New York: budou se děti učit o bitcoinech a blockchainu?

Nový starosta Eric Adams New Yorku chce, aby se ve školách učilo o bitcoinech a blockchainu. Podporovatel bitcoinu se domnívá, že by školy měly přidat předmět zaměřený na kryptoměny a technologii blockchain.

Kryptoměny jsou budoucnost a děti by se o nich měly učit

V nedávném rozhovoru pro CNN bývalý policista a nový starosta New Yorku – Eric Adams – popsal bitcoin a alternativní mince jako „nový způsob placení za zboží a služby na celém světě“.

Úřady by proto měly přidat nové školní předměty umožňující mladým generacím studovat kryptoměny a technologie, na nichž jsou založeny.

„Musíme otevřít naše školy, abychom mohli učit tuto technologii, učit tento nový způsob myšlení, pokud jde o placení za zboží a služby.“

Adams vyjádřil lítost nad tím, že New York v nedávné minulosti ztratil glanc, a vyslovil názor, že „každý den ničíme říše“, místo abychom se rozvíjeli.

Přesto pochválil megapoli jako „centrum inovací“, kde vědci pracují na samořídících automobilech, vývoji dronů, kybernetické bezpečnosti a dalších.

Dodal, že další technologickou inovací, kterou by si mladí lidé měli osvojit, jsou digitální aktiva.

Politik také naznačil, že jeho administrativa by mohla místním podnikům umožnit přijímat bitcoin a další digitální aktiva jako formu platby. Tato iniciativa však bude předem důkladně prověřena:

„Budeme se na to dívat a budeme postupovat opatrně, abychom to udělali správně.“

Kromě nadšení mezi kryptoměnovou komunitou se jeho prohlášení setkalo i s kritikou.

Například americký ekonom a profesor na Harvardově univerzitě – Jason Furman – to označil za chybné investiční rozhodnutí.

Starosta se proslavil také tím, že si chce svou výplatu nechat vyplácet v bitcoinech.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]