Jak správně obchodovat s kryptoměnou [2024]

Jak správně obchodovat na trhu s kryptoměnou?

Obchodování s kryptoměnou se v posledních letech stalo velmi populární. Obchodníci z celého světa dnes a denně nakupují a prodávají digitální aktiva na kryptotrhu.

Náhlý nárůst hodnoty bitcoinů a dalších altcoinů činí z obchodování s digitálními aktivy vyhledávaný zdroj příjmu.

Přečtěte si, jak s kryptoměnou správně obchodovat!

 

Jak správně obchodovat na trhu s kryptoměnou?

Obchodování na kryptoměnovém trhu je založeno na spekulaci o ceně digitálních aktiv, která se odvíjí na základě tržní analýzy.

Cenové spekulace jsou časově náročný proces, který vyžaduje, abyste byli informováni o novinkách a vývoji na kryptoměnovém trhu.

Zjistěte, jak ostřílení obchodníci předpovídají vývoj ceny a jaké platformy se používají k zadávání obchodních příkazů.

 

Co je to obchodování s kryptoměnou a jak se liší od standardního nákupu?

Obchodování s kryptoměnou zahrnuje spekulace na pohyby cen digitálních měn pomocí online brokerských platforem.

Obchodování zprostředkované brokerem je úplně jiné než nákup a držení kryptoměny prostřednictvím burzy.

Držení kryptoměn na burze má své výhody, například schopnost brát si půjčky pomocí svých aktiv jako zajištění, ale není to totéž co obchodování s kryptoměnovými deriváty.

Obchodování nevyžaduje, abyste digitální aktiva přímo vlastnili.

Obchodování spočívá v nákupu a prodeji kryptoměnových derivátů nabízených brokery za účelem využití volatility trhu.

 

Kryptoměnové deriváty

Kryptoměnové deriváty jsou cenné papíry, které odvozují svoji hodnotu od podkladového aktiva – v našem případě kryptoměny.

Používají se k zajištění rizika a spekulaci s cenou podkladového aktiva.

obchodování s bitcoinem

Obchodníci mohou pomocí brokerských platforem okamžitě nakupovat a prodávat krypto deriváty, což může být mnohem rychlejší způsob, jak se pokusit vydělat, než držet kryptoměny na burze.

Existují tři způsoby, jak mohou obchodníci využít brokerské firmy ke zprostředkování krypto obchodů a těžit tak z kolísavého trhu.

 

Mezi nabízené krypto deriváty patří:

 

CFD

Kontrakt pro vyrovnání rozdílů (contract for difference) je smlouva, která umožňuje obchodníkům spekulovat na pohyb cen aktiva, aniž by museli aktivum kupovat nebo vlastnit.

Můžete například koupit CFD, když cena digitální měny klesá, a prodat ji, když její hodnota vzroste, a ponechat si rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou.

 

Futures

Futures kontrakt dává obchodníkovi možnost koupit digitální aktivum za stanovenou cenu a prodat jej ke konkrétnímu budoucímu datu.

Smlouva má závazné datum vypršení platnosti a stejně jako u CFD mají i v tomto případě obchodníci z cenového rozdílu zisk.

 

Opce

Opce se podobají futures, ale jsou nezávazné. Jsou oblíbenou volbou, protože umožňují obchodníkům kdykoli uzavřít svou pozici nebo ji nechat propadnout, pokud se trh pohne neočekávaným směrem.

 

Výběr platformy pro obchodování s kryptoměnami

Prvním krokem k tomu, abyste se stali efektivním obchodníkem s kryptoměnami, je najít důvěryhodnou brokerskou platformu, která je regulovaná finančním orgánem a podléhá právnímu dohledu (více info najdete níže).

Použití renomovaného brokera ochrání vás a vaše aktiva před podvody a krádežemi.

Plus500 obchodní aplikace na kryptoměny

Obchodní platformy nabízejí obchodníkům různé funkce a typy účtů v závislosti na místo rezidence a rizikovost profilu.

Typ derivátu, který platforma nabízí, a to, jak velkou páku poskytuje, bude určovat vaše vystavení možným rizikům. S ohledem na to je důležité předem přijít s obchodní strategií, abyste se vyhnuli možným rizikům ztrát.

Upozornění: Plus500 není vhodný pro nezkušené obchodníky.

Kopírování obchodníků a hedging jsou u Plus500 zakázány. Vyzkoušet můžete eToro.

 

Kopírování obchodníků

Noví obchodníci často kopírují obchodní strategie používané zkušenými obchodníky. Potencionálně ziskové obchodování totiž vyžaduje vhled, disciplínu, štěstí a hlavně zkušenosti.

Právě proto je zrcadlení strategií zkušených investorů obzvlášť vhodné pro začínající krypto obchodníky. Je však také důležité si uvědomit, že ostřílení obchodníci mají větší rezervu a širší prostor pro chyby.

copy trading profily obchodníků

Obvykle mají zavedeny záchranné mechanismy, aby zabránili katastrofickým ztrátám. Slepé kopírování zkušených investorů by se vám proto nemuselo vždy vyplatit.

 

Kde začít obchodování s kryptoměnou?

Existuje mnoho platforem pro obchodování s kryptoměnami a každý den se objevují nové.

Níže najdete několik vhodných způsobů.

 

Online brokeři

Výběr online brokera pro obchodování je prvním krokem k zahájení obchodování s kryptoměnou. Až na několik výjimek brokerské platformy obvykle kryptoměnu přímo neprodávají.

Nabízejí krypto deriváty – tedy smlouvy, jejichž hodnota je založena na tržní ceně podkladové kryptoměny.

Obchodování s kryptoměnami na platformě

 

Výhody použití brokera k obchodování s kryptoměnou

Brokeři jsou platformy určené čistě pro obchodování s kryptoměnami. Pro začátek nemusíte kupovat kryptoměnu.

Obchody se provádějí na základě smluv a lze je financovat fiat (konvenčními) měnami nebo kryptoměnami.

Využití brokerů má mnoho výhod, například možnost obchodovat s pákovým efektem ke zvýšení možných zisků.

Někteří brokeři nabízejí až 100násobnou páku, kterou lze použít k uskutečnění obchodů s velkým objemem, aniž byste měli přístup k obrovskému množství kapitálu.

Brokeři, nebo alespoň ti renomovaní, jsou registrovaní a dodržují pravidla stanovené finančními regulačními orgány.

To znamená lepší bezpečnost pro obchodníky a právní ochranu, pokud platforma zkrachuje nebo je napadena.

Brokerské firmy také účtují nižší poplatky a nabízejí řadu pokročilých nástrojů, které obchodníkům pomáhají při informovaných obchodních rozhodnutích.

TIP: Ověření krypto a CFD brokeři
Pro obchodování s kryptoměnami můžete využít prověřené brokery Plus500 (více informací zde) nebo eToro (velká recenze zde).

 

Burza derivátů

Obchodování s kryptoměnami neznamená pouze jejich nákup a prodej, tak jako tomu bylo v prvopočátcích tohoto digitálního aktiva.

V průběhu let přidali brokeři mnoho dalších funkcí a služeb, včetně možnosti obchodovat s krypto deriváty.

Platformy, jako je Binance, Coinbase, OKEx, Bitmex a Huobi jsou skvělými příklady burz derivátů, které nabízejí CFD, futures a opce. Umožňují také obchodování s pákovým efektem.

Investiční platforma eToro nabízí ucelené krypto řešení: obchodní aplikace (včetně funkce kopírování investorů), burzu a krypto peněženku. Nakupovat a prodávat můžete jak skutečné krypto, tak i jeho deriváty.

{etoroCFDrisk}% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

 

Krypto burzy vs. brokeři

Ačkoli burza nemůže nikdy plně nahradit brokera, pokud jde o obchodní funkce, stále má spoustu výhod.

Burzy například umožňují uživatelům nakupovat a držet kryptoměny, což brokeři obvykle nedělají. Obvykle také v nabídce mají širší škálu kryptoměn a více k dispozici je rovněž více platebních metod.

Větší rozmanitost také dává obchodníkům širší výběr kryptoobchodních párů.

Krypto burzy bývají jednodušší na ovládání, což je činí ideální pro začínající obchodníky. Většina burz nabízí stejné derivátové smlouvy, jaké najdete na brokerských platformách.

Kromě toho existují i burzy, které podporují obchodování s pákovým efektem.

 

Příklady kryptoměn pro obchodování

 

Podrobný průvodce obchodováním s kryptoměnami

Abychom vám pomohli pochopit, jak krypto obchodování funguje, níže si ukážeme celý proces krok za krokem.

 

1) Zkombinujte základní a technickou analýzu

Ať už obchodujete s tradičními akciemi, forexem nebo kryptoměnami, k získání informací se obvykle používají dvě strategie: fundamentální analýza a technická analýza.

  • Fundamentální analýza: Tento typ analýzy se pokouší určit vnitřní hodnotu aktiva. Funguje na předpokladu, že trh mohl kvůli interním nebo externím faktorům nesprávně ocenit kryptoměnu, ale nakonec se sám „napraví“. Obchodníci používají tyto informace k vytvoření strategie, která přinese zisky.
  • Technická analýza: Tento typ analýzy se zaměřuje na historické trendy, vzorce a rozsahy k předpovědi budoucího cenového pohybu kryptoměny. Jedná se v zásadě o studii současných a předchozích cen aktiva pomocí ukazatelů, jako jsou klouzavé průměry, index relativní síly, Bollingerovo pásmo atd.

Základní analýza a technická analýza se opírají o velmi odlišné metodiky, ale obě poskytují údaje týkající se obchodování. Dává smysl použít kombinaci obou k tomu, abyste si vytvořili širší představu a určili nejlepší dobu pro vstup a výstup z obchodních pozic.

 

2) Vyberte obchodní strategii

Obchodní strategie jsou nedílnou součástí úspěšného obchodování. Každý obchodník používá obchodní strategie k dosažení zisku a je z čeho vybírat.

Zde je několik příkladů populárních obchodních krypto strategií:

 

HODL

Strategie proslavená překlepem slova „hold“ (držet či uchovat). Tento termín se poprvé objevil v příspěvku na online fóru o bitcoinech.

„Hodling“ znamená držet se své kryptoměny a čekat, až se její hodnota časem (měsíce nebo roky) zvýší.

Podstatou této strategie je tedy uchování digitálních mincí, dokud jejich cena výrazně nestoupne, a poté je prodat s vysokým ziskem. Když se cenové trendy sníží, můžete kryptoměnu koupit zpět.

 

Skalpování (scalping)

Skalpování využívá menších výkyvů tržní ceny, ke kterým dochází během několika sekund nebo minut.

Skalpeři používají tyto fluktuace k uskutečňování mnoha malých obchodů a vydělávání drobných zisků, které se na konci dne nasčítají do relativně vysoké částky.

 

Denní obchodování

Tato strategie je podobná jako skalpování, ale obchodníci místo minut otevírají a zavírají pozice během několika hodin.

Denní obchodníci využívají volatility kryptoměn k tomu, aby za den uzavřeli co nejvíce obchodů.

 

Swingové obchodování

Swingové obchodování je podobné dennímu obchodování, až na to, že vydělává na cenových výkyvech, ke kterým dochází během několika dní nebo týdnů.

Je to pasivnější investiční strategie, kterou často upřednostňují začínající obchodníci.

 

Zajištění

Zajištění zahrnuje zaujetí pozice v protikladu k jinému obchodu a slouží k ochraně kapitálu, pokud se obchod nebude vyvíjet podle vašich plánů.

 

Existuje mnoho dalších obchodních strategií, jako je obchodování s trendy, obchodování s kopiemi a další. Každá strategie má své výhody a nevýhody.

Experimentujte s několika a najděte ty, které nejlépe vyhovují vašemu stylu obchodování.

 

3) Vyberte si vhodnou obchodní platformu, které odpovídá vašim potřebám

Dobré obchodní strategie nestačí – musíte je mít kde aplikovat. V dalším kroku si tak musíte vybrat vhodnou platformu, která vám umožní obchodovat.

Rozhodněte se, zda chcete použít derivátovou burzu nebo brokerskou platformu. Ačkoli obě poskytují podobné služby, brokerské platformy jsou zaměřeny na zkušené obchodníky.

aplikace pro obchodování s kryptoměnami

Mají vyšší likviditu a umožňují větší objemy obchodů za nižší poplatky. Obecně platí, že jsou derivátové burzy oproti brokerským platformám většinou jednodušší a snáze se používají.

Ať už si vyberete jakýkoli typ obchodní platformy, ujistěte se, že je regulována a zaregistrována u některého z  finančních regulačních orgánů.

Fungování mnoha kryptoměnových platforem bylo zastaveno kvůli nedodržování předpisů, což obchodníky stálo celé jejich investiční portfolio.

 

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]