3 kryptoměny s konkurenční výhodou

Víte, které 3 kryptoměny mají obrovskou konkurenční výhodu?

Hledáte vhodnou kryptoměnu, do které byste mohli investovat? Pravdou je, že trh s digitálními aktivy je přesycen, a je tak relativně těžké vybrat si digitální minci s potenciálem vysokých zisků.

My vám však přinášíme tři kryptoměny, které nad ostatními vynikají svými specifickými funkcemi, které je odlišují od konkurence a činí z nich ideální investici.

 

Kryptoměny se v posledních letech ukázaly být velmi žádoucí investiční příležitostí. Díky své stále rostoucí popularitě tomu tak zřejmě bude i v nejbližší době.

Rok 2021 je nepochybně úspěšným obdobím hned pro několik kryptoměn. Pojďme se společně povídat na 3 kryptoměny, které vyčnívají z davu díky svým specifickým vlastnostem, a tudíž stojí za to zvážit jejich koupi.

Co je týče kryptoměnového trhu, je dnes z čeho vybírat. Seznam jednotlivých digitálních mincí a tokenů se každým dnem rozrůstá.

I když je trh s kryptoměnami extrémně volatilní, investice do tří následujících digitálních aktiv může mít potenciál generovat zajímavé výnosy.

 

3 kryptoměny s konkurenční výhodou

Níže naleznete 3 nejlepší kryptoměny, které mají oproti zbytku trhu velkou konkurenční výhodu.

Konkrétně se jedná o ethereumcardano a uniswap.

 

Ethereum

Díky rostoucí popularitě sektorů decentralizovaného financování DeFi a nezastupitelných tokenů NFT (non-fungible token) zaznamenala síť Ethereum a její nativní mince ether letos rekordní hodnoty.

Jestliže se v této blockchainové technologii nevyznáte – zde je malé vysvětlení: síť Ethereum je napájena etherem.

Ether (ETH) je token, který je nezbytnou formou platby za spouštění aplikací nebo dokonce zpracování transakce na blockchainu Ethereum.

Ethereum je operační systém a výpočetní platforma s otevřeným zdrojovým kódem, jehož cílem je implementovat globálně decentralizovaný systém pro provádění smluv typu peer-to-peer.

Tímto způsobem se Ethereum letos umístilo mezi třemi nejlepšími a největšími kryptoměnami na trhu.

Špičková technologie a programovatelnost umožňují uživatelům Etherea přístup k různým aplikacím decentralizovaného financování DeFi a zastupitelných tokenů NFT spolu s dalšími decentralizovanými aplikacemi dApps.

To jsou přesně tyto tři inovativní trendy, které momentálně hýbou světem decentralizace  blockchainové technologie.

Pokud jde o vývojáře, tvrdí se, že má Ethereum tým nejbohatší na talenty. Odborníci a nadšenci do kryptoměn říkají, že nejlepší je koupit ether hned, abyste v budoucnu vaše peníze zdvojnásobili.

Planávaný nový protokol Etherea Proof of stake odstraní náklady spojené s těžbou, jako jsou výdaje za elektřinu a hardware, což znamená, že těžaři budou získávat méně ETH.

Místo toho budou tyto ETH vsazeny, čímž se hodnota projektu ještě zvýší.

 

Proč investovat do Etherea?

Rostoucí popularita a růst sektoru DeFi je dalším důvodem investice do technologie Ethereum. Aktivum vykazuje sílu a nedávno se obchodovalo za ještě dostupnou cenu okolo 2 000 USD, a proto může být ideální čas na nákup etheru.

Token navíc přitahuje stále více institucionálních investorů, kteří v současnosti posouvají ETH na další úroveň.

Objem obchodování etheru se v 1. čtvrtletí 2021 podstatně zvýšil, přičemž byl jeho růst aktiv poháněn zejména institucemi.

Ether proto není pouze druhou největší kryptoměnou na trhu, ale také druhým nejoblíbenějším digitálním aktivem pro obchodování i dlouhodobé investování.

Se spuštěním nové vylepšené verze ETH 2.0 se předpokládá ještě větší zájem o tuto kryptoměnu.

Nové ověření blockchainu Proof-of-Stake se zaměřuje na rostoucí obavy o životní prostředí a bezpečnost, které jsou v poslední době v krypto prostoru horkým tématem.

Vzhledem k tomu, že technologie za aktivem bude energeticky efektivnější, bude ETH jednou z kryptoměn, které v blízké budoucnosti zvýší hodnotu.

Nová verze ETH 2.0 bude používat o 99,5 % méně energie než současná technologie.

Blockchain Ethereum bude rovněž rychlejšíškálovatelnějšíbezpečnější a bude mít potenciál hostit více aplikací.

 

Cardano

Cardano se vymyká svým konkurentům díky jedinečnému protokolu Ouroboros Proof-of-Stake, který z něj činí ekologicky šetrné digitální aktivum.

Cardano je známé jako blockchain třetí generace, jehož cílem je vyřešit problémy se škálovatelností, kterým čelí například síť Ethereum nebo vůbec nejznámější kryptoměna – bitcoin.

Místo řešení vrstev stávající technologie začal tento krypto projekt od nuly a vytvořil zcela nový a pokročilý blockchain.

 

Ekologická digitální mince

Cardano je jednou ze 3 kryptoměn, které mají oproti ostatním kryptoměnám velkou výhodu. Významná část kryptoměny je věnována jeho jedinečnému mechanismu Ouroborus Proof-of-Stake.

Cardano coin

Bitcoin i Ethereum využívají vysoce energeticky náročný mechanismus Proof-of-Work. Ten vyžaduje, aby těžaři využívali výkonné počítače k ​​řešení složitých matematických rovnic.

Tato masivní spotřeba energie v poslední době vzbudila v krypto prostoru silnou kritiku.

Cardano mělo hned od začátku udržitelnější přístup. Síť cardana je 1,6 milionkrát energeticky účinnější než bitcoin.

Tato udržitelná povaha cardana nedávno přesvědčila mnoho investorů o jeho, což zvýšilo jeho hodnotu a cenu.

 

Proč investovat do Cardana?

Nynější nákup mince cardano vám může v budoucnu pomoci dosáhnout výnosů. Je to proto, že tým, který stojí za cardanem, plánuje zavést inteligentní kontrakty, což projektu přinese další výhodu.

Do budoucna odborníci předpovídají, že má cardano potenciál předstihnout i síť Ethereum.

Nativní mince sítě – označovaná symbolem ADA se zaměřuje na implementaci způsobů, jakými mohou blockchainy vyřešit problémy v reálném světě, zejména v rozvojových zemích.

Začátkem tohoto roku například oznámila významné partnerství s etiopským ministerstvem školství.

Cardano bylo vyvinuto se silným zaměřením na ekonomickou dostupnost. Existují miliardy lidí, kteří nemají přístup k peněžnímu kreditu nebo si nikdy nezaloží bankovní účet.

Cílem digitálního aktiva ADA je vyřešit tuto ekonomickou nedostupnost, což z Cardana dělá kryptoměnu s velkým růstovým potenciálem.

 

Uniswap

Uniswap je jednou z nejpopulárnějších decentralizovaných burz DEX (Decentralized exchanges), která běží na blockchainu Ethereum.

Nativní měna projektu Uniswap – označovaná jako UNI – je výrazná kryptoměna, která má oproti jiným tokenům na trhu výraznou výhodu.

Cílem projektu je odstranit bariéru vstupu na finanční trh jeho propojením s ekosystémem decentralizovaného financování (DeFi).

Uniswap je decentralizovaná burza, kde si uživatelé mohou vyměnit jakýkoli token s protokolem ERC-20, který běží na síti Ethereum.

Proces výměny je více než jednoduchý – také díky propojení burzy s kompatibilními krypto peněženkami, jako je například MetaMask.

 

Proč investovat do Uniswapu?

Projekt Uniswap oplývá řadou užitečných funkcí, díky kterým jeho hodnota neustále roste. Jeho nativní token UNI je mezi tokeny decentralizovaných burz DEX vůbec nejoblíbenější.

Navíc běží na bezpečném a vyzkoušeném blockchainu Ethereum. Ve srovnání s konkurencí nabízí obchodníkům řadu výhod, a proto nákup tokenů UNI může v budoucnu pomoci zdvojnásobit vaše investice.

Kromě toho využívá relativně nový typ obchodního paradigmatu označovaného jako automatizovaný protokol likvidity.

Významným důvodem, proč Uniswap v příštích letech může zvýšit hodnotu, je jeho inovativní funkce – a to automatizovaný fond likvidity.

Protokol pomáhá tokenu UNI vypořádat se s enormní poptávkou trhu DeFi. Fondy likvidity pohánějí DEXy. Celkový objem uzamčené likvidity (TVL) se měří podle hodnoty aktiv uložených do inteligentních kontraktů burzy.

Kde obchodovat s kryptoměnou Uniswap

Uniswap je jedním z předních lídrů v kategorii decentralizovaných burz a drží v uzamčených aktivech více než 3,7 miliardy USD.

Jedinečnou vlastností fondů likvidity Uniswapu je však to, že kdokoli může vytvořit nové výměnné páry ve fondu – a to pro jakýkoli token.

Tyto tokeny likvidity jsou navíc samy o sobě obchodovatelnými aktivy. Od nynějška mohou poskytovatelé likvidity tyto tokeny prodávat, převádět nebo dokonce používat k nákupu.

Uniswap dále eliminuje tradiční model knihy objednávek zavedením automatizovaného protokolu tvůrce trhu (AMM).

Tento mechanismus pomůže komukoli vyměnit tokeny, přidat je do fondu nebo dokonce zapsat token na Uniswap.

>> TIP: Uniswap můžete koupit nebo s ním obchodovat na této platformě.
(Investování do kryptoaktiv není regulováno v některých zemích EU ani v UK. Bez ochrany spotřebitele.)

 

Sečteno a podtrženo

Pokud právě teď hledáte nejlepší kryptoměny, které mají oproti jiným digitálním aktivům výraznou konkurenční výhodu, pak stojí zvážit tři výše uvedené krypto projekty a jejich nativní tokeny.

Kryptoměny se úspěšně staly životaschopnou investiční třídou pro mnoho investorů po celém světě. Kryptotrh je ale určitě nestálý a nepředvídatelný.

Nejedná se o investiční doporučení. Vždy je tedy nejlepší udělat podrobný průzkum, než na něj vstoupíte a investujete váš kapitál.