Denní počet aktivních adres bitcoinů nad 1 milionem

Denní počet aktivních adres bitcoinů se drží nad 1 milionem. Bitcoin Lightning Network si udržuje výrazný růst.

Historicky celkový počet denně aktivních adres bitcoinu, které působí v síti BTC, dával investorům jasné znamení o potenciální cenové akci digitálního aktiva.

Výrazný skok v tomto počtu měl navíc pozitivní dopad na cenu Bitcoinu.

Tento týden se celkový počet aktivních adres BTC v síti udržel nad úrovní 1 milionu již pátý den po sobě.

„Bitcoin měl 5 dní po sobě (s výjimkou historicky pomalých víkendů) více než 1 milion aktivních adres interagujících v síti BTC. Tento nárůst je povzbudivým znamením, že další historické maximum může být nevyhnutelně otestováno,“ zmínila platforma pro analýzu on-chainu Santiment.

Kromě toho i další předstihové ukazatele celkového zdraví sítě Bitcoin, včetně její sítě lightning, vykazovaly v posledních dnech konzistentní růst.

Během prvních 10 měsíců roku 2021 přibylo v síti téměř 9,2 tis. uzlů.

„Lighting Network Bitcoinu (BTC) stále roste. Jen v roce 2021 přibylo do sítě přibližně 9,2 tisíce nových uzlů. To představuje 111% nárůst provozního hardwaru od začátku roku. Síť má v současné době 11 464 LN uzlů online,“ zdůraznili Yann a Jan, spoluzakladatelé Glassnode.

 

Nové historické maximum bitcoinu?

Poté, co se 20. října Bitcoin dotkl historického maxima 66 800 USD, se po většinu dní držel nad cenovou hladinou 60 000 USD.

V současné době se toto kryptoaktivum obchoduje nad úrovní 62 000 USD a vyhlíží další historické maximum nad 67 000 USD.

Nejnovější nárůst celkové aktivity sítě Bitcoin podporuje býčí momentum u BTC.

„Od zápalu býčího běhu na jaře 2021 futures kontrakty na krypto-marže klesají, a to z průměrných (cca) 66-69 % až na dnešních 46 %. To znamená, že více než polovina (54 %) futures kontraktů je v současné době zajištěna hotovostí nebo hotovostními ekvivalenty, což snižuje účinky složené volatility,“ zmínila společnost Glassnode ve své týdenní zprávě o analýze on-chainu.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]