Varování ohledně Binance: je třeba si dát pozor?

Britský finanční regulátor zakázal burze bitcoinů a kryptoměn Binance se sídlem na Kajmanských ostrovech jakoukoli „regulovanou činnost“.

Občané ve Spojeném království budou moci nadále využívat stránky Binance k nákupu a prodeji nejrůznějších kryptoměn, nebudou však moci sázet na jejich budoucí vývoj cen.

Na britských internetových stránkách Binance bude muset být navíc umístěno výrazné varování, že ti, kdo si koupí kryptoměny, mohou přijít o všechny své peníze.

Vlády a regulační orgány stále častěji postupují proti kryptoměnovým burzám, přičemž hlavním cílem zdá se být právě největší světová burza Binance, která letos zaznamenala fenomenální růst.

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) vydala podobné varování americkým uživatelům Binance v dubnu.

V květnu bylo oznámeno, že jeden ze subjektů společnosti Binance – Binance Holdings – je vyšetřován SEC kvůli praní špinavých peněz a daňovým deliktům.

Začátkem tohoto měsíce americký partner společnosti Binance, banka Silvergate, podle zpráv uvedla, že přestala pro firmu zpracovávat vklady a výběry v amerických dolarech.

Právě tento víkend společnost Binance uvedla, že se stahuje z kanadského Ontaria poté, co ji a několik dalších platforem pro obchodování s kryptoměnami obvinila Komise pro cenné papíry v Ontariu (OSC) z nedodržování místních předpisů.

Mezitím japonská Agentura pro finanční služby (FSA) o víkendu varovala společnost Binance, že v zemi působí bez povolení – jde o její druhé varování během tří let.

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]