Tron (TRX): Vše, co potřebujete vědět

Tron je decentralizovaná blockchainová platforma, která se snaží o revoluci v zábavě i ve sdílení digitálního obsahu.

Cena jeho nativního tokenu Tronix (TRX) se v uplynulém roce zvýšila o více než 200 %.

Na jakém principu funguje tato platforma a vyplatí se do ní investovat?

Cílem společnosti Tron je vytvořit bezplatnou a globální platformu s digitálním obsahem, která nabízí výhody technologie distribuovaného úložiště a zároveň poskytuje uživatelům snadné a nákladově efektivní sdílení digitálního obsahu.

 

Co je to Tron (TRX)?

Tron je projekt založený na blockchainu, který byl spuštěn v roce 2017. V té době byl zcela jedinečný v tom, že se nesnažil inzerovat žádná vylepšení týkající se kryptografie nebo síťového designu.

Tron (TRX) logo

Základními stavebními kameny platformy Tron jsou decentralizované aplikace (dApps), inteligentní smlouvytokeny a jeho delegovaný konsenzus o důkazu podílu (delegated proof-of-stake consensus) – což jsou všechno koncepty známé již z předešlých technologických projektů.

Zatímco někteří kritizovali nedostatek inovací v projektu, mnozí schválili použití již prověřených funkcí, místo aby se vývojáři snažili budovat něco nového za každou cenu.

To umožnilo větší zaměření na uživatelské prostředí a design.

Tron se odlišil svou tržní strategií zaměřenou na Asii, která se silně spoléhala na propagaci svého zakladatele a tvůrce Justina Sunu.

S neuvěřitelně aktivní komunitou vášnivých příznivců není překvapením, že futuristicky znějící Tron zaznamenal určitý úspěch.

Kryptoměna TRX získala ještě větší pozornost široké veřejnosti v roce 2018, kdy nezisková vývojová společnost stojící za vývojem Tronu – Tron Foundation, získala platformu pro sdílení obsahu peer-to-peer BitTorrent.

 

Jak funguje Tron (TRX)?

Zatímco je Thon v současnosti samostatná digitální mince, kdysi se jednalo o token ERC-20 na bázi Etherea.

Síť Tronix funguje na několika principech, přičemž prvním je decentralizace. Veškerá data na blockchainu jsou zcela zdarma a nejsou kontrolována žádným ústředním orgánem.

Tvůrci obsahu jsou schopni získat token TRX jako odměnu za zveřejnění svého obsahu.

Je také možné, aby si tvůrci vytvořili vlastní tokeny v síti Tron. Tyto tokeny lze poté použít v rámci vlastních decentralizovaných aplikací (dApps) v síti.

Nově vytvořené tokeny jsou podpořeny hlavním tokenem TRX.

Konečná fáze plánu rozvoje sítě zahrnuje podporu her v síti Tron. Tyto hry by byly zcela decentralizované a uživatelé by mohli odměnit tvůrce přímo, pokud by si hru užili.

Tron pracuje na delegovaném mechanismu konsensu o důkazu o podílu. V tomto systému jsou transakce ověřovány 27 tzv. super zástupci, kteří jsou pověřeni udržováním historie transakcí.

Super zástupci jsou vybíráni každých šest hodin a získávají TRX mince generované mechanismem jako odměnu za své služby.

Do blockchainu sítě Tron je nový blok přidaný každé 3 sekundy a ti, kteří jej přidali, získají 32 žetonů TRX.

 

Kdo je zakladatelem Tron?

Tron založil a vytvořil podnikatel Sun Yuchen (známější jako Justin Sun). Před samotným vytvořením sítě Tron založil Sun aplikaci pro zvukový obsah Peiwo.

Kromě toho v roce 2015 působil jako zástupce společnosti Ripple. Z této pozice však odešel poté, co založil společnost Tron Foundation.

 

Co dělá Tron jedinečným?

Tron je velmi speciální kryptoměna, protože přináší na trh zcela odlišnou perspektivu a cíle. S TRX nejsou spjaty žádné transakční poplatky, což je v kryptosvětě celkem nevídané.

Kromě toho je síť schopna každou sekundu provádět 2 000 transakcí.

Držení TRX dává uživatelům šanci účastnit se procesu výběru super zástupců.

Kromě toho platforma odměňuje tvůrce obsahu za jejich práci při zachování úplného vlastnictví jejich projektů, což je nesmírně cenný koncept.

 

Co udává hodnotu Tron?

Největší výhodou používání Tron je skutečnost, že umělci a tvůrci obsahu z celého světa mají nyní možnost plně vlastnit obsah, který vytvářejí.

Schopnost vytvářet svůj vlastní obsah a sdílet jej, aniž by se museli starat o vysoké transakční poplatky, je rovněž velkým přínosem.

Tron je jedním z předních projektů, které někteří nazývají web třetí generace. Ten se zaměřuje především na to, aby lidem umožnil decentralizovaným a otevřeným způsobem používat internet.

Z hlediska vývojářů je Tron speciální, protože se v současné době staví tak, aby umožňoval používání inteligentních smluv na vysoké úrovni.

Vývojáři v budoucnu budou moci použít jakýkoli programovací jazyk k tomu, aby stavěli na základech otevřeného softwarového designu sítě Tron.

 

TIP: Kde můžete obchodovat s kryptoměnou TRX?
Obchodujte s Tron prostřednictvím prověřeného brokera eToro (velká recenze zde)

Obchodování s kryptoměnou Tron (TRX)

{etoroCFDrisk}% maloobchodních účtů CFD přichází o peníze.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU velmi volatilní a neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

 

Kolik mincí Tron (TRX) je v oběhu?

Tron (TRX) byl poprvé spuštěn prostřednictvím ICO (Počáteční nabídka mincí) a získal přibližně 60 milionů USD.

Nativní token TRX byl vytvořen s maximální zásobou 100 850 743 812, přičemž aktuální množství tokenu TRX v oběhu je 71 659 657 369.

Tron (TRX) se na seznamu kryptoměn sestaveného podle tržní kapitalizace nachází mezi hlavními digitálními mincemi, přičemž jeho současná hodnota představuje 3,98 miliardy USD.

 

Jak je zabezpečena síť Tron?

Hlavním bezpečnostním prvkem společnosti Tron je delegovaný mechanismus konsensu proof-of-stake.

Systém střídá validátory sítě každých šest hodin a každý z těchto validátorů je volen voliči (uživateli, kteří vsadili svůj token TRX).

Díky novému způsobu boje proti chybám, které lze učinit při vývoji softwaru, má komunita Tron šanci nejen přispět k rozvoji, ale také získat odměny účastí v programu Bug Bounty.

V tomto programu nabízí Tron Foundation velkorysé odměny TRX za odhalené chyby nebo slabá místa.

 

Jak používat Tron?

Síť Tron je v současné době schopna podporovat různé aplikace a hry.

Kromě hlavního použití jako platformy pro tvůrce obsahu se Tron často používá k transakcím, protože lze digitální TRX převádět bez jakýchkoli poplatků.

Tron je používán jako platební prostředek mnoha společnostmi, jako je Travala, SpendCard, Bitnovo a dalších. Kromě toho Tether přesunul svůj stablecoin do sítě Tron – a to pod názvem USDT-Tron.

Navíc se po akvizici společnosti BitTorrent Tron stal ještě působivějším ekosystémem.

 

Vyplatí se investovat do sítě Tron?

Tron je jedinečný krypto projekt, který využil různé technologie propagované jinými projekty a umožnil jim spolupracovat.

Síť Tron nabízí řešení tvůrcům obsahu, kteří jsou sužováni cenzurou nebo jinými problémy centralizovaných platforem obsahu.

Díky nulovým transakčním poplatkům je Thon zajímavou volbou pro společnosti i spotřebitele, pokud jde o krypto platby.

Lze tak očekávat, že jeho popularita ze strany uživatelů i investorů i nadále poroste.

 

Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování

 

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]