Obchodní robot pro kryptoměny [ano či ne?]

K čemu slouží obchodní roboti?

Většina obchodování, které se dnes odehrává na globálních finančních trzích, má automatizovanou povahu a stejně tomu je i v případě trhu s digitálními aktivy.

Skutečnost, že obchodování s kryptoměnou probíhá nepřetržitě 24/7, ještě více nahrává tomu, že účastníci kryptotrhu používají pro obchodování s kryptoměnami roboty.

Tyto automatizované nástroje jim totiž umožňují získat kontrolu nad obchody a krypto investicemi kdykoli během dne.

Co přesně je krypto obchodní robot, na jakém principu funguje a vyplatí se ho mít?

V tomto článku se podíváme na několik aspektů krypto obchodních robotů, včetně toho, co je to přesně robot pro obchodování s kryptoměnou, na jakém principu funguje nebo jaké jsou hlavní kritéria jeho výběru.

Vzhledem k obrovské rozmanitosti robotů pro obchodování s kryptoměnami a bitcoiny, které jsou dnes na trhu k dispozici, může být velmi obtížné rozhodnout, který z nich je nejlepší pro konkrétní potřeby individuálních obchodníků.

V následujícím článku vám pomůže s výběrem nejlepšího robota na základě jeho funkcí a vašich individuálních potřeb obchodování na trhu s digitálními měnami.

 

Co je to AOS – robot pro obchodování s kryptoměnami?

AOS (automatický obchodní systém) nebo také obchodní robot.

Kryptoměnového obchodního robota lze srovnat se softwarovým programem, který využívá API k automatickému provádění obchodů vaším jménem na základě toho, jak interpretuje tržní data.

Je navržen k provedení obchodu, kdykoli převládající tržní podmínky splňují určitá předem naprogramovaná a předdefinovaná kritéria.

Kryptoobchodní robot je schopen interpretovat a kombinovat konvenční tržní signály, jako jsou příkazy, objem a cena, s technickými signály a dalšími významnými faktory – například se sentimenty v sociálních médiích, aby mohl potenciálně provádět ziskové obchody.

Robota však lze také naprogramovat tak, aby odpovídal vašim osobním preferencím a strategiím.

Hlavní myšlenkou je odstranit z obchodování emoce, zvýšit zisky a snížit rizika i ztráty.

 

Jak fungují roboti pro obchodování s kryptoměnami?

Krypto obchodní roboti zadávají příkazy na nákup nebo prodej jménem klienta.

Fungují několika způsoby, mimo jiné prostřednictvím operačních systémů klientů, zásuvných modulů prohlížeče, softwaru integrovaného do kryptoburzy a obchodních serverů.

Obchodování pomocí robota lze provést podle níže uvedených kroků:

 

Registrace

Bez ohledu na to, zda používáte vámi staženého nebo nativního robota platformy, budete se nejprve muset u služby zaregistrovat a si vytvořit účet.

Možná budete vyzváni k uvedení vašich základních osobních údajů, jako je jméno, země, e-mailová adresa a telefonní číslo. Registrace může být zdarma nebo vás může stát nějaký poplatek.

Ve většině případů budete moci robota používat okamžitě po ověření a potvrzení účtu.

TIP: Ověření krypto brokeři
Pro obchodování s kryptoměnami bez robotů můžete využít prověřené brokery Plus500 (více informací zde) nebo eToro (velká recenze zde)

 

Počáteční vklad

Tento krok k zahájení obchodování s robotem bude zahrnovat vložení počátečního provozního kapitálu. V závislosti na robotovi, kterého používáte, může být vyžadován určitý minimální vklad.

Tento vklad bude převeden přímo na váš obchodní účet a lze jej obvykle okamžitě použít k obchodním účelům.

Dostupné platební metody bývají hodně variabilní – od krypto vkladů, plateb kreditní kartou až po běžné bankovní převody.

 

Obchodování

Jakmile se prostředky objeví na vašem obchodním účtu, můžete nebo nemusíte být schopni začít okamžitě obchodovat – a to v závislosti na opatřeních KYC (Know your customer) přijatých poskytovatelem služeb.

Některé z těchto služeb vás mohou požádat, abyste před povolením obchodování nahráli kopii dokladu totožnosti a dokladu prokazující vaši adresu.

Kontrola a ověření obvykle trvá méně než hodinu. Jakmile jste připraveni obchodovat, můžete nastavit vaše obchodní preference a začít obchodovat.

 

Jsou krypto obchodní roboti legální?

Používání nástroje robota pro obchodování s kryptoměnou je ve většině jurisdikcí považováno za zcela legální.

Přestože obchodní robot funguje jako hnací síla vašich obchodů, stále jste to vy, kdo je zodpovědný za jeho činnost.

Používání jakéhokoli typu robota typu „pump-and-dump“ je tedy v rozporu s pravidly.

V tomto ohledu mějte na paměti, že jakákoli aktivita, kterou lze za standardních obchodních podmínek považovat za nezákonnou, bude považována za nezákonnou i v oblasti obchodování s kryptoměnami pomocí robotů.

bitcoin v ruce

Abyste si vybrali legitimního krypto robota, měli byste zkontrolovat, zda je přidružen k jednomu nebo více regulovaným brokerům.

V ideálním případě by obchodní platforma měla být schválena a certifikována orgány, jako je CySEC (Kyperská komise pro cenné papíry), Australská SIC (Australská komise pro cenné papíry a investice), FCA (Financial Conduct Authority) atd.

Pravidelné vystupování na známých mediálních platformách stejně jako fórech souvisejících s kryptoměnou je také dobrým ukazatelem legitimity.

 

Je obchodování prostřednictvím krypto robotů ziskové?

Mějte na paměti, že roboti pro obchodování s kryptoměnami nejsou nic jiného než softwarové programy.

Proto, i když jsou údajně pravidelně používány velkým množstvím obchodníků s kryptoměnou, neexistují žádné záruky zisku.

S roboty a automatizovanými obchodními platformami je také spojeno několik rizik.

obchodní robot pro kryptoměny

Pamatujte, že tyto nástroje jsou více zaměřeny na obchodníky, nikoli na investory.

Stále je však můžete přimět, aby pro vás fungovaly opravdu dobře, a potenciálně generovat pasivní příjem, pokud víte, jak je správně nakonfigurovat, abyste co nejlépe využili obchodních příležitostí.

 

Klíčová kritéria pro výběr robota pro krypto obchodování

Pokud jde o výběr správného krypto a bitcoinového obchodního robota přímo pro vaše potřeby, existují určité funkce a vlastnosti, které by takový robot měl mít.

Při výběru tak zvažte následující kritéria:

 • Zabezpečení
  Vzhledem k objemům obchodování se hackeři vždy snaží zacílit na obchodní roboty.
  Proto vyberte obchodního robota, který je podporován legitimním a důvěryhodným týmem známým pro jeho bezpečnostní opatření.
 • Spolehlivost
  Spolehlivost obchodovacího robota s kryptoměnou je velmi důležitá pro jeho schopnost dosahovat zisku. Jeho spolehlivost by vám měla umožnit pokračovat v obchodování 24/7.
  Musíte zkontrolovat nezávislé recenze a zajistit, aby robot netrpěl častými závadami.
 • Zpětná zkouška
  Měli byste být schopni okamžitě ověřit obchodní strategie robota v porovnání s historickými tržními daty, abyste mohli úspěšně posoudit, jak dobře si povede za reálných tržních podmínek.
 • Snadné použití
  Většina obchodníků dává přednost robotům, kteří mají intuitivní rozhraní odpovídající jejich úrovni odbornosti.
  V zásadě by měl vámi zvolený robot odpovídat vaší obchodní strategii a úrovni obchodování, kterou požadujete.
 • Cena
  Zatímco některé krypto obchodní roboty lze používat bezplatně, u jiných může být za jejich využívání nastavena vysoká cena.
  Obecně platí, že placený robot poskytuje lepší služby a užitečné funkce. Přesto musíte vždy zajistit, abyste získali úplnou hodnotu své investice.
 • Zákaznická podpora
  Další důležitou otázkou je zákaznická podpora, která je k robotovi poskytována. Měli byste zkontrolovat, jak a zda jsou vydávány aktualizace a zda jsou chyby vyřešeny včas a efektivně.
  V ideálním případě by měl být robot nabízen spolu se školicími moduly a videi, aby pomohl novým uživatelům rychle vplout do automatizovaného obchodování.

 

Výhody a nevýhody používání robotů pro krypto obchodování

Výhody krypto robotů

 • Krypto obchodní roboti mohou současně provádět velké množství analytických úkolů, něco, co není lidsky možné.
 • Umožňují vám rychle zadávat obchodní příkazy, čímž zajišťují, že nepřijdete o žádnou tržní příležitost.
 • Protože tito roboti jsou schopni běžet nezávisle 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, nemusíte zůstat přilepení na svém PC/notebooku/smartphonu, abyste mohli profitovat z trhu.
 • Jednou z jejich největších výhod je, že z obchodování eliminují emoce, které mohou negativním způsobem ovlivnit obchodní rozhodnutí a vést ke ztrátovým obchodům.

Nevýhody krypto robotů

 • Nastavení některých obchodních robotů může být složité.
 • Některé z těchto nástrojů nemusí být ideální pro nezkušené obchodníky s kryptoměnami.
 • Možná budete muset počínání robota aktivně sledovat během období vysoké volatility.

 

Obchodní robot: ano či ne?

Vzhledem k tomu, že už v prvním týdnu roku 2021 kumulativní tržní kapitalizace kryptoměn prolomila hranici 1 bilionu dolarů, můžete s klidem konstatovat, že se na kryptotrhu jedná o úspěšně započatý rok, který pokračuje ve stoupavém trendu.

Popularita krypto technologií totiž v průběhu roku i nadále roste – stejně jako stoupá jejich tržní hodnota.

Očekává se, že v procesu obchodování s kryptoměnami a bitcoiny budou hrát velmi důležitou roli právě roboti.

S ohledem na jejich význam je proto důležité najít robota, který je poskytován renomovaným zprostředkovatelem.

Myslíte-li to s obchodováním na trhu s digitálními měnami vážně – asi se dřív nebo později využití automatického obchodního robota nevyhnete.

Při jeho výběru však buďte obezřetní – což ostatně platí na celý trh s kryptoměnou, kde je opatrnost vždy na místě.

 

Kde a jak začít obchodovat s kryptoměnami

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]