NEO: Vše, co potřebujete vědět o této kryptoměně

NEO je nativní měna sítě NEO. Jedná se velkého konkurenta sítě Ethereum s cílem vytvořit „chytrou ekonomiku“, která zahrnuje využití chytrých smluv k efektivní distribuci digitálních aktiv.

Na jakém principu NEO funguje, v čem se liší od jiných blockchainových projektů a vyplatí se do této technologie investovat?

 

NEO: Vše, co potřebujete vědět o této kryptoměně!

 

Neo je jedním z prvních vyzyvatelů projektu „inteligentního počítače“ – sítě Ethereum. Neo je ambiciózně přezdíván „zabiják etherea“, nebo také jako „čínské ethereum“.

Společnost Neo byla spuštěna jako decentralizovaná blockchainová platforma s otevřeným zdrojovým kódem v roce 2014 pod jménem Antshares, později byla v roce 2017 přejmenována na svůj současný název – NEO.

NEO token

Od rebrandingu dosáhla mince NEO v lednu 2018 dosud nejvyšší ceny, která činila 196,85 USD. Z hlediska tržní kapitalizace se nachází mezi 30 největšími kryptoměnami.

Neo umožňuje vývojářům snadno vytvářet decentralizované aplikace pomocí nástrojů Neo dev a nasazovat aplikace s inteligentními smlouvami, a to vše při ověřování až 10 000 transakcí za sekundu.

 

Co je to Neo (NEO)?

Neo (NEO) je open-source decentralizovaná platforma založená na blockchainu, která umožňuje komukoli vytvářet blockchainové služby a produkty a zároveň nabízí téměř okamžité transakce.

Neo je často přirovnáváno k Ethereu, protože obě sítě sdílejí řadu stejných rysů, včetně kapacity a nástrojů pro vytváření decentralizovaných aplikací pro různé účely, mezi které mimo jiné patří decentralizované burzy a cenové trhy.

Kromě nástrojů pro vývojáře nabízí Neo uživatelům další funkce. Neo hostí decentralizované úložiště souborů, systém Oracle a systém pro digitální identitu.

Platforma Neo je poháněna dvěma nativními kryptoměnami NEO a GAS.

NEO je nedílnou součástí správy sítě, protože umožňuje uživatelům a účastníkům sítě zapojit své zůstatky NEO a podílet se na správě sítě pomocí návrhů a hlasování o navrhovaných změnách.

GAS je další nativní token sítě a slouží k účelu platby za výpočetní výkon v síti.

 

Jak funguje síť Neo?

Neo pracuje na konsensuálním mechanismu Proof of Stake s jedinečným protokolem známým jako delegovaná byzantská chyba tolerance (dBFT).

Protokol dBFT umožňuje zpracování většího počtu transakcí – a to až 10 000 transakcí za sekundu – při provozu mezi centrálně schválenými uzly.

Díky kombinaci protokolu PoS a konsenzuálního mechanismu dBFT zajišťuje Neo škálování sítě, rychlejší transakce a plynulý provoz pomocí inteligentních kontraktů.

V síti jsou dva nativní tokeny, NEO a GAS. NEO je nedělitelný a GAS lze rozdělit na nejmenší zlomek 0,00000001.

NEO generuje GAS a představuje hlavní kryptoměnu pro vypořádání plateb na platformě, zatímco GAS se používá k placení transakčních poplatků.

NEO se také používá při správě sítě, protože držitelé mohou zapojit NEO, aby hlasovali pro uzly konsensu. Konsenzuální uzly generují nové bloky a na oplátku dostávají odměny v poplatcích GAS.

Vývojáři mohou využívat inteligentní smlouvy nazvané NeoContracts na základě produktů a služeb z reálného života.

NeoContracts se liší od protokolů chytrých smluv v jiných sítích, protože vývojáři mohou používat hromadu známých programovacích jazyků, jako je Java, místo toho, aby se museli učit nový jazyk.

 

NEO aktuální cena a graf

 

Kdo jsou zakladatelé Neo?

NEO byla poprvé založena v roce 2014 pod názvem Antshares. Projekt byl vytvořen a vyvinut jako způsob vytvoření „inteligentní ekonomiky“ a v roce 2017 byl přejmenován na Neo (NEO).

Neo založili Da HongFei a Erik Zhang, kteří v roce 2014 uspořádali počáteční nabídku mincí (ICO) pro Antshares (ANS), a během ICO získali více než 6 000 BTC.

ANS byl později převeden na NEO a uživatelé si mohli v roce 2016 vyměnit své tokeny ANS za novou rebrandovanou verzi NEO.

Název sítě a kryptoměny vychází z řeckého slova „nový“ nebo „mladý“ a společnost Neo byla představena jako brána do nové a vylepšené inteligentní ekonomiky se schopností zpracovat 10 000 transakcí za sekundu.

 

Co dělá Neo jedinečným?

Neo vytváří příznivý ekosystém s vynikající technickou kapacitou pro vývojáře, kteří pracují se všemi druhy jazyků, takže je pravděpodobné, že širší demografická skupina vývojářů by si mohla vybrat Neo pro širokou nabídku známých programovacích jazyků.

Místo toho, aby se vývojáři museli učit nový jazyk, mohou pomocí NeoContracts vyvíjet síť se známými jazyky, jako je Java, což zvyšuje šance, že se Neo stane populární volbou pro vývojáře po celém světě.

Neo také používá jedinečnou kombinaci Proof of Stake a delegovaný konsensuální protokol k umožnění rychlých transakcí a správy v reálném čase.

Ačkoli Neo nemá zcela jedinečný případ použití, protože existuje mnoho platforem, které umožňují inteligentní kontrakční operace a vývoj sítě.

 

Co dává hodnotu Neo Coin?

Technická kapacita společnosti Neo dává projektu skutečnou hodnotu, zatímco mince NEO má hodnotu díky své užitečnosti. NEO coiny lze utratit, použít k odesílání a přijímání plateb nebo je držet jako investici.

Hodnota NEO na trhu je určována širokou škálou konkrétních faktorů, které mohou ovlivnit cenu NEO, přičemž je také ovlivněna volatilitou na trhu s kryptoměnami.

NEO také nachází svou hodnotu v technologii a míře využití – pokud se Neo stane oblíbenou volbou pro vývojáře, jeho hodnota přirozeně vzroste v důsledku rostoucí poptávky.

Hodnota NEO závisí také na celkové nabídce, která je omezena na 100 milionů NEO.

 

Kolik NEO mincí je v oběhu?

NEO má omezenou zásobu 100 milionů NEO mincí, které byly vytvořeny najednou v genesis bloku.

Ze 100 milionů bylo 50 milionů distribuováno časným investorům a zbývajících 50 milionů je uzamčeno, přičemž 15 milionů NEO je distribuováno každý rok automatizovaným způsobem.

Omezená celková nabídka působí jako antiinflační mechanismus a znamená, že NEO by z dlouhodobého hlediska mohl být potenciálně dobrým uchovatelem hodnoty. Počet mincí v oběhu vynásobený aktuální cenou NEO se rovná tržní kapitalizaci.

 

NEO: Další technické údaje

Neo používá PoS v kombinaci s dBFT, který funguje podobně jako delegovaný Proof of Stake.

Protokol zajišťuje, že všechny počítače distribuující data v síti jsou synchronizovány, a používá systém řízení v reálném čase k určení, které uzly mohou vytvářet nové bloky na platformě. Uzel může spustit kdokoli v síti.

NEO lze vsadit, přičemž každý vsazený nebo uzamčený NEO uděluje hlasovací sílu držiteli. Hlasovací síla na platformě Neo je úměrná počtu zamčených NEO mincí – čím více NEO má jeden uživatel k sázení, tím větší je jeho hlasovací síla.

 

Jak je zabezpečena Neo síť?

Síť Neo je zabezpečena pomocí protokolu Proof of Stake a dBFT, aby byla zajištěna demokratizovaná a decentralizovaná správa, kde držitelé NEO mohou hlasovat o uzlech, které vytvářejí nové bloky v řetězci.

Využitím správy v reálném čase platforma Neo zajišťuje, že uživatelé síť spravují transparentním způsobem.

 

Jak používat Neo?

Platformu Neo používají vývojáři, kteří mohou vytvářet chytré aplikace založené na smlouvách s NeoContracts na základě produktů a služeb z reálného života.

Vývojáři mohou při programování svých aplikací a jejich hostování v síti pracovat se známými jazyky. Kryptoměna NEO se používá k platbám v síti, nicméně také ji lze držet jako investici nebo použít k hlasování.

NEO odemyká přístup k aplikacím hostovaným na platformě tím, že funguje jako forma platby pro účastníky sítě.

NEO také generuje druhou nativní kryptoměnu platformy, GAS, která se používá k placení transakčních poplatků a jako odměna pro operátory uzlů.

NEO může vsadit kdokoli v síti, aby získal hlasovací právo pro účast v řízení sítě, které běží na kombinaci protokolů PoS a dBFT.

 

Vyplatí se do NEO investovat?

Pod označením „čínské ethereum“ je skrývá kryptoměna Neo, která si klade za cíl vytvořit inteligentní ekosystém, kde vývojáři mohou snadno vytvářet decentralizované aplikace založené na produktech a službách z reálného života a zároveň mít přístup k externím datům, která lze pro tyto aplikace použít.

Neo podporuje sektor inteligentních smluvních přidáním dalších funkcí pro vývojáře a zajištěním demokratizované správy v decentralizovaném a škálovatelném prostředí.

Kdokoli může provozovat uzel a podílet se na řízení sítě s využitím NEO coinů, které představují středobod systému inteligentní ekonomiky Neo.

Neo se velmi rychle vyvíjí a v současnosti se řadí mezi 30 nejsilnějších kryptoměn na trhu, co se tržní kapitalizace týče.

Nicméně stále se jedná o relativně nové aktivum, které podléhá velkým cenovým výkyvům. Investice do digitální měny Neo tak s sebou vedle potenciálního zisku také přináší vysoké riziko ztráty.

 

Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování

 

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]