6 hlavních výhod obchodování s kryptoměnami

Jaké jsou hlavní výhody obchodování s kryptoměnami?

Kryptoměna se stala jedním z nejvyhledávanějších aktiv, se kterým obchoduje nespočet krypto obchodníků po celém světě.

Čím je dána stále větší popularita digitálních aktiv?

Přečtěte si o výhodách krypto obchodování a zjistěte, proč se kryptoměna stala oblíbenou alternativou k jiným aktivům.

Ve světě online obchodování již nelze kryptoměny nadále opomíjet. Bitcoin, ripple, ether, litecoin a další digitální měny jsou denně nakupovány a prodávány v enormních objemech.

Kryptoměnové burzy, brokerské společnosti a obchodní platformy nikdy nespí a digitální mince jsou tak dostupné 24/7.

Pravdou je, že kryptoměny fungující na decentralizovaných sítí typu blockchain, přepisují finanční a obchodní standardy a těší se stále větší popularitě.

Čím je dán tento nebývalý zájem o digitální mince?

V následujícím článku se detailněji podíváme na výhody obchodování s kryptoměnami, díky kterým se s digitálními aktivy vyplatí obchodovat.

 

Proč obchodovat s kryptoměnami aneb jaké jsou výhody obchodování s kryptoměnami?

Na rozdíl od investování do kryptoměn – kdy investor digitální mince přímo vlastní a musí je bezpečně uchovávat, při obchodování dochází k čisté spekulaci o tom, zda se cena krypto aktiva zvýší, nebo naopak sníží.

To znamená, že v případě krypto obchodování obchodníci nemusí převzít vlastnictví digitálního aktiva. Odpadá tak starost s uložením kryptoměny.

Obchodovat s kryptoměnami lze pomocí finančních nástrojů, jako je kontrakt pro vyrovnání rozdílů (contract for difference CFD), futures  či opce, nebo nejrůznějšími obchodními způsoby, například sázením na spread, skalpováním, pozičním obchodováním, swingovým nebo denním obchodováním.

 

6 hlavních výhod obchodování s kryptoměnou

 1. Volatilita neboli cenová nestálost kryptoměn
 2. Neomezené tržní hodiny kryptoměny – obchodovat lze 24/7
 3. Schopnost obchodovat „krátce“ i „dlouze“ – tedy možnost se pokusit těžit nejen ze stoupajících, ale i z klesajících trhů
 4. Vysoká likvidita
 5. Možnost využití pákového efektu – tedy možnost obchodovat s malým kapitálem
 6. Rychlé a snadné otevření obchodního účtu a možnost obchodovat online odkudkoliv

Mezi výhody obchodování s kryptoměnami patří její transparentnost daná decentralizací, vysoká volatilitazabezpečení, trh otevřený 24 hodin denně, snadná dostupnost odkudkoliv a relativně nízké poplatky za obchodování.

Pojďme si v následujících odstavcích probrat jednotlivé výhody krypto obchodování podrobněji.

 

Vysoká volatilita

Pamatujte, že se kryptoměny řadí mezi extrémně volatilní aktiva, což znamená, že jejich cena často stoupá a klesá.

To sice znamená, že obchodování s kryptoměnami může být vysoce rizikové, nicméně volatilita rovněž poskytuje prostor pro spekulace o cenách.

A to je právě to, co na kryptoměnách obchodníky tolik láká.

Třebaže kritici kryptoměn považují extrémní volatilitu kryptoměny za její slabé místo, obchodníci z cenové nestálosti mohou těžit, neboť často se měnící měna poskytuje mnoho potencionálních příležitostí k zisku.

 

Neomezený čas obchodování

S akciemi nebo komoditami lze obchodovat pouze pět dní v týdnu a během pevně daných obchodních hodin. Oproti tomu  s kryptoměnami můžete obchodovat neomezeně, neboť je kryptotrh otevřený neustále 24/7.

Neomezená doba obchodování na velkém počtu kryptoměnových burz představuje skvělou příležitost, zejména pro obchodníky na částečný úvazek, kteří se mimo krypto obchodování věnují i dennímu zaměstnání.

 

Otevírání krátkých a dlouhých pozic

Pokud otevíráte „dlouhou pozici“, kupujete měnu za určitou tržní cenu a prodáváte ji za cenu vyšší.

Rozdíl mezi cenou vašeho nákupu a cenou, za kterou kryptoaktiva prodáte, představuje váš potencionální zisk, kterého dosáhnete.

Jakmile však otevíráte „krátkou pozici“, naopak vsázíte váš kapitál na pokles ceny.

Na otevřeném trhu prodáváte kryptoměnu, kterou nevlastníte, pouze jste si ji vypůjčili od jiného krypto investora, a to v očekávání zpětného nákupu kryptoměny v budoucnosti za nižší cenu.

Jak vidíte, při obchodování s kryptoměnami zvládnete obojí – pokusit se mít zisk ze stoupajících i klesajících trhů.

 

Vysoká likvidita

Likvidita – tedy schopnost směnit kryptoměnu na konvenční měnu nebo jiné aktivum, je zásadní vlastnost obchodovatelných aktiv.

Likvidní trh je efektivněji obchodovatelný, a obchody na něm probíhají plynuleji. Naproti tomu může nelikvidní trh stavět obchodníky do situací, ze kterých je těžké se dostat.

Třebaže je za nejlikvidnější trh považován forex, ani kryptoměny na tom nejsou špatně, co se likvidity týče.

 

Obchodování s pákovým efektem

Při využití pákového efektu (často při obchodování s CFD) máte možnost otevřít pozici tzv. na „marži“ – tedy jen s malým množstvím svého kapitálu a zbytek vám půjčí váš poskytovatel.

S využitím pákového efektu násobíte vaše potenciální zisky v určitém poměru. Nezapomeňte však, že využití pákového efektu také může naopak maximalizovat vaše ztráty.

Využívejte tedy páku obezřetně a nikdy neobchodujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Jak funguje CFD a páka si můžete prohlédnout v následujícím videu (české titulky):

 

Rychlé a snadné otevření obchodního účtu

Při obchodování s kryptoměnami ušetříte mnoho času při otevírání obchodního účtu.

Začít obchodovat můžete během několika minut, odpadnou vám tak únavné kroky související s vaším účtem a vy se budete moci soustředit pouze na vaše krypto obchody.

Kryptoburzy i brokerské obchodní platformy jsou známé tím, že je na nich proces registrace velmi snadný a rychlý, takže můžete začít obchodovat do pár minut.

Výše jste měli možnost zjistit hlavní výhody obchodování kryptoměn. Jestliže vás tyto výhody ještě plně nepřesvědčily, pak se nyní ještě podíváme na výhody kryptoměn samotných.

TIP: Ověření krypto a CFD brokeři
Pro obchodování s kryptoměnami můžete využít prověřené brokery Plus500 (více informací zde) nebo eToro (velká recenze zde).

Další možností je největší kryptoburza Binance (detailní recenze zde).

 

Jaké jsou výhody kryptoměny?

Kryptoměny mají oproti tradičním finančním aktivům hned několik výhod.

 

Níže naleznete hlavní z nich:

 • Snadné a rychlé anonymní transakce proveditelné po celém světě
 • Nižší transakční poplatky
 • Snadné mezinárodní obchodování

 

Transakce

Při uzavírání obchodů na síťovém systému peer-to-peer, se vyhnete složitým procesům, kterými procházíme, když používáme tradiční finanční systémy.

Při provádění tradičních obchodních transakcí totiž mohou banky, finanční instituce nebo třeba makléři zkomplikovat jinak přímočarý proces.

Musíte vzít v úvahu papírování, které je třeba provést, provize, poplatky za zprostředkování a mnoho dalších zvláštních podmínek, které se mohou vztahovat na konkrétní obchod.

V tradičních systémech mohou banky nebo úvěrové agentury, které jsou zapojeny do vašich transakcí, vytvořit referenční dokument celé vaší historie transakcí pokaždé, když transakci provedete vy.

Obchodování s kryptoměnami na platformě

Proto to může být obava ohledně vašeho vlastního soukromí.

Jednoduše vysvětleno, může to znamenat pravidelné kontroly zůstatků na vašem účtu, aby bylo možné zajistit dostupnost dostatečných finančních prostředků.

Při provádění důležitých obchodních transakcí může vyžadovat důkladnější prozkoumání vaší finanční historie.

Kryptoměnové transakce se kromě jiného také vyznačují ochranou soukromí vaší finanční historie a slouží také jako ochrana před hrozbou krádeže identity nebo krádeže účtu, což jsou nepříjemnosti, ke kterým v tradičním finančním systému často dochází.

 

Nižší transakční poplatky

Vzhledem k tomu, že se jedná o decentralizovaný finanční systém, nehrozí vám v případě převodů kryptoměn zbytečné poplatky účtované třetími stranami, jako jsou banky a další finanční instituce.

Třebaže není správa kryptoměn zcela bez poplatků, jsou tyto náklady mnohem nižší, než je tomu v případě tradičních finančních systémů.

 

Snadné mezinárodní obchodování

Kryptoměny jsou zcela nezávislé na vládních rozhodnutích a nepodléhají státní regulaci.

To znamená, že se na ně nevztahují úroky, směnné kurzy ani jiná opatření, která ukládají konkrétní země na základě jejich příslušných zákonů v oblasti finanční správy.

A pomocí mechanismu peer-to-peer, který je přítomen v technologii blockchainu, lze provádět mezinárodní převody a transakce bez komplikací spojených s mezinárodními převody v rámci tradičních finančních systémů.

 

Oblíbené kryptoměny pro obchodování


(Pro více informací a možnosti obchodování klikněte do tabulky.)

 

Je obchodování s kryptoměnami vhodné právě pro vás?

Na tuto otázku za vás není schopen odpovědět nikdo další. Pokud vás však svět kryptoměn láká, pak za zkoušku nic nedáte – o to víc, pokud jste již zvyklí obchodovat s jinými aktivy.

To znamená, že již máte obchodní návyky, teď je jen stačí přizpůsobit na kryptoměnový trh.

Pamatujte, že než se po obchodování s digitální měnou pustíte, měli byste si o kryptoměnách nastudovat veškeré dostupné informace.

Štěstí totiž přeje připraveným.

Nebo ještě lépe – úspěšnost obchodování nezáleží na štěstí, ale právě na dostatečné připravenosti. Svoji přípravu tedy nepodceňte.

Než se rozhodnete vstoupit do světa kryptoměn, musíte vědět, že obchodování a investování jsou dvě různé věci.

Pokud potřebujete pomoc, abyste v tomto ohledu věcem porozuměli podrobněji, podívejte se blíže na problematiku krypto obchodování vs. investování do kryptoměn.

 

Co si odnést odnést z tohoto článku?

 • Mezi hlavní výhody obchodování s kryptoměnami patří transparentnost, volatilita, bezpečnost, trh otevřený 24 hodin denně, dostupnost a nízké poplatky za obchodování.
 • Transakce s kryptoměnou mají významnou výhodu, protože se jedná o uzavřené převody, ke kterým dochází ve struktuře sítí peer-to-peer.
 • Vyhnete se možnosti úniku osobních informací o transakční historii.
 • Největší výhodou kryptoměny je, že jste výhradním vlastníkem odpovídajících soukromých šifrovacích klíčů, pomocí kterých provádíte transakce. Do procesu převodu měny tak nevstupují třetí strany.
TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]