Bitcoin Gold (BTG): Vše, co potřebujete vědět

Bitcoin Gold (BTG) – v překladu bitcoinové zlato – bylo spuštěno v roce 2018 s cílem řešit některé problémy, se kterými se potýká původní bitcoin.

Na jakém principu Bitcoin Gold funguje, v čem se liší od původního bitcoinu a vyplatí se do něj investovat?

Bitcoin Gold splnil některé ze svých slibů tím, že poskytl rychlejší časy zpracování než bitcoiny a zavedl úplnou anonymitu.

Hang Yin vedl vývojový tým Bitcoin Gold skládající se ze 6 spoluzakladatelů a k otevření blockchainu využil technologii open-source.

Jako virtuální měna nepodléhá Bitcoin Gold bankovní emisi ani není omezena měnovou politikou Federálního rezervního systému nebo centrální banky.

Ovládání blockchainu je svěřeno členům komunity a radě.

 

Proč byla vynalezena digitální měna Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold byl představen v době, kdy již existovaly tradiční bitcoiny.

Bitcoin Gold logo

Hlavním cílem však bylo využít stávající blockchain a zároveň zavést úplnou anonymitu a urychlit čas transakce snížením velikosti bloku.

Vývojáři bitcoinu cítili, že jsou bitcoiny až příliš „velké“ a jejich těžba energeticky velmi náročná.

Právě proto přišli s Bitcoin Gold, k jehož těžbě není zapotřebí nákladné těžební vybavení a mohou ho činit i malí těžaři.

Tento postup ostatně odpovídá demokratickému přístupu, na kterém byla celá blockchainová filozofie primárně založena.

 

Stejně jako bitcoin funguje i Bitcoin Gold jako digitální měna.

Nicméně má i další funkce, například slouží k následujícím účelům:

  • jako směna za zboží a služby,
  • jako investice přístupná na burzách digitálních aktiv,
  • jako aktivátor nezávislých platebních mechanismů, jako jsou jiné kryptoměny.

 

Jak funguje Bitcoin Gold a jaká technologie za ním stojí?

Ekosystém Bitcoin Gold je řízen algoritmem Equihash Proof of Work, který spojuje výstup bloku s pamětí dostupnou pro úložiště.

Účinně byly stroje ASIC znevýhodněny od nástupu bitcoinového zlata, protože v určitých intervalech budou vyžadovány vlastní úpravy, aby bylo možné držet krok s aktualizacemi algoritmu.

Jednoduše řečeno, stroj nemusel doručit očekávanou návratnost investic, než bude zastaralý a přestal vyhovovat svému účelu.

Drobní těžaři hardwaru by měli být velkými vítězi, což znamená, že blockchain a jeho systém odměn zůstanou demokratické a decentralizované.

Vzhledem k tomu, že bitcoinový blockchain je primárně založen na systému open-source, poskytuje prostor pro transparentnost a decentralizaci, což z něj dělá komunitní projekt.

Ve srovnání s jinými kryptoměnami se zdá, že je z pohledu anonymity podobný kryptoměně Monero – tedy neodhaluje skutečné adresy peněženky.

V tom se Bitcoin Coin liší od Etherea a bitcoinu, o nichž je známo, že zveřejňují podrobnosti transakcí.

 

Poplatky a výdaje používání Bitcoin Gold

BTG účtuje poplatek za těžbu ve výši 0,5 % za transakce v síti. Tato sazba je mnoha lidmi považována za téměř zanedbatelnou, zejména pokud má vaše transakce vysokou hodnotu.

Mimo síťový poplatek, při nákupu mince na burzách nebo od makléřů, očekávejte nějaké další poplatky.

Poplatky zde budou do značné míry záviset na způsobu platby, který používáte. Platby kreditní kartou se pohybují mezi 3 % až 7 %, zatímco bankovní převody mohou zahrnovat poplatek mezi 0,25 a 0,5 %.

Pro investory, kteří upřednostňují bankovní převody, budou poplatky variabilní, protože mezinárodní platby s sebou přináší vyšší poplatky, než jaké se platí za transakce uskutečněné v rámci stejné země.

 

Jaké jsou výhody Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold je hodně podobné bitcoinu, kromě několika charakteristických rysů – které jsou zároveň hlavními výhodami této digitalní měny.

Patří mezi ně:

  • Decentralizace: Bitcoin Gold funguje na základě konsensuálního algoritmu, díky kterému je měna decentralizovaná a řízená komunitou.
  • Rychlejší transakce: Díky vylepšenému designu umožňuje rychlejší transakce. Zatímco se předpokládá, že bitcoiny vyprodukují přibližně 7 transakcí za sekundu, v případě Bitcoin Gold je to až 27 transakcí za sekundu.
  • Anonymita: Stejně jako Monero využívá úplnou anonymitu transakcí a chrání adresy peněženek odesílatelů i příjemců v síti.

 

TIP: Ověření krypto brokeři
Pro obchodování s kryptoměnami můžete využít prověřené brokery Plus500 (CFD broker-více informací zde) nebo eToro (velká recenze zde).

 

Lze Bitcoin Gold použít anonymně?

BTG nabízí anonymitu transakcí. Pokud si však koupíte BTG pomocí regulované sítě, bude platforma schopna zjistit, kolik a kdy jste BTG získali.

Stejně tak, pokud se rozhodnete koupit Bitcoin Gold na jakémkoli otevřené burze, osoba, která vám převedla BTG, může zjistit, kolik vám bylo dáno.

Kromě výše uvedených výjimek lze BTG používat anonymně a nikdo nedokáže zjistit, zda jste své podíly prodali nebo komukoli poslali.

Interně se neukazuje identita peněženek stran transakce, neboť je maskována pomocí šifrování a reprezentativních symbolů.

Když jedna strana pošle BTG jiné straně, konečné doručení neoznačuje peněženku odesílatele, a dokonce ani odesílateli není dána skutečná adresa peněženky příjemce.

V obou případech se používá šifrovaná adresa, kterou vygeneruje síť.

 

Vyplatí se investovat do Bitcoin Gold?

Stejně jako tradiční bitcoin, i jeho derivát Bitcoin Gold láká řadu investorů. Je však důležité si uvědomit, že všechny investice do kryptoměny přicházejí s rizikem a pokud jde o výnosy, neexistují žádné záruky.

Jako investor je důležité věnovat pozornost detailům, které jsou základem každé investice.

Kromě toho je pro investory, kteří plánují koupit a ponechat si své BTG, také užitečné pochopit nejlepší dostupné možnosti úložiště.

Obecně se doporučují hardwarové peněženky, které fungují offline, a tudíž je nelze napadnout skrz síť.

 

Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování

 

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]