Proč se cena Shiba inu propadla o 50 %?

Cena kryptoměny Shiba inu výrazně vzrostla kvůli nepodloženým očekáváním, že by obchodní aplikace Robinhood a kryptoburza Kraken mohly tento memecoin brzy uvést na burzu.

Tento týden přesunul investor držící velký balík shiba inu ze své původní peněženky tokeny shiba v hodnotě téměř 3 miliard dolarů, což vyvolalo obavy, že někteří velcí držitelé by se mohli chystat vyplatit peníze.

„Vypadá to, že včera proběhly z tohoto účtu čtyři transakce, z nichž každá poslala 695 milionů dolarů shib na jiný účet – celkem tedy 2,78 miliardy dolarů,“ řekl agentuře Bloomberg Tom Robinson, spoluzakladatel společnosti Elliptic, která se zabývá forenzní analýzou blockchainu.

„Ať už je to kdokoli, nakoupil shib na Uniswapu zhruba před rokem, a to za nepříliš vysokou částku.“

Pokud velcí držitelé jakýchkoli kryptoměn mají tendence mince přesouvat, mohou tím znervóznit obchodníky. To pak může vést k poklesu ceny.

Minulý měsíc výzkumníci varovali, že „bitcoinovému ekosystému stále dominují velcí a koncentrovaní hráči“, což činí kryptoměnu „náchylnou k systémovému riziku“.

Cena mince shiba inu, která oproti minulému měsíci touto dobou stále vzrostla o 500 %, ztratila za poslední týden téměř 50 % své hodnoty.

shiba inu 7d

Shiba inu prudce vzrostla v souvislosti s divokými spekulacemi, že by společnost Robinhood mohla tuto kryptoměnu brzy přidat do své platformy – což by otevřelo trh milionům dalších obchodníků.

Šéf Robinhood Vladimir Tenev však tato očekávání nepotvrdil s odkazem na kontrolu ze strany regulačních orgánů.

Kryptoburza Kraken mezitím na Twitteru uvedla, že pokud získá „2 000 lajků, zítra uvedeme shib na burzu“.

Příspěvek přilákal přes 80 000 „lajků“, ale Kraken na něj navázal: „Čeká nás ještě hodně práce, protože procházíme procesem revize listingu“.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]