MicroStrategy vlastní již 114 042 bitcoinů

Společnost MicroStrategy ve třetím čtvrtletí nakoupila 9 000 bitcoinů, čímž zvýšila svůj celkový objem držených bitcoinů na 114 042. A plánuje další nákupy.

Technologická společnost MicroStrategy, v jejímž čele stojí zastánce bitcoinu Michael Saylor, zvýšila svou sázku na BTC a plánuje přidávat další.

Ve čtvrtletí končícím 30. září firma nakoupila 9 000 bitcoinů, čímž se její celkový počet bitcoinů zvýšil na 114 042, jak vyplývá z jejího hlášení.

Tato zásoba má nyní hodnotu přibližně 7 miliard dolarů a MicroStrategy plánuje nakupovat další BTC.

„Budeme pokračovat ve vyhodnocování příležitostí k získání dalšího kapitálu na realizaci naší bitcoinové strategie,“ uvedl ve čtvrtečním prohlášení generální ředitel Michael Saylor.

Saylor, který se proslavil ztrátou 6 miliard dolarů za jediný den v době vrcholící dot-com bubliny, se znovu stal krypto králem.

Jeho společnost MicroStrategy je firma zabývající se analýzou dat se sídlem v Tysons Corner ve Virginii. Akcie MicroStrategy letos zatím vzrostly o téměř 70 %.

Ve výsledcích společnosti MicroStrategy za třetí čtvrtletí, společnost uvedla, že zaznamenala ztráty ze snížení hodnoty svých podílů v bitcoinech ve výši 754,7 milionu dolarů (ještě před říjnovým růstem, který BTC vyhnal na historicky nejvyšší ceny k 67 000 dolarů).

V letošním roce se cena této kryptoměny více než zdvojnásobila.

Hype kolem bitcoinu vzrostl spolu s jeho cenou v říjnu poté, co americká Komise pro cenné papíry a burzy schválila první burzovně obchodované fondy s bitcoinovými futures.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]