám pomůže stát se lepším investorem do kryptoměn.

 

4) Technologie a funkce

Jakému účelu kryptoměna slouží a poskytuje přidanou hodnotu? Je krypto technologie praktická a lze ji přizpůsobit pro jiné blockchainy?

Umožňuje tato technologie inteligentní kontrakty, jako je tomu například v případě Etherea?

Kryptoměny třetí generace s jedinečnou, inovativní a škálovatelnou technologií nabízejí nejvýznamnější růstový potenciál, což znamená, že cena kryptoměny pravděpodobně vzroste.

 

5) Vize do budoucnosti

Projekt by měl mít jasně dané krátkodobé i dlouhodobé cíle, na jejichž dosažení neustále pracuje. Jinak nemá budoucnost a vy byste do něj neměli investovat váš kapitál.

Dobře zavedené a nejlépe hodnocené kryptoměny sice získaly svou pozici na kryptotrhu, ale pravdou je, že za novějšími projekty zaostávají.

Vezměme si například bitcoin – investoři do této kryptoměny se nechali unést šílenstvím, které s sebou tato vůbec první digitální měna přinesla.

Nicméně dnes je funkce bitcoinu nákladná a distribuce mincí je omezena na 21 milionů.

S 10minutovými rychlostmi těžby bitcoinů nezbývá žádný potenciál pro dlouhodobý růst.

Kdo bude čekat deset minut na svůj šálek kávy a pak dobrovolně zaplatí transakční poplatky ve výší 20 USD za nápoj v hodnotě 5 USD?

Dokud bitcoiny nezmění svou náročnou těžbu na základě Proof of Work (PoW), zůstane mezi kryptoměnami tak trochu jako dinosaurus.

Nicméně mnoho dalších inovativních kryptoměn představuje potenciál pro investice. A mnoho z nich si můžete koupit za méně než šálek kávy.

Krypto společnosti musí myslet deset let dopředu, protože svět a technologie se pohybují dopředu velmi rychle. Kryptoměny třetí generace vyzvou kryptoměny první a druhé generace a nechají je stát v pozadí.

 

Jaká kryptoměna z vás udělá milionáře?

Pravdou je, že na tuto otázku nemůže nikdo odpovědět, dokonce ani odborníci na krypto průmysl.

Bez ohledu na to, jaké kryptoměny si vyberete pro investování, vezměte na vědomí, že možná budete muset držet vaše kryptoměny delší dobu, než dosáhnete zisku.

Jakákoli jednotlivá kryptoměna by se mohla stát dalším bitcoinem. Nicméně veškerá rozhodnutí, která učiníte při investování do kryptoměn, vždy budou pouze spekulativní.

To však neznamená, že se nemůžeme podívat na několik kryptoměn s investičním potenciálem.

 

Načasování je všechno

Nejhorší věcí, kterou jako kryptoměnový investor můžete udělat, je koupit kryptoměnu, když cena stoupne, nicméně to dělá většina nevzdělaných kryptoměnových investorů.

Vyhýbejte se online fórům, kde vám finanční nezkušení sledovatelé kryptoměn říkají, jaké mince koupit a kdy. FOMO (strach ze zmeškání příležitosti) je pro krypto nováčky velkým problémem.

Jakou kryptoměnu koupit?

Je snadné se nechat strhnout emocemi ostatních, vy si však zachovejte zdravý rozuma a chladnou hlavu.

Cenu kryptoměn určuje sentiment trhu. Když lidé kupují krypto, cena stoupá, pak další investoři vidí, jak cena roste a také se na trh přidají.

Ceny se nadále zvyšují, dokud nejsou pro průměrného začínajícího investora do kryptoměny až příliš vysoké. Pak cena začne klesat. Začínající investoři v panice prodávají.

Právě proto se ceny bitcoinů v roce 2017 prudce zvedly. FOMO – tedy strach ze ztráty zatáhl lidi do nákupu bitcoinů za šílené ceny. Tajemství budování úspěšného portfolia kryptoměn je počkat.

 

Nedělejte to, co masový trh

V případě kryptoměn investujete do nehmotných aktiv, takže za cenou kryptoměny musí být určitá hodnota.

Například takový dogecoin začal jako internetový vtip. Jak se tedy vybudovala jeho hodnota?

Během osmi let od svého uvedení si dogecoin uvědomil, že musí přinést pro blockchain a svou komunitu i něco potenciálně cenného a začal brát svoji úlohu trochu vážněji.

Nyní má dogecoin škálovatelnou funkci.

Cena kryptoměn stoupá a klesá. Pokud si chcete koupit krypto aktiva, počkejte na jejich cenová minima.

Před nákupem kryptoměn proveďte základní analýzu. Dalším faktorem, který vám může pomoci, je naučit se provádět technickou analýzu pro krypto aktiva.

 

Co si odnést z tohoto článku?

Dáky investici do kryptoměny můžete nepochybně zbohatnout, ale může to chvíli trvat. Kryptoměny jsou nestálá aktiva a možnost vysokého zisku je vykoupena stejně velkou možností finančních ztrát.

Vyberte si kryptoměny se škálovatelností a inovativní technologií, které jsou v ideálním případě uvedeny v první dvacítce na základě tržní kapitalizace.

Kryptoměny s protokolem Proof of Stake (PoS) nabízí větší potenciál pro rychlé transakce a nízké poplatky. Když kryptoměna poskytuje nezbytnou užitečnost, zvyšuje růstový potenciál.

Načasování je všechno. Naučte se základní analýzy pro nákup kryptoměn a technické analýzy pro nalezení nejlepší ceny pro jejich nákup.

Mezi inovativní kryptoměny s vysokým potenciálem, které by vás mohly v budoucnu obohatit, patří například:

Neexistují žádné záruky, ale tyto čtyři kryptoměny vykazují vysokou míru inovace. Mají silnou komunitu a škálovatelnost.

Diverzifikujte vaše kryptoměnové portfolio, abyste minimalizovali riziko, a nakupujte kryptoměny s různými funkcemi. Diverzifikace pomáhá mírnit rizika investice do kryptoměn.

Vznikající technologie některých kryptoměn bude výzvou pro centralizované měny. Jak se dostáváme hlouběji do digitálního věku, investování do kryptoměny se může stát preferovanou volbou pro investory.

Nicméně vezměte na vědomí, že obchodování nebo investování do kryptoměn nemusí být vhodné pro všechny investory. Zahrnuje riziko a možnost ztráty kapitálu.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]