Robinhood se chce vyhnout chybám Coinbase

Robinhood, aplikace pro obchodování bez poplatků, která v posledních letech přispěla k revoluci na trzích, se dnes začíná obchodovat na burze Nasdaq.

Po obrovském začátku roku, kdy její popularita prudce vzrostla, včera Robinhood prodával akcie v rámci primární veřejné nabídky (IPO) po 38 dolarech za kus, což společnost ocenilo na přibližně 32 miliard dolarů.

Robinhood ocenil své akcie na spodní hranici rozmezí 38 a 42 dolarů, čímž nedosáhl tolik vytoužené ceny 35 miliard dolarů.

Společnost se sídlem v Menlo Park, která se bude obchodovat pod tickerem HOOD, prodala 52,4 milionu akcií, čímž získala téměř 2 miliardy dolarů.

Spoluzakladatelé Vlad Tenev a Baiju Bhatt prodali podle CNBC každý akcie v hodnotě přibližně 50 milionů dolarů.

V červenci společnost Robinhood zveřejnila svůj prospekt pro IPO, který odhalil, že 17 % příjmů z transakcí v posledním čtvrtletí pocházelo z kryptoměn, což je o 4 % více než o rok dříve.

V rámci kryptobyznysu pocházelo 34 % příjmů z transakcí s meme dogecoinem, zatímco příjmy odvozené od dogecoinu tvořily v prvním čtvrtletí roku ohromujících 6 % celkových příjmů společnosti.

Investoři do Robinhood mohou doufat, že se vyhnou stejné pasti, do které se letos dostala kryptoměnová burza Coinbase.

Akcie Coinbase se v posledních měsících propadly spolu s cenou bitcoinu a od dubna, kdy se začaly obchodovat na burze Nasdaq, ztratily čtvrtinu své hodnoty.

Vzhledem k tomu, že ceny akcií jsou na historických maximech a obavy panují také ohledně inflace, někteří obchodníci si možná myslí, že že jedinou cestou pro Robinhood je pokles.

Aplikace Robinhood sice není k dispozici pro evropské země, ale pro obchodování s akciemi a kryptoměnami můžete využít tuto oblíbenou platformu.