Nejlepší broker pro nákup bitcoinu: na co dát pozor? [2024]

Jaký je nejlepší broker pro nákup bitcoinu?

V tomto článku se podrobně podíváme na nejlepší brokerské společnosti, se kterými lze obchodovat nejpopulárnější a nejhodnotnější digitální měna – bitcoin.

Kdo je to bitcoinový broker, v čem spočívá jeho činnost a jak si vybrat toho nejlepšího? Poradíme vám!

Zatímco na konci roku 2017 se bitcoiny (BTC) obchodovaly kolem 20 000 USD, o rok později se jejich cena snížila na téměř 3 200 USD, nicméně o dva roky později – v roce 2019 hodnota bitcoinu opět vzrostla a od té doby se investice do bitcoinu nadále celkově oceňuje.

Rok 2022 však zažil bitcoinové výzvy v podobě nových minim, které mohou být pro kupce zajímavé i v 2023.

Bitcoinoví brokeři umožňují obchodování s BTC pro uživatele, kteří upřednostňují spekulativní přístup před nákupem a dlouhodobým uchováním kryptoměny.

Přečtěte si, v čem spočívá obchodování s bitcoinovým brokerem, jak broker funguje a jakým způsobem se liší od běžné kryptoměnové burzy.

Kromě toho se také dozvíte klíčové faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru vhodného bitcoinového brokera přímo pro vás.

 

Kdo je to bitcoinový broker?

Pokud jde o obchodování s bitcoiny, můžete si buď koupit či prodat skutečné digitální mince – a to zadáním nákupního nebo prodejního příkazů na bitcoinové/kryptoměnové burze.

V takovém případě danou kryptoměnu reálně vlastníte, musíte se tedy postarat i o její bezpečné uchování v některém typu kryptoměnové peněženky.

Obchodní platforma na BTC

Druhou (a oblíbenější) možností je obchodování s pákovým efektem prostřednictvím bitcoinového brokera, kdy bitcoiny reálně nevlastníte, ale na základě provedené technické analýzy můžete zaujmout dlouhé nebo krátké pozice na trhu a stále těžit zisk s čiré spekulace o ceně digitálních aktiv.

Druhý typ obchodní aktivity je spekulativnější a zahrnuje derivátové kryptoprodukty, jako jsou CFD neboli kontrakty na vyrovnání rozdílů (z anglického Contract for difference), futures a opce.

Jsou to právě bitcoinoví brokeři, kteří tento typ obchodování na svých platformách a prostřednictvím desktopových či mobilních aplikací umožňují.

Na rozdíl od bitcoinových burz, kde ke koupi a prodeji dochází přímo mezi obchodníky, funguje bitcoinový broker jako prostředník mezi obchodníkem (kupujícím či prodávajícím) a trhem.

Cena je stanovena samotným brokerem a obvykle zahrnuje malou prémii.

Tito brokeři jsou oblíbení z toho důvodu, že investorům umožňují obchodovat s větším kapitálem než činí jejich vlastní vklad díky tzv. finanční páce.

 

Na jakém principu fungují bitcoinoví brokeři?

Pojďme si nyní krok za krokem projít proces obchodování na brokerských platformách, abychom zjistili, jak BTC brokeři z pohledu obchodníka fungují.

 

Vyhledání dobrého bitcoinového brokera

Musíte začít vyhledáním brokera, který splňuje všechny vaše požadavky.

Za tímto účelem musíte nejprve porozumět vašim finančním cílům a poté provést důkladnou srovnávací analýzu, abyste našli platformu, která vám pomůže vašich finančních cílů dosáhnout.

 

Jak si vhodně vybrat z nabídky bitcoinových brokerů?

Při výběru nejlepších brokerských služeb poskytovaných v oblasti obchodování s bitcoinem se vyplatí zvážit všechna zásadní kritéria, jako je spolehlivostregulace finančními orgányzákaznický servispodporované platební metody a obchodní provize či jiné poplatky.

Nejlepší broker pro obchodování s kryptoměnami

Mějte na paměti, že tento průvodce uvádí některé z nejlepších bitcoinových brokerských společností spolu s jejich jedinečnými výhodami a funkcemi.

Mezi bitcoinové brokery s nejširší základnou uživatelů – a tedy nejprověřenější regulované brokery patří například:

Mějte na paměti, že na trhu působí nespočet bitcoinových brokerů a je tedy jen na vás, kterého si vyberete.

Než si však u daného brokera otevřete obchodní účet, přečtěte si online recenze a nastudujte všechny dostupné informace na oficiálním webu brokera.

Vyhněte se pochybným a neregulovaným brokerům, kteří nejsou spolehliví, a vy se tak s nimi vystavujete riziku podvodu a následné ztrátě vašeho kapitálu.

 

Otevření účtu u zvoleného brokera

Jakmile se rozhodnete pro platformu, se kterou budete obchodovat, musíte si na ní otevřít obchodní účet.

Obvykle se jedná o 5 až 10minutový proces, který může nebo nemusí zahrnovat poskytnutí osobních údajů, jako je celé vaše jméno, adresa, kontaktní údaje, státní příslušnost, datum narození atd. – v závislosti na opatřeních KYC (Know your customer) přijatých brokerem.

Dále můžete být také požádáni o nahrání dokladu totožnosti. Ve většině případů je pro potvrzení účtu nutné poskytnout platnou e-mailovou adresu.

Po dokončení ověření můžete přejít k financování vašeho obchodního účtu – tedy uložení finančních prostředků na váš nově otevřený účet.

 

Provedení vkladu

Po otevření účtu jej budete muset financovat – tedy vložit prostředky a to v brokerem podporované měně. Většina makléřů přijímá všechny hlavní fiat (konvenční) měny nebo kryptoměny.

Vklad lze povětšinou provést kreditní nebo debetní kartou, bankovním převodem, elektronickou peněženkou, jako je PayPal či Skrill atd.

Upozorňujeme, že může být vyžadován minimální vklad, který se u jednotlivých obchodních platforem liší.

Ze všech derivátových produktů, které lze použít k obchodování s bitcoiny, jsou CFD nejoblíbenější (více o CFD obchodování s kryptoměnami najdete zde).

Jak již bylo zmíněno dříve, bitcoinové CFD vám poskytují možnost operovat s aktuální tržní cenou BTC, aniž byste museli digitální mince skutečně kupovat a vlastnit.

Bitcoinové CFD můžete použít k otevření dlouhých nebo krátkých pozic u brokera, podle toho, zda očekáváte, že cena BTC poroste nebo poklesne.

Broker vám za otevření a zavření obchodu naúčtuje spready – což je rozdíl mezi kupní a prodejní cenou. Veškeré výnosy z obchodů vám posléze budou připsány na váš účet.

Poté je lze snadno vybrat.

etoro recenze obchodní platformy

77 % maloobchodních účtů CFD přichází o peníze

 

Bitcoinový broker vs. bitcoinová burza

Největší rozdíl mezi bitcoinovou burzou a brokerem je typ obchodování, který poskytují.

Nejlepší bitcoinový broker

Burzy většinou umožňují obchodování bez páky, kdy kupující a prodávající obchodují s vlastnictvím kryptoměny a za její funkci zprostředkovatele platí burze poplatek.

Oproti tomu broker spojuje obchodníky s kryptotrhem a obvykle si za zprostředkování účtuje spread (rozdíl mezi kupní a prodejní cenou digitálního aktiva) nebo obchodní provizi.

Broker také umožňuje obchodování s pákovým efektem, většinou prostřednictvím derivátu CFD, jehož pomocí mohou obchodníci spekulovat o cenových pohybech bitcoinu a zaujímat vhodné pozice, aby uskutečnili krátkodobé zisky.

Při tomto typu obchodování nedochází k faktickému vlastnictví kryptoměny.

 

Obchodování vs. nákup bitcoinu

Investice do kryptoměny nebo její nákup lze vnímat jako dlouhodobou investiční strategii, kterou investoři většinou aplikují na kryptoměnové burze.

Ve srovnání s tím představuje obchodování pouze krátkodobý závazek, který lze uskutečnit na kryptoburze nebo na brokerské platformě.

Obecně lze říci, že nákup je obvykle praktikován konzervativními investory, kteří dlouhodobě upřednostňují držení kryptoměny, bez ohledu na krátkodobé výkyvy trhu.

Obchodování v tomto ohledu praktikují krátkodobí investoři, kteří dávají přednost spekulacím na krátkodobé pohyby cen měny, aby co nejlépe využili své analýzy prostřednictvím derivátových krypto produktů, jako jsou CFD, futures a opce.

Zatímco nákup kryptoměny vyžaduje použití peněženky k jejímu uložení a porozumění poměrně složitému procesu převodu digitálních aktiv, obchodování s kryptoměnou lze provést bez jakýchkoli požadavků ná následné uložení kryptoměn.

 

Klíčové faktory výběru vhodného bitcoinového brokera

Pokud jde o výběr správného bitcoinového brokera, obchodujte s takovým, který nabízí konkurenční obchodní prostředí a může vám pomoci důsledně implementovat vaše obchodní strategie.

Při výběru pamatujte na důležité aspekty a specifické funkce, kterými se od sebe jednotliví brokeři liší a které byste měli vzít v potaz.

Některé z nich jsou uvedeny níže:

 • Regulace: Je velmi důležité, abyste se zaregistrovali a obchodovali pouze na regulované brokerské platformě.
  Ačkoli regulace neposkytne žádné záruky proti nesprávným praktikám, může vás ochránit před přímými krádežemi a podvody.
 • Spread: Je také důležité zmínit se o „spreadu“ účtovaném brokerem. Jedná se o rozdíl mezi kupní a prodejní cenou.
  Spread je jedním z hlavních způsobů, jak brokeři vydělávají peníze, a je nejlepší obchodovat s takovým, který nabízí co nejnižší spready.
 • Platební metody: Všichni renomovaní BTC brokeři umožňují širokou škálu způsobů financování, včetně bezplatných převodů z krypto peněženek, kreditních nebo debetních karet, elektronických peněženek a online platebních portálů.
 • Možnosti pákového efektu: Vhodné je, aby broker nabízel všechny oblíbené možnosti obchodování s pákovým efektem, a to včetně obchodování s CFD.
  Rozsah pákového efektu by navíc měl být dostatečný, aby vám poskytl konkurenční výhodu.
 • Reputace: Vždy je lepší obchodovat na zprostředkovatelském webu, který je aktivně využíván velkým počtem obchodníků, je známý svými bezpečnostními opatřeními a v provozu funguje po značně dlouhou dobu.
 • Snadné použití a přehlednost: Obchodní platforma by měla mít uživatelsky přívětivé rozhraní umožňující bezproblémovou správu investičních portfolií.
 • Počáteční vklad: Čím nižší je minimální výše počátečního vkladu požadovaného brokerem, tím lepší.
 • Zákaznická podpora: Vzhledem k tomu, že BTC je vysoce volatilní kryptoměna, nikdy nevíte, kdy můžete okamžitě potřebovat pomoc od zákaznického servisu.
  Nejlepší je obchodovat s brokerem, který nabízí nepřetržitou podporu 24/7 – a to všemi možnými kanály, jako je živý chat, telefonní linka, e-mail apod.

 

Výhody a nevýhody obchodování prostřednictvím bitcoinových brokerů

Výhody

 • Kryptoměnu reálně nevlastníte – proto nepotřebujete řešit, jakým způsobem digitální mince bezpečně uchovat, nemusíte si tedy pořizovat žádnou krypto peněženku.
 • Získáte možnost obchodovat s pákovým efektem, což je zásadní pro udržení vysoké ziskovosti. Navíc k ziskovosti nepotřebujete vázat velký objem kapitálu.
 • Renomovaní BTC brokeři nabízejí širokou škálu vzdělávacích, výzkumných a obchodních nástrojů.
 • Brokerské platformy usnadňují obchodování BTC, zejména pro nové obchodníky.
 • Většina z nich nabízí nepřetržitou a užitečnou zákaznickou podporu.
 • Obchodní aktivita na webu brokera ve srovnání s konvenční burzou probíhá mnohem rychleji.

Nevýhody

 • Náklady na obchodování mohou být vyšší kvůli obchodním provizím a dalším poplatkům za zprostředkování.
 • Nejsou ideální volbou pro hodlery (vyznavači obchodní strategie „hodl“ = nakupit na dlouhodobě uchovat) a dlouhodobé investory.
 • Abyste tyto platformy mohli co nejlépe využít, potřebujete určité množství znalostí a dovedností z oblasti kryptoměnového trhu.

 

Aktuální kurz a vývoj ceny bitcoinu (BTC)

 

Vyplatí se obchodovat s bitcoinovým brokerem?

Online prostor pro obchodování s kryptoměnami je v současné době přesycený všemi druhy bitcoinových brokerů.

Proto je nesmírně důležité provést dostatečný průzkum před zahájením obchodování na jakémkoli brokerské obchodní platformě.

Nezapomeňte, že ačkoliv zní obchodování s pákovým efektem velmi lákavě – neboť může mnohonásobně zvýšit zisky, stejně tak umocní ztráty.

Ujistěte se proto vždy, že do obchodování investujete jen tolik kapitálu, kolik si můžete dovolit ztratit.

Kromě toho si vždy vybírejte pouze z brokerů, kteří mají dobré renomé a jejich činnost je regulována některým z dozorčích finančních orgánů.

 

Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování

 

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]