Na co dát [4 krát] pozor při obchodování s bitcoiny

Obchodování s bitcoiny: Na co si dát pozor?

Noví investoři do kryptoměny musí pojmout velké množství informací, aby tak mohli lépe porozumět fungování kryptoměnového trhu a činit informovaná obchodní rozhodnutí.

V tomto článku naleznete hlavní zákonitosti bitcoinového obchodování, kterým by měli všichni noví bitcoinoví investoři rozumět.

 

Co byste měli vzít v úvahu při obchodování s bitcoiny?

Mnoho drobných investorů po celém světě se dnes věnuje obchodování s bitcoiny – někteří z nich dokonce na „plný úvazek“.

Některé statistiky z roku 2021 ukazují, že v síti bitcoinů působí více než 5 milionů uživatelů. Navíc se přibližně 100 000 lidem z celého světa díky této kryptoměně podařilo stát se milionáři.

V dnešní době přepisuje bitcoin historii finančních systémů.

Jeho cena v dubnu 2021 přesáhla historické maximum 60 000 dolarů, nicméně i v současnosti se jeho hodnota pohybuje stále velmi vysoko.

Vzhledem k tomu, že se každý den k síti bitcoinu připojují noví obchodníci, přinášíme vám několik základních aspektů obchodování s bitcoiny, které by měl znát každý začínající obchodník a vzít je v úvahu, pokud se rozhodne s bitcoiny obchodovat.

Podívejme se na ně blíže.

 

Extrémní míra volatility

Bitcoin má velmi vysokou míru volatility. To znamená, že jeho hodnota velmi často kolísá a s každým dalším dnem se mění.

Vezměme si jako příklad investici společnosti Tesla. Poté, co Tesla investovala přes 1,5 miliardy dolarů do bitcoinů, její cena za pouhé 3 dny vzrostla o více než 4 000 dolarů.

Míra volatility je jednou z největších výzev, kterým obchodníci čelí při hledání maximálního možného zisku obchodování s bitcoiny.

 

Obchodní aspekty

Pro jednotlivé obchodníky může být extrémně těžké využít budoucí fluktuace bitcoinů a odhadnout další vývoj digitálního aktiva.

V tomto však mohou pomoci obchodní platformy.

Některé z nejuznávanějších webů tohoto charakteru poskytují pokročilou službu, která určí, kdy je pro obchodníky nejlepší čas prodat jejich aktiva.

Renomované obchodní platformy používají pokročilý systém založený na umělé inteligenci AI, který shromažďuje všechna data o bitcoinech.

Data jsou poté analyzována a systém AI může činit docela přesné předpovědi budoucích výkyvů bitcoinu.

Denní míra ziskovosti na těchto webech je obrovská, což je také dobrý ukazatel toho, jak úspěšný a přesný je jejich software.

Tyto předpovědi jsou užitečnými nástroji, které mohou obchodníci využít k maximalizaci svých zisků. Stručně řečeno, výběr renomované obchodní stránky může mít velký význam, pokud jde o generování zisků.

 

TIP: Ověření krypto brokeři
Pro obchodování s kryptoměnami můžete využít prověřené brokery Plus500 (více informací zde) nebo eToro (velká recenze zde)

 

Půlení (halving) bitcoinu

Půlení bitcoinu (halving bitcoin) je jedním z nejdůležitějších procesů, který v síti bitcoinů probíhá. Obvykle se koná každé 4 roky nebo po vytěžení 210 000 bitcoinů.

Jaký je účel půlení bitcoinu?

Tento proces řídí tok bitcoinů na trhu a zajišťuje, aby jimi trh nebyl zaplaven.

Během půlení bitcoinu je velmi obtížné těžit bitcoiny. Jejich oběh je snížen na polovinu.

Důvod, proč je půlení bitcoinu pro obchodníky důležité, je ten, že často vede k cenovým výkyvům – a to asi rok až rok a půl po jeho skončení.

Doposud došlo k 3 půlením bitcoinu (v letech 2012, 2016 a 2020) a všechny vedly k cenovým výkyvům.

 

Dlouhodobá nebo krátkodobá investice

V zásadě existují dva typy investic do bitcoinů – a to dlouhodobé a krátkodobé.

V závislosti na fluktuacích bitcoinů budete muset učinit informované rozhodnutí, jaký přístup byste měli zvolit.

Krátkodobé investice se provádějí, když se očekává, že bitcoiny klesnou na hodnotě. Tyto potencionální investice vám mohou pokusit se rychle vydělat peníze dříve, než kryptoměna začne klesat na hodnotě.

Dlouhodobé investice se uskutečňují, když se v blízké budoucnosti očekává růst bitcoinů.

Jedinou nevýhodou tohoto typu investic je, že můžete počkat delší dobu, než sklidíte plody vaší investice, nicméně váš zisk bude mnohem vyšší než zisk z krátkodobých investic.

 

Vyplatí se investice do bitcoinu?

Hlavní a nejbezpečnější kryptoměnu, do které se v současnosti investuje, zůstává i nadále právě bitcoin.

Tato kryptoměna má největší tržní kapitál a je považována za „digitální zlato“ a vysokou hodnotu.

Jestliže vás potenciál bitcoinů láká, pak byste před jakoukoliv investicí měli zvážit i možná rizika, která s sebou investování do bitcoinů zákonitě přináší.

Vyhledejte si spolehlivé zdroje informací, vzdělávejte se v oblasti kryptoměnového trhu a dbejte na to, abyste vždy činili informovaná obchodní rozhodnutí.

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]