Shiba Inu: Vše, co potřebujete vědět o SHIB

Shiba Inu je označení pro plemeno loveckého psa z Japonska. Nicméně v současnosti se tímto názvem označuje nově vzniklá digitální měna, která mezi investory vzbuzuje zájem.

Shiba Inu, který byl původně vydán jako „malá kryptoměna“, se postupně přeměnil na decentralizovanou digitální minci, která na sebe poutá na krypto trhu velkou pozornost.

Na jakém principu tato kryptoměna funguje, v čem se liší od ostatních digitálních měn a vyplatí se do ní investovat?

Stejně jako obdobná digitální mince Dogecoin, i Shiba Inu začala jako žert, nicméně v současnosti stojí na důležitém místě v oblasti inovací a v krypto komunitě si již našla svou základnu příznivců.

Zjistěte, proč se Shiba Inu stává oblíbeným tržním aktivem a jak můžete investovat do tokenu, který bere krypto průmysl útokem.

 

Co je to Shiba Inu?

Shiba Inu, který byl spuštěn v srpnu 2020 anonymní osobou vystupující pod pseudonymem Ryoshi, je prvním tokenem 100% provozovaným samotnou komunitou, jehož cílem je vytvořit decentralizovaný standard.

Komunita Shiba Inu, známá jako Shib Army, se pokouší zjistit, zda decentralizace může skutečně fungovat, aniž by kryptoměna měla centralizovaný tým, systém financování a přímé vedení.

shiba token logo

SHIB je nativní token projektu Shiba Inu. Po jeho spuštění poslal zakladatel měny Ryoshi celých 50 % zásob tokenu SHIB zakladateli sítě Ethereum – rusko-kanadskému programátorovi Vitalikovi Buterinovi.

Zbývající polovina je uzamčena pro likviditu na Uniswapu, decentralizované finanční platformě.

Nicméně Buterin v květnu 2021 „spálil“ 90 % svých tokenů SHIB v hodnotě zhruba 6,7 ​​miliard USD, přičemž zbývajících 10 % bylo posláno do humanitárního fondu India COVID-19, který založil Sandeep Nailwal, zakladatel Polygonu.

Vývojáři Shiba Inu neplánovali, že Buterin spálí nebo daruje své tokeny. Z toho důvodu musí záchranný fond určit, jak bude dál postupovat, aniž by došlo k přílišnému narušení ceny Shiba Inu.

 

Jak funguje Shiba Inu?

Mince SHIB je token ERC-20 napájený z Etherea. Vzhledem k tomu, že SHIB běží na síti Ethereum, může Shiba Inu využívat inteligentní smlouvy k vytváření decentralizovaných finančních produktů.

Shiba Inu plánuje vstoupit do prostoru DeFi (decentralizované finance), který nabírá na obrátkách.

 

Kdo jsou zakladatelé Shiba Inu?

Shiba Inu je projekt vytvořený v srpnu 2020 zakladatelem vystupujícím pod pseudonymem Ryoshi.

O osobě stojící za projektem Shiba Inu je známo jen několik málo informací – například jeho účet na Twitteru a dalších sociálních médiích.

V jednom příspěvku z května 2021 Ryoshi uvádí, že „není nikdo“. Dále říká:  „Nejsem důležitý. Odhalení mé „identity“ by bylo k ničemu. Jsem jen nějaký člověk, který klepe do klávesnice, jsem nahraditelný. Jsem Ryoshi.“

To však nezabránilo lidem spekulovat o skutečné identitě Ryoshi.

Například na Redditu uživatel jménem No_Mulberry4575 poukázal na to, že Ryoshi zveřejnil fotografii, která obsahovala Buterina visícího v Japonsku s Karlem Floerschem, který se specializuje na vývoj blockchainových systémů se zaměřením na Ethereum.

Pokud je to pravda a vzhledem k tomu, že Buterin obdržel 50 % zásob SHIB, pak komunita Reddit věří, že tým Ethereum je zapojen i do projektu Shiba Inu.

Za svou relativně krátkou existenci získal projekt Shiba Inu silnou podporu.

Její web uvádí, že má rostoucí komunitu, která v současné době zaměstnává více než 480 000 lidí; má více než 70 000 sledujících na Twitteru a více než 3 000 na síti Medium.

 

Čím je projekt Shiba Inu jedinečný?

Projekt provozuje sama komunita Shiba Inu, která skutečně věří v decentralizovaný systém, který odstraňuje kontrolu od centralizovaných orgánů.

Jeho zakládací dokument Woofpaper uvádí, že prostřednictvím „kolektivní decentralizace“ mohou vybudovat něco mnohem lepšího, než by mohlo být vytvořeno centralizovaným týmem.

Shiba Inu začal jako experiment decentralizovaného budování komunity – a to zcela od nuly.

Bez financování, bez centralizovaného týmu a bez přímého vedení se Shiba pokouší zjistit, zda může decentralizace fungovat, když je místo toho systém plně řízen komunitou.

 

Co dává hodnotu Shiba Inu?

Kromě decentralizované povahy disponuje projekt Shiba Inu několika vlastnostmi, které zvyšují jeho celkovou hodnotu.

Ve snaze zjistit, zda má Shiba Inu skutečnou hodnotu a podporu, Ryoshi zamkl 50 % z 1 kvadrilionové zásoby mince do Uniswap. Zbývajících 50 % bylo odesláno Buterinovi.

Shiba Inu SHIB token

Pomocí Etheru, nativního aktiva pro Ethereum, může Shiba Inu vytvořit dokonalý základ pro ShibaSwap, kde mohou uživatelé nakupovat, uchovávat, prodávat a obchodovat.

Navíc, jak se ETH 2.0 připravuje na přesun blockchainu ze současného konsensuálního mechanismu Proof of Work na Proof of Stake, se kterým nabídne levnější a rychlejší transakce.

ShibaSwap by se tak potenciálně mohl stát jednou z nejpopulárnějších a nejobjemnějších decentralizovaných burz, protože se zaměřuje na tokeny ERC-20 a blockchain Ethereum.

 

Kolik mincí Shiba Inu (SHIB) je v oběhu?

Shiba Inu na svých webových stránkách uvádí, že celková nabídka SHIB je 1 biliarda.

Z tohoto počtu je 50 % uzamčeno na Uniswap, decentralizované finanční platformě, a zbývajících 50 % bylo věnováno Buterinovi již při samotném uvedení.

Data naznačují, že cirkulující nabídka SHIB je v současné době 497 730 966 630 396 a její tržní kapitalizace je 3 424 275 288 EUR.

Shiba Inu bude mít pod svým jménem tři vlajkové mince: SHIBBONE a LEASH. SHIB a LEASH jsou aktuálně k dispozici, mince BONE má být vydána později.

Podle webových stránek budou uživatelé používat SHIB k vykopání (farmaření) nebo zakopání (vsazení) svých BONES. Nejlepší trenéři také naučí svou shibu vyměňovat jednu minci za druhou.

Vykopáním a zakopáním SHIB uživatelé vygenerují výnosy, které jsou distribuovány do Puppy Pools, kde uživatelé buď zakopali, nebo vykopali svoje mince SHIB.

 

Jak je zabezpečena síť Shiba Inu?

Síť Shiba Inu je zabezpečena prostřednictvím procesu sázení SHIB. Shiba Inu je také založen na síti Ethereum, která v současné době využívá mechanismus konsensu Proof of Work.

PoW je však časově náročný a energeticky neefektivní. To je důvod, proč Ethereum upgraduje na Proof of Stake, což s sebou přináší levnější a rychlejší transakce v rámci sítě.

 

Jak používat Shiba Inu?

Mnozí vidí SHIB jako investiční prostředek, aktivum ke koupi a dlouhodobému uchování.

Zahájení výměny ShibaSwap přinese SHIBu širší užití, protože umožní držitelům vsazovat (zakopávat) a farmařit (vykopávat) své mince.

Projekt Shiba jako celek má také další způsoby užití, například záchranu skutečných psů plemena Shiba Inu prostřednictvím kampaně Amazon Smile a uvedení uměleckého hnutí Shiba na trh NFT prostřednictvím uměleckého inkubátoru.

 

Jak a kde koupit kryptoměnu SHIB?

Kupovat a prodávat SHIB můžete prostřednictvím prověřeného brokera eToro (velká recenze zde)

Jak koupit kryptoměnu Shiba

{etoroCFDrisk}% maloobchodních účtů CFD přichází o peníze.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU velmi volatilní a neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

 

Jak si vybrat peněženku k uchování mincí SHIB?

Typ peněženky, který si vyberete pro držení digitálních mincí SHIB, se bude lišit v závislosti na tom, kolik coinů potřebujete uložit. Uživatelé mají na výběr mezi offline a online peněženkami.

  • Offline peněženky, jako je Ledger nebo Trezor, jsou nejbezpečnější, protože nejsou připojeny k internetu, takže neexistuje způsob, jak by je mohli hackeři napadnout zvenčí.
    Vypadají jako typ USB disku, který se zapojuje z boku notebooku.
    Offline peněženky mohou být dražší a méně praktické, ale poskytují přidanou bezpečnost uživatelům, kteří drží velké množství kryptoměny.
  • Online peněženky se považují za méně bezpečné, neboť jsou neustále připojeny k internetu. Tyto typy peněženek jsou pohodlné, protože k nim lze přistupovat kdykoli online.
    Pokud používáte online peněženku, vyberte si důvěryhodnou službu s dobrým jménem pro zachování bezpečnosti.

 

Staking v rámci Shiba Inu

Shiba Inu běží na Ethereu, které v současné době používá mechanismus konsensu Proof of Work, ale je v procesu přechodu na Proof of Stake.

Při spuštění projektu však byla vydána celková nabídka SHIB, takže token nelze těžit.

Zahájení výměny ShibaSwap představí SHIB staking (sázení). Držitelé SHIB budou moci vsadit (zakopat) svůj SHIB na oplátku za xSHIB, což představuje jejich původní SHIB a jakékoli vydělané odměny za staking, vyplácené v tokenu BONE, který bude brzy spuštěn.

 

Vyplatí se do Shiba Inu investovat?

Shiba Inu je jednou z nejnovějších digitálních mincí inspirovaných jinou populární kryptoměnou – dogecoinem. Shiba Inu se sice dostala na trh, a dosud nedosáhla žádných významných milníků.

Navzdory tomu se pokouší zapsat do historie zajištěním toho, že zavede decentralizaci jako standardní hodnotu každodenního života.

Shiba Inu, provozovaná 100% pouze svou komunitou, testuje, jak úspěšný může být projekt, jehož jádrem není centralizovaný tým – a to je jen začátek.

Shiba Inu má také v úmyslu demonstrovat výhody decentralizovaného spontánního budování komunity prostřednictvím svých tří hlavních aktiv: SHIBLEASH a BONE.

V jiném smyslu je Shiba Inu docela malá. Každý token má hodnotu pouhého zlomku dolaru.

Díky tomu je atraktivní pro nové investory do kryptoměny, zvláště když zavedené výběry, jako je bitcoin, stojí desítky tisíc dolarů za jediný token.

Zda se ze Shiba Inu stane konkurent nejen dogecoinu, ale i bitcoinu se teprve ukáže. K dosažení tohoto cíle je však určitě na správné cestě.

Nicméně pamatujte, že fakt, že je tato kryptoměna relativně populární ještě neznamená, že se jedná o dobrou investici.

 

Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování

 

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]