Proč je Ethereum na historickém maximu (nad 4600 dolarů)?

Ethereum dosáhlo nového historického maxima nad 4600 dolarů, když CME oznámila futures na Micro ETH

Ceny etherea se během středeční ranní asijské obchodní seance vyšplhaly na nová maxima krátce poté, co CME představila futures na Micro ETH.

Podle společnosti CoinGecko dosáhly ceny etherea během středeční ranní asijské obchodní seance historického maxima 4 635 dolarů.

Největší světová síť chytrých kontraktů navázala na týdenní momentum, aby dosáhla nového maxima a připsala si 6 % denní zisk.

Za posledních sedm dní ETH přidal 10 % a za poslední měsíc je nahoře o 34 %. V době psaní tohoto článku se cena Etherea obchodovala okolo 4602 USD.

Partner PrimeXBT „₿yzantinΞ General“ poznamenal, že pravděpodobně nebude mnoho tokenů, které by v příštích několika měsících překonaly ETH.

Oblíbený analytik se domnívá, že Bitcoin by mohl nejprve využít nový ATH a vysát likviditu ze zbytku trhu, jako tomu bylo v předchozích tržních cyklech.

Momentálně je však hybná síla na straně Etherea, protože do DeFi a NFT se zapojuje mnoho nových účastníků.

Dodal, že existují dva způsoby, jak tento trh pumpuje, buď BTC, nebo ETH táhne zbytek trhu nahoru.

„Právě teď je to v podstatě spor technologie (ETH) versus peníze (BTC). Neříkám, že tech má větší hodnotu, jen říkám, že trh si v tuto chvíli cení tech více.“

Rezervy Etherea na burzách v poslední době klesly více než u Bitcoinu. To naznačuje, že investoři hodlají ETH a využívají ho k vytváření výnosů v DeFi.

Samozřejmě se objevila spousta argumentů k jeho názoru, které uvádí, že konkurenční blockchainové tokeny jako SOL, AVAX, DOT a RUNE překonají ETH.

 

Deflační ekonomika

Peněžní ekonomický model Etherea také pravděpodobně udrží ceny na vzestupu. V uplynulém zhruba týdnu byla emise Etherea ve skutečnosti deflační, protože bylo spáleno více EIP-1559, než bylo vytěženo.

Podle trackeru Ultrasound.Money bylo od začátku srpna zničeno 741 000 ETH. Při současných cenách to odpovídá 3,4 miliardám dolarů.

Při současném tempu spalování zničí síť Ethereum každý den 15 000 ETH, tedy 68,7 milionu dolarů.

Když centrální banky stále tisknou a znehodnocují fiat měny, stává se deflační měna založená na technologii velmi atraktivní.

 

CME spustila mikro ETH futures

Poslední cenový vzestup přišel krátce poté, co Chicagská komoditní burza oznámila novou iniciativu v oblasti ETH. Podle tiskové zprávy PR Newswire mají futures na Micro Ether velikost pouhé desetiny velikosti aktiva.

Stále si však zachovávají vlastnosti a výhody stávajících futures na Ether od CME.

Tento produkt přichází několik měsíců poté, co CME uvedla na trh futures na Micro Bitcoin, které mají velikost jedné desetiny velikosti BTC, resp.

Od jejich uvedení na trh v květnu bylo zobchodováno více než 2,7 milionu těchto kontraktů. Mezitím se od spuštění futures na Ether zobchodovalo 675 000 kontraktů, což představuje přibližně 33,8 milionu ETH.

Jak Micro Ether, tak Micro Bitcoin Futures umožňují organizacím doladit obchodování s jednotlivými kryptoměnami.

Vzhledem k tomu, že Ether i Bitcoin nedávno dosáhly historických maxim, může být obchodování s každým z nich za plnou hodnotu poměrně nepřesné.

Tim McCourt – globální vedoucí oddělení akciových indexů a alternativních investičních produktů společnosti CME Group – uvádí, proč jsou kvůli tomu futures na Micro Ether nezbytné.

„Od únorového uvedení futures na Ether jsme zaznamenali trvalý růst likvidity těchto kontraktů, zejména mezi institucionálními obchodníky. Zároveň se cena etheru od zavedení těchto kontraktů více než zdvojnásobila, což vytvořilo poptávku po kontraktu mikro velikosti, který by tento trh ještě více zpřístupnil širšímu okruhu účastníků.“

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]