Fenomén bitcoin [5 důvodů úspěchu BTC]

Fenomén bitcoin představuje symbol jakési novodobé zlaté horečky odehrávající se výlučně v digitálním prostoru.

Kromě toho je tako kryptoměna zodpovědná za nebývalý úspěch celého kryptotrhu.

Proč je bitcoin tak populární a měli byste se o něj začít zajímat i vy?

V následujícím článku se podrobněji podíváme na jednotlivé charakteristiky decentralizované digitální měny – bitcoinu, které z něj činí veleúspěšný krypto projekt, do kterého již mnoho investorů investovalo nemalé částky.

Bitcoinový býčí (vzestupný) cyklus nejenže ovlivnil stoupavý trend jiných kryptoměn, ale také dokázal zcela změnit chování institucionálních i drobných investorů, kteří do BTC investují.

Dnes existují stovky nových společností a investorů, kteří podporují BTC, a tím se podílejí na úspěchu a širokém přijetí bitcoinu.

Nárůst obliby i hodnoty bitcoinu však podnítily další důležité aspekty.

Pojďme se podívat na některé z nejdůležitějších důvodů nebývalého úspěchu fenoménu bitcoin.

 

Inovativní povaha blockchainové sítě

Základ bitcoinu tvoří blockchainová síť, díky které se bitcoin stal první digitální měnou, jež funguje bez jakékoli třetí strany.

Vzhledem k tomu, že se jedná o elektronický hotovostní systém typu peer-to-peer, umožňuje síť rychlé zpracování transakcí bez vysokých poplatků.

 

Prvenství na trhu digitálních aktiv

Kromě toho nabízí úplnou transparentnost údajů o transakcích a procesech, zatímco identita uživatelů zůstává anonymní. To vše dohromady vyvolalo tak velký úspěch bitcoinu.

Bitcoin navíc těží ze skutečnosti, že byl vůbec první na trhu kryptoměn, a získal tak solidní náskok před dalšími altcoiny, které následovaly.

 

Digitální nedostatek a decentralizace

Dalším aspektem, který je zásadní pro ziskovost bitcoinů, je digitální nedostatek této virtuální měny.

Vzhledem k tomu, že je koncové množství bitcoinu stanoveno na celkem 21 milionů tokenů, je jeho nabídka omezena – což z bitcoinu činí vzácné a hodnotné aktivum.

V současnosti zbývá vytěžit jen asi 3 miliony BTC.

Kryptoměna je poháněna decentralizovanou blockchainovou technologií, není ovlivněna ekonomickými faktory, jako je měnová politika, recese, finanční krize, nebo dokonce politická nestabilita.

 

Dostupnost na online obchodních platformách

Protože je bitcoin jednou z prvních kryptoměn, které kdy byly vytvořeny, je široce přístupný na většině online obchodních platforem.

Jedná se o plně automatizované obchodní platformy, které svým členům poskytují možnost nakupovat, prodávat a obchodovat s bitcoiny a navíc jim ve většině případů generují špičkové obchodní informace z kryptotrhu.

etoro recenze obchodní platformy

Komplexní obchodní procesy jsou navíc plně automatizované, což znamená, že můžete začít obchodovat i jako úplný kryptový nováček.

Na obchodních platformách se stačí zaregistrovat, ověřit totožnost, vložit minimální vklad a začít obchodovat.

Pokud tedy chcete dnes investovat do bitcoinů, můžete si vybrat z mnoha online obchodních platforem, které jsou skvělé pro každého nezkušeného investora.

Vzhledem k tomu, že je většina platforem kompatibilní s mobilními zařízeními, můžete obchodovat i na cestách.

Zde najdete několik tipů na výběr krypto brokerů.

 

Podpora bitcoinu ze strany společností

Za zmínku stojí, že mnohé společnosti po celém světě bitcoin podporují jako jednu z možných platebních metod, a to třebaže bitcoiny byly, jsou a ještě asi dlouho budou považovány za extrémně volatilní investici.

Přirozeně na začátku nebylo mnoho podniků, které by bitcoin podporovaly. Když však spolehlivé firmy, jako je Overstock, začaly přijímat platby BTC, mělo to pozitivní dopad na hodnotu bitcoinu.

V průběhu let významně vzrostl počet významných společností, které přijímají platby BTC.

Bitcoin BTC

Mezi nimi můžete najít přední firmy, jako je Microsoft, Etsy, OkCupid, Home Depot, PayPal a mnoho dalších, které nyní přijímají transakce BTC.

Úspěch bitcoinu však mimo jiné také podpořily kamenné podniky, které se rozhodly přijímat platby BTC, a společně s online obchody učinily z bitcoinu dostupnou měnu a podpořily po BTC poptávku.

 

Jaká je budoucnost bitcoinu?

Přes všechny jeho pozitivní charakteristiky je budoucí vývoj bitcoinu stále velmi nejasný. Bitcoinoví nadšenci vidí v bitcoinu neomezený potenciál, zatímco jeho kritici nevidí nic jiného než riziko.

Otázku, zda je bitcoin životaschopným řešením decentralizovaného způsobu financování nebo jen digitálním výstřelkem, který upadne v zapomnění, zodpoví jen čas.

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]