The ₿ Word: velká bitcoinová akce (+Salvadorský BTC)

Zapište si do kalendáře datum 21. července 2021. Generální ředitel Twitteru a příznivec bitcoinu Jack Dorsey oznámil The ₿ Word, online akci zaměřenou na bitcoin, jejímž cílem je „demystifikovat a destigmatizovat mainstreamové příběhy o bitcoinu a vysvětlit, jak ho instituce mohou a měly by přijmout…“.

Přední bitcoinový influencer Elon Musk je také pro, jak to vypadá z jeho Twitterové zprávy:

Na vzdělávací akci zaměřené na bitcoinovou indoktrinaci vystoupí také Cathie Woodová, výkonná ředitelka společnosti Ark Invest, která se zabývá správou investic, a bitcoinový vývojář Adam Back, výkonný ředitel společnosti Blockstream.

Woodová je prominentní zastánkyní Tesly a bitcoinu a její účast možná Muska přesvědčila, aby jí projevil podporu.

 

Bitcoin v Salvadoru

Salvadorský prezident Nayib Bukele oznámil, že bitcoin se 7. září stane zákonným platidlem a každý občan dostane 30 dolarů v bitcoinech prostřednictvím elektronické peněženky, uvádí Reuters.

Bukele v televizním projevu uvedl, že Salvadorci dostanou bitcoiny, jakmile se pomocí rozpoznávání obličeje zaregistrují do elektronické peněženky Chivo.

Obchodníci v Salvadoru musí od 7. září vedle amerického dolaru přijímat také bitcoiny poté, co zákon 9. června nadpoloviční většinou schválil salvadorský zákonodárný sbor, když pro něj hlasovalo 62 poslanců, zatímco 19 bylo proti a tři se zdrželi hlasování.

V poslední době však proti zákonu sílí odpor, neboť někteří tvrdí, že porušuje salvadorskou ústavu.