Bitcoin Cash: Vše, co potřebujete vědět o BCH

Bitcoin Cash (BCH): Tvůrci bitcoinu aktualizovali bitcoinový software, aby zvýšili limit transakcí – a tak se zrodila nová kryptoměna – Bitcoin Cash!

Na jakém principu tento bitcoinový derivát funguje, v čem se liší od tradičního bitcoinu a vyplatí se do něho investovat?

 

Bitcoin Cash (BCH): Vše, co potřebujete vědět o tomto bitcoinovém derivátu

Bitcoin Cash pochází z bitcoinu. Je založen na stejné technologii a je používán stejným způsobem, ale jedná se o jedinečnou variantu, která je oddělena od první a nejznámější kryptoměny na světě.

Tady je to, co o Bitcoin Cash potřebujete vědět.

Bitcoin Cash BCH

Bitcoin Cash (v překladu „bitcoinová hotovost“) je součástí nově vznikajícího peer-to-peer peněžního systému, který existuje zcela online.

Kryptoměna má poskytnout finanční prostředky přímo do rukou uživatelů, neboť zcela obchází tradiční bankovní systém a další finanční orgány v národních měnách.

Třebaže kryptoměny začaly zpočátku jako platební systém, vyvinuly se do vlastní třídy aktiv, který mohou investoři nakupovat a prodávat.

Kryptoměny, jako je bitcoin a jeho následovníci, jsou zabezpečeny datovou strukturou známou jako blockchain.

Od svého vzniku se kryptoměny mnohokrát staly předmětem určitých kontroverzí kvůli velkým objemům energie potřebné k jejich „těžbě“.

Tento energeticky náročný proces však také udržuje kryptoměny v bezpečí a životaschopnosti napříč decentralizovanou sítí a bez nutnosti finančního systému nebo centrální banky.

 

Co je to Bitcoin Cash?

Tři nejoblíbenější typy bitcoinové kryptoměny jsou samotný bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin Gold (BTG).

Všechny tři typy jsou obchodovány na mnoha krypto burzách, přičemž bitcoiny jsou vůbec nejoblíbenější a nejdostupnější.

Bitcoin Cash je kryptoměna, která byla vytvořena v roce 2017 jako odnož z původního bitcoinového blockchainu. Tuto nohou kryptoměnu si lze představit jako větvi v rodokmenu, která pak může vytvářet nové vlastní větve.

Stejně jako bitcoin je i Bitcoin Cash kryptoměna:

  • decentralizovaná a nepodporovaná žádnou bankou ani vládou,
  • zpracována, ověřena a přihlášena na blockchainu,
  • anonymní,
  • jejíž konečný počet je omezený, a proto Bitcoin Cash nepodléhá inflaci, stejně jako u bitcoinu bude i Bitcoin Cash limitován na množství 21 milionů.

Bitcoin Cash byl vytvořen částečně proto, aby určité skupiny omezovaly kontrolu nad bitcoiny. Abychom porozuměli bitcoinové hotovosti a bitcoinovému zlatu, je nutné pochopit vývoj bitcoinu.

 

Bitcoin Cash aktuální cena a graf

 

Jak funguje Bitcoin Cash?

Původní bitcoin byl spuštěn s něčím, co se nazývá blok 1 MB. Jak se měna stávala stále populárnější, limit kapacity znamenal, že doba transakce pro použití nebo nákup bitcoinů začala velmi zaostávat.

Zpoždění transakčních časů omezilo objem bitcoinových transakcí, které mohly být uskutečněny, což znemožnilo škálování bitcoinů.

Toto omezení je důvodem, proč byl Bitcoin Cash vyvinut s výrazně větším blokem, který umožňuje 25 000 transakcí denně.

Bitcoin Cash tak vznikl jako jakási odchylka od původního řetězce bitcoinů. Nový řetězec disponuje většími bloky, které je možné škálovat tak, aby vyhovovaly stále rostoucí uživatelské základně bitcoinů.

Jelikož se tím výrazně zrychlila doba zpracování a snížily se náklady natolik, aby bylo možné bitcoiny používat stejně jako hotovost, jediný vhodný název byl Bitcoin Cash – v překladu „bitcoinová hotovost“.

 

Jaký je rozdíl mezi Bitcoin Cash a bitcoinem?

Bitcoin je zdaleka největší digitální měnou s tržní hodnotou více než 1 bilion USD.

Po Bitcoin Cash je oproti tradičnímu bitcoinu stále menší poptávka, třebaže se tato bitcoinová odnož již dostala na seznam 10 největších digitálních měn s tržní hodnotou téměř 26 miliard USD.

Bitcoin Cash se ukázala jako jedna z nejodolnějších kryptoměn v ekosystému digitální měny. Může se chlubit rychlejšími transakčními rychlostmi než bitcoiny, ale to se přesně neprojevilo tak, jak to tvůrci očekávali.

Časy potvrzení bitcoinové hotovostní transakce zůstávají vyšší než časy potvrzení bitcoinové transakce z mnoha složitých důvodů. Nicméně Bitcoin Cash má oproti bitcoinu zřetelnou výhodu – je levnější.

Transakční poplatky se účtují pokaždé, když převádíte digitální mince, ať už na někoho jiného jako platbu, nebo do své vlastní peněženky.

 

Vyplatí se investovat do Bitcoin Cash?

Většina populárních bitcoinových burz vám také umožní nakupovat Bitcoin Cash. Tuto kryptoměnu si můžete koupit na krypto burzách, jako je Binance, Coinbase, Kraken a další.

Můžete ji také obchodovat u brokerů Plus500 a eToro.

A jak si cenově stojí Bitcoin Cash v porovnání s dalšími kryptoměnami? Bitcoin Cash je relativně levná měna ve srovnání s jinými populárními kryptoměnami, jako je ethereum a původní bitcoin, ale naopak dražší než dogecoin.

Věříte-li bitcoinu  a celkově krypto světu, pak není důvod vyhýbat se investicím do Bitcoin Cash. Nicméně mějte na paměti, že stejně jako bitcoin či jakákoliv jiná kryptoměna – je i Bitcoin Cash extrémně nestabilní a investice do něj riziková.

 

Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování

 

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]