7 užitečných tipů, kdy koupit a kdy prodat kryptoměnu

S neustále se měnícími tržními trendy je běžnou otázkou, kterou si každý krypto obchodník klade, kdy přesně digitální aktivum koupit a kdy jej naopak prodat.

V následujícím článku vám přinášíme několik užitečných tipů, které vám pomohou určit nejlepší čas pro nákup kryptoměny a její následný prodej.

Kryptoměny vzhledem k jejich dlouhodobému růstu představují velmi lukrativní aktivum.

Na kryptoměnovém trhu však vládne velmi vysoká volatilita, která v mnoha obchodnících vzbuzuje nejistotu.

Řada z nich si neví rady s tím, kdy přesně kryptoměnu koupit a kdy ji naopak prodat tak, aby dosáhli co největšího zisku. Pojďme si tuto problematiku vhodného načasování objasnit.

Vůbec nejdůležitější je stanovení reálného cíle a volba vhodné strategie.

Dále se vyplatí investovat čas a pozorně sledovat trendy na kryptoměnovém trhu.

Níže naleznete několik důležitých faktorů, které je třeba zvážit před nákupem nebo prodejem kryptoměny a řídit podle nich vaše načasování vstupu na trh a následné vystoupení z trhu.

 

Kdy je nejlepší čas koupit a kdy prodat kryptoměnu?

 

Začněte stanovením cíle

Tak nejprve byste si měli předem stanovit přesnou částku, za kterou jste ochotni danou digitální minci koupit, nebo prodat.

Poté můžete použít různé techniky, například limitní prodejní příkazy, které vám umožní uzavřít obchodování, jakmile vaše mince dosáhne konkrétní ceny.

Dále musíte učinit rozhodnutí, zda se chcete pokusit z kryptoměn těžit krátkodobé zisky, nebo si dlouhodobým investováním do kryptoměn zajistit svoji budoucnost.

Jednoduchým tipem je stanovit si relativně blízký obchodní cíl – a to zejména když je kryptoměna v kolísavém vzoru vysoce volatilní.

V období vysoké volatility je totiž velmi obtížné činit jakékoliv dlouhodobější cenové prognózy, a tudíž stanovovat cíle „na dlouhou trať“.

 

Nepodceňujte význam limitního příkazu pro zastavení ztrát „stop loss“

Měli byste učinit všechna možná opatření, abyste jasně věděli, kdy z konkrétního obchodu vystoupit.

Vědět, kde a kdy začít s nákupem kryptoměny a kdy s ní přestat, je účinná technika, která vám pomůže snížit ztráty.

Jedná se o dovednost – nikoliv náhodnou obchodní aktivitu, která vyžaduje praxi a trpělivost.

Jedním ze základních ochranných opatření, která vás ušetří zbytečných ztrát, je nastavení limitního příkazu pro zastavení ztrát – tzv. stop loss.

Tímto limitním příkazem při otevření obchodu nastavíte částku, na kterou když klesne hodnota vašeho digitálního aktiva, obchod se automaticky uzavře. Vy se tak vyhnete dramatickým ztrátám.

Činit racionální rozhodnutí je pro obchodování na kryptotrhu nanejvýš důležité.

Pojďme si uvést praktický příklad:
Představte si, že jste nakoupili vámi vybranou digitální minci v hodnotě 2 000 USD. Tato částka by měla být vaším minimálním bodem, který jste ochotni obchodovat.
Tím zajistíte, že snížíte své ztráty, a když dojde na nejhorší scénář, budete vědět, že minci prodáte v takovém momentě, abyste z obchodu stále odešli s částkou, kterou jste původně investovali.

 

Proveďte podrobný průzkum

Jedním z nejlepších tipů, kdy nakupovat a prodávat kryptoměny, je provést počáteční podrobný průzkum.

Sledujte aktuální trendy na kryptoměnovém trhu, hodnoty jednotlivých digitálních mincí, jejich tržní kapitalizaci atd.

S dostatkem potřebným informací budete moci činit racionálně podložená rozhodnutí – která jsou základem úspěšného krypto obchodování.

Racionální přístup zbavený emocí je důležitý povahový rys úspěšného obchodníka, který si je vědom své obchodní cesty.

Na trhu naleznete mnoho zdrojů finančních zpráv, investičního zpravodajství, ekonomických článků apod., které můžete jako obchodníci velmi snadno sledovat.

Rozhodujícím nástrojem výzkumu je však technická analýza.

Chcete-li být úspěšným kryptoinvestorem nebo obchodníkem, měli byste věnovat čas čtení grafů, sledování hodnot a cen, identifikaci konkrétních vzorců atd., abyste věděli, kdy kryptoměnu koupit a kdy ji se ziskem prodat.

Další užitečnou radou je sdílení názorů a diskutování s ostatními krypto investory a obchodníky. Můžete se tak navzájem informovat a obohatit.

Nicméně mějte na paměti, že byste se měli vyhnout přijímání názorů ostatních a slepé kopírování ostatních účastníků trhu. Jste svobodně myslící obchodník, nikoliv ovce, která následuje stádo.

Za vaše obchodní rozhodnutí máte zodpovědnost pouze vy, zakládejte jej proto na vašich vlastních přesvědčeních.

Věnujte náležitou péči autonomní analýze a celkovému zhodnocení trhu, a nebude pro vás problém se svobodně rozhodnout, zda je pro vás ten správný čas k nákupu nebo prodeji.

 

TIP: Ověření krypto i CFD brokeři a kryptoburzy
Pro obchodování s kryptoměnami můžete využít prověřené brokery Plus500 (více informací zde) nebo eToro (velká recenze zde) či největší kryptoburzu Binance.

 

Sledujte volatilitu trhu

Sledování volatility trhu je také užitečné při výzkumu a technické analýze. Všechny kryptoměny počínaje bitcoinem a konče dogecoinem jsou poměrně volatilní.

Jejich cena může vystoupat vysoko, dosáhnout historického maxima a poté prudce klesat dolů a během jednoho dne narazit na cenové dno.

Kromě zvážení cenových předpovědí je také důležité sledovat cenovou historii daného digitálního aktiva v posledních několika letech, faktory, které by mohly zvýšit jeho cenu, míru přijetí, budoucí vývoj atd.

 

Nekupujte digitální aktivum jen kvůli jeho nízké ceně

Častá chyby, které se většina začátečníků dopouští, je nákup digitálního aktiva, když se jeho cena zdá být z pohledu jejich rozpočtu nízká.

Přestože je důležité mít na paměti cílový rozpočet, nákup levnější kryptoměny nemusí vždy představovat výnosnou strategii.

hodnota BTC

Rozhodnutí o koupi kryptoměny by mělo do značné míry záviset na její tržní kapitalizaci, nikoli na její dostupnosti.

Než koupíte jakoukoliv digitální minci, analyzujte nejprve její tržní kapitalizaci. Čím vyšší je tržní kapitalizace, tím je pro vás daná investice výhodnější.

 

Naučte se rozpoznat, kdy koupit, nebo prodat a kdy držet

Kryptoměny v současné době představují relativně lukrativní investice, nicméně aby takové investice přinesla své ovoce, je zapotřebí dostatek trpělivosti a vytrvalosti.

Důmyslnou strategií při obchodování s kryptoměnami je přístup typu „buy and hold“ (HODL) – tedy nákup a dlouhodobé držení kryptoměny – a to týdny, měsíce až roky.

Nákup a držení konkrétní kryptoměny vám může pomoci obejít její krátkodobou volatilitu.

Nadměrné obchodování může vést k citelné ztrátě vašich zisků.

V určitých situacích se tak vyplatí zaujmout pasivní přístup se zaměřením na dlouhodobé zisky prostřednictvím robustního plánu řízení rizik s pečlivě nastavenými limitními příkazy stop-loss.

 

Zjistěte, jaký jste typ obchodníka

Nepodceňujte sílu psychologie obchodování. Rozklíčování, jakým typem obchodníka jste, může mít zásadní dopad na úspěšnost vašeho obchodování s digitálními aktivy.

Položte si otázku, jakým obchodníkem jste, nebo jakým byste chtěli být a přizpůsobte tomu váš obchodní styl i obchodní strategii.

Níže naleznete čtyři nejběžnější typy obchodníků, se kterými se na krypto trhu můžete setkat.

Do jaké skupiny patříte vy?

 1. Skalper
  Chcete-li se obchodování věnovat denně a raději dosahovat malých zisků, které se postupně sčítají, pak spadáte do kategorie „skalperů“ a musíte být na trhu co možná nejaktivnější.
 2. Denní obchodník
  Pokud chcete využít krátkodobých pohybů na trhu, pak patříte do této kategorie a měli byste podle toho naplánovat i svou obchodní strategii.
 3. Swingový obchodník
  Tito investoři se pouští do podrobného výzkumu a technické analýzy, aby zachytili aktuální trendy a vytěžili z nich maximální užitek.
 4. Pasivní obchodník
  Patří sem většina obchodníků a investorů, kteří sní o zajištění své budoucnosti a drží se svých pozic se zaměřením na dlouhodobý zisk.

Rozhodnutí o tom, do které kategorie obchodníků spadáte, a stanovení konkrétních obchodních cílů vám poskytne jasnou představu o tom, kdy koupit kryptoměnu a kdy ji se ziskem prodat.

Závěr aneb kdy koupit a kdy prodat kryptoměnu?

Investice do kryptoměn vám může zajistit vaši budoucnost. Nicméně to vyžaduje čas, trpělivost, výzkum a dobrou strategii.

Nezapomeňte, že úspěch vašeho obchodního úspěchu často tkví ve správném načasování nákupu a prodeje digitálního aktiva.

Nepodceňte tak přípravu a řiďte se výše uvedenými tipy, které jsou ověřeny řadou zkušených krypto obchodníků.

Díky těmto radám se po vzoru profesionálních obchodníků můžete vydat na obchodní cestu vedoucí k finanční nezávislosti.

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]