Ripple: Vše, co potřebujete vědět o XRP

Zjistěte vše, co by měl každý investor do kryptoměny vědět o digitální měně ripple (XRP).

Jak ripple funguje, proč je populární, jakým výzvám v současnosti čelí, a proč se může tato kryptoměna hodit do vašeho investičního portfolia?

Ripple: Vše, co potřebujete vědět o historii a technologii kryptoměny XRP

 

Co je to ripple (XRP)?

Ripple je jednou z nejrozšířenějších kryptoměn, která se obchoduje pod symbolem XRP. Měna a technologie jsou navrženy a spravovány společností Ripple Labs s cílem usnadnit rychlé a bezpečné platby po celém světě.

ripple znak

Stejně jako ostatní kryptoměny i XRP funguje v distribuované knize, ve které mnoho počítačů, známých jako uzly validátoru, ověřuje transakce a vede záznamy o všech minulých aktivitách XRP.

Nejnovější verze protokolu XRP, softwaru stojícím za blockchainem XRP, byla dokončena v únoru 2018.

Nicméně na rozdíl od bitcoinů a etherea, o nichž je známo, že jsou nákladné a pomalé, je XRP navržen tak, aby potvrdil transakce téměř okamžitě a za mnohem nižší cenu.

Společnost Ripple Labs má s XRP velké ambice, včetně napájení digitálních měn centrálních bank a dalších velkých platebních systémů.

Nicméně kryptoměna ripple musela v minulosti čelit mnoha problémům.

Americká komise pro cenné papíry (SEC) obvinila společnost Ripple Labs a její vedoucí pracovníky z vytváření neregistrovaných cenných papírů. To vedlo některé burzy kryptoměn k pozastavení nákupu a prodeje XRP.

Kryptoměnové burzy tak vyčkávají na konec soudního procesu a na jasnější budoucnost digitální měny ripple.

 

Speciální funkce XRP

Se spuštěním XRP se ripple zaměřil na překonání někdy pomalých transakcí, které jsou prováděny prostřednictví jiných měn.

Například některé transakce s bitcoiny mohou trvat až hodinu, a to v závislosti na zahlcení sítě. Třebaže jsou transakce s ethereem obecně rychlejší, stále se nevyrovnají ripplu.

XRP provede transakce za méně než čtyři sekundy a za poplatek, který činí pouze zlomek amerického centu. Současný průměrný poplatek za transakci představuje pouze 0,0001537,7 USD.

Poplatky jsou tedy u transakcí XRP v porovnání s jinými měnami velmi nízké. Navíc jsou podle Ripple Labs transakce XRP dokončeny za 3,82 sekundy. To je více než rychlé!

Aby se urychlil proces transakce, vyžaduje XRP méně uzlů ve srovnání s měnami používajícími protokol proof-of-work, jako jsou bitcoiny a ethereum.

Důležité: Mince XRP nelze těžit. Při relativně stabilní nabídce XRP na trhu je nepravděpodobné, že by došlo k nějaké podstatné inflaci.

Protože XRP používá konsenzus místo protokolu „proof-of-work“ používaného jinými měnami, transakce XRP jsou levnějšírychlejší a dokonce energeticky efektivnější.

 

Základní údaje o ripple (XRP):

  • Uvedení: 2012
  • Dostupné tokeny/Celková nabídka (ke dni 14. 6. 21): 99 990 375 595/100 miliard
  • Speciální funkce: Rychlé a levné transakce

 

Jak těžit XRP

Pokud byste chtěli XRP těžit, pak máte smůlu. Tato mince není těžena a má fixně dané konečné množství, a to 100 miliard mincí, přičemž je již v oběhu více než 99 miliard.

Jediným způsobem, jak získat XRP, je investovat do něj prostřednictvím kryptoměnové burzy, která nabízí prodej měny XRP.

 

Jak nakupovat/investovat do XRP

Například v USA XRP nelze koupit na žádné regulované burze kryptoměn. To je dáno tím, že americký orgán SEC pozastavil obchodování XRP v USA na většině burz, jako je Coinbase, Kraken a Gemini.

Jiné kryptoměny však můžete vyměnit za XRP pomocí dalších burz a některých mezinárodních burz.

TIP: Kde můžete obchodovat s kryptoměnou XRP?
Obchodujte s ripple prostřednictvím prověřeného brokera eToro (velká recenze zde)

obchodování s kryptoměnou ripple na etoro

{etoroCFDrisk}% maloobchodních účtů CFD přichází o peníze.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU velmi volatilní a neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

 

Jak uchovávat ripple?

Peněženky

Protože je XRP tak oblíbený, je široce podporován mnoha poskytovateli krypto peněženek jako je např. eToro Wallet, která je dokonce součástí burzy a obchodní platformy.

Další mžností je Coinbase, která ripple nenabízí k nákupu, ale uchovávat v jejich peněžence XRP můžete.

Dále lze také držet XRP v hardwarové peněžence, jako je Trezor (zde koupíte přímo od výrobce) či Ledger.

 

Vyplatí se do ripple investovat?

Tržní kapitalizace této měny představuje přibližně 40 miliard dolarů (ke dni 14. června 2021), což z ripple činí sedmou největší kryptoměnu podle tržní hodnoty.

Budoucí vývoj ripplu – ostatně jako jakékoliv jiné kryptoměny v čele s bitcoiny – je však nejistý.

Dokud nebude soudní spor mezi SEC a ripple dořešen, představuje investice do XRP vyšší riziko než obchodování s jinou digitální měnou.

Kvůli omezené dostupnosti a právním výzvám je budoucnost XRP trochu nejednoznačná, ale základní technologie je solidní a XRP má stále spoustu fanoušků.

Je na vás, abyste se rozhodli, zda je XRP dobrou investicí do vašeho portfolia, nebo zda je bezpečnější zvolit si jistější měnu obchodovatelnou na všech hlavních mezinárodních kryptoměnových burzách.

 

Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování

 

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]