Hacker Twitteru obviněn z krádeže 17 mil. Kč v kryptoměnách

Muž, který stojí za nechvalně proslulým hackem Twitteru v roce 2020, byl obviněn z krádeže kryptoměn v hodnotě 784 000 dolarů (více než 17 mil. Kč).

Joseph James O’Connor, jeden z pachatelů loňského velkého hackerského útoku na Twitter, byl obviněn z dalšího trestného činu.

Ten se týká krádeže kryptoměn v hodnotě 784 000 dolarů prostřednictvím podvodu s výměnou SIM karet.

 

Obvinění z krádeže kryptoměn

Agentura Reuters uvedla, že v podvodném schématu, které probíhalo od března do května 2019, se dvaadvacetiletý muž spolu se svými komplici zaměřil na tři vedoucí pracovníky kryptoměnových společností.

Američtí prokurátoři poznamenali, že poté, co obvinění úspěšně provedli výměnu SIM karet, ukradli dvěma klientům bitcoin, ether a litecoin.

Obvinění vznesená proti O’Connorovi a jeho gangu zahrnují krádež identity, spiknutí za účelem praní špinavých peněz, podvody s elektronickým přenosem a počítačové hackerství.

V případě odsouzení mohou obvinění strávit ve vězení až 20 a více let.

 

O’Connorovo zapojení do hackerského útoku na Twitteru

O’Connor byl zatčen v červenci letošního roku za účast na hackerském útoku na účty předních politiků a celebrit na Twitteru v roce 2019.

Mezi významnými osobnostmi, jejichž účty O’Connor a jeho gang prolomili, jsou mimo jiné americký prezident Joe Biden, bývalý prezident Barack Obama, generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk a generální ředitel společnosti Amazon Jeff Bezos.

Incident se dotkl také účtů patřících významným kryptografickým subjektům, včetně společností Binance, Bitfinex, Coinbase, Changpeng Zhao a Justin Sun.

O’Connor označovaný také jako PlugwalkJoe a jeho skupina nashromáždili od nic netušících obětí více než 118 000 dolarů v bitcoinech tím, že tweetovali o falešných darech.

Zatímco O’Connor je stále ve vazbě ve Španělsku a čeká na vydání do USA, jeho partner a mladistvý strůjce hackerského útoku Graham Ivan Clark se již v březnu u floridského soudu přiznal a na základě dohody s úřady si odpyká tříletý trest ve vězení pro mladistvé.

 

Narůstající počet trestných činů ve spojitosti se záměnou SIM karet

Výměnou SIM karty mohou podvodníci přenést telefonní číslo oběti do jiného zařízení a získat přístup k souvisejícím účtům.

Vzhledem k tomu, že se technologie neustále vyvíjejí, objevuje se řada zpráv o podvodech s výměnou SIM karet, přičemž pachatelé v průběhu let využili tento prostředek k odcizení milionů dolarů.

Jeden z největších podvodů s výměnou SIM karet v historii byl proveden v loňském roce, kdy anonymní hacker ukradl investorovi neuvěřitelných 45 milionů dolarů v BTC a Bitcoin Cash.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]