Zastavte trh! Kryptoměnový pokles pokračuje

Obchodníci s bitcoinem a kryptoměnami dnes nejsou příliš spokojeni. Ceny kryptoměn klesají napříč celým trhem – během víkendu se z tržní kapitalizace kryptoměn vymazalo přes 100 miliard dolarů.

Cena bitcoinu ztratila za posledních 24 hodin přibližně 5 %, čímž se přidala k poklesu o téměř 20 % za poslední týden.

Objevily se nové obavy z čínského zásahu proti těžařům bitcoinu a etherea – těm, kteří zabezpečují blockchainy sítí a ověřují transakce výměnou za vytvořené tokeny.

Čínská státem podporovaná média uvádějí, že více než 90 % čínských těžebních kapacit bitcoinu již bylo nebo brzy bude uzavřeno.

Agentura Bloomberg uvedla, že město Ja-an v jihozápadním regionu S‘-čchuan slíbilo do jednoho roku vymýtit všechny těžební operace bitcoinů a etherea.

To se výrazně podepsalo na ceně etherea, která za posledních 24 hodin klesla o 7 % a pohybuje se v blízkosti psychologické hranice 2 000 USD za etherový token, kterou poprvé překročila na začátku dubna.

Čínská centrální banka si mezitím „předvolala banky a platební instituce, aby s nimi projednala problémy se spekulacemi souvisejícími s bitcoinem a kryptoměnami„.

Uvádějí to uživatelé sociálních médií, kteří zveřejnili přeložené snímky obrazovek dokumentů naznačujících, že bankám je zakázáno poskytovat služby „související s kryptoměnami“.

Mezi další, cenovým pádem zasažená kryptoaktiva za posledních 24 hodin, patří konkurenti etherea polkadot a solana, každý o zhruba 10 % níže.

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]